reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po cesarce?

witam
jestem po 2 CC. w czasie drugiej ciąży blizna trochę pobolewała, no i lekarz kazał się oszczędzać, ale jak się oszczędzać przy niemowlaku ;-) i zrobił mi się bliznowiec, ale nie wiem czy spowodowała to kolejna szybka ciąża...
przez ostatnie 3 m-ce musiałam brać leki przeciwskurczowe, bo czasami było ciężko...

na szczęście wszystko skończyło się dobrze; podczas kolejnego cięcia wycięto mi tego bliznowca, więc rana jest mała i bardzo nisko umiejscowiona.
przy pierwszym cięciu miałam uczulenie na szwy i trochę to trwało zanim mi pomogli przy okropnym bólu rany i gorączce :wściekła/y: a już przy drugiej cesarce podali antybiotyk "zapobiegawczo"

jednak po drugim CC lekarz powiedział, że teraz powstrzymajmy się z następnym dzieciątkiem, aby rana się dobrze zagoiła,no i ja wróciła do formy...;-)

w czasie pierwszej ciąży przytyłam jakieś 14 kg, zeszłam do swoich 60kg, potem znowu przytyłam jakieś 15kg, a teraz już ważę tylko 56kg... jak nigdy;-) ale to wszystko codzienne spacery po 3 godz, no i nieustanny ruch przy chłopcach... naprawdę nie miałam i nie mam siły, ani czasu na jakiekolwiek ćwiczenia...:-p
 
reklama
hej ja jestem świeżo po drugiej cesarce i mam mały problem - nie mogę za cholerę położyć się na lewym boku bo ucycie ciągnięcia, pieczenia i bólu po lewej stronie i w pachwinie jest takk duże że nie daję rady wytrzymać tak dłużej niż 15 sek
dziewczyny czy któraś z was tez tak miała?

mam nadieję ze jak rana się wygoi to nie będę czuła aż takiego dyskomfortu :eek:
 
anik567 ja bardzo długo dochodziłam do siebie po cesarkach. nie chodzi o samopoczucie, a właśnie o ranę... poczekaj jeszcze, a wszystko wróci do normy... ja do dziś mam czasami bóle... cóż - taki urok cesarek:-D
 
tak was czytam i czytam, odetchnełam bo jak widac po cesarce można rodzić naturalnie a bardzo bym chciała, 3 miesiace temu urodzilam synka ale przez cc ze wzgledu na rtowanie życia dziecka..
 
Jestem takze po cc.
i baaardzo chcialabym niedlugo drugiego dzidziusia...
...ale kolejna operacja mnie po prostu przeraza !
Boje sie (bardzo !) kolejnego ciecia i bolu po... :-(
 
Hej.
Ja też jestem po CC.
Wczoraj siedziałam i sobie pomyślałam, że niedługo znowu będę cięta i się troszkę przeraziłam.
Co prawda po pierwszej czułam się super. Nic mnie nie bolało, nie ciągneło itp. ale to zawsze operacja :-(
 
reklama
rzeczywistość jest taka, że w Polsce boją się żeby kobieta rodziła naturalnie po cesarce. Szczególnie jeśli jest krótki odstęp pomiędzy porodami.
Ja miałam pierwszą cesarkę z powodu zaniku tętna córki w czasie parcia. Zaszłam w ciąże pół roku po porodzie. Pytałam się kilka razy lekarza czy będę mogła sama rodzić. Nie zgodził się. Przed samym drugim porodem spytałam się czy mogę spróbować sama i się nie zgodzili. Zresztą nie jestem jedyna. Takich przypadków jest bardo dużo :tak:. I nawet sporo dziewczyn z mną leżało, które miały pierwsze cesarki więcej niż 3 lata temu.
 
Do góry