reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ulewanie-temat rzeka

Dołączył(a)
12 Listopad 2010
Postów
13
Miasto
Jasło
Czy możecie mi powiedzieć, czy będę musiała zmienić mleko mojemu maleństwu niedługo skończy 5 miesięcy od jakiś 2 tygodni karmię go butlą, ponieważ bardzo słabo przybierał na wadzę gdy był przy piersi, karmię go nan 1, ale ulewa mu się, zjada tak co 4 godz 150- 180 ml, w nocy śpi. Zaczynam się martwic tym ulewaniem czasami mniej, czasami więcej - od czego to zależy!
 
reklama
Mleko modyfikowane zmienia sie po 6 mcu.A na ulewanie dobry jest Sinlac-to taki kleik ryżowy z mączką chleba świętojańskiego.Tylko musiałabys skonsultować z pediatrą,czy dawac mu np. jako jeden posiłek,czy np. zagęszczac nim mleko.Poniewaz Twój synek słabo przybierał na wadze,to ten Sinlac jak najbardziej dla niego,bo bardzo odżywczy.
 
Odbija mu sie po jedzeniu? Jest jeszcze preparat Nutriton,zagęszcza sie nim mleko.Moja córeczka tez ulewała,przeszło jej gdzy zaczela samodzielnie siadac.
 
Mój okropnie ulewał,jest bardzo ruchliwym dzieckiem wiec to była tragedia.Kilkanascie raz dziennie się okropnie krztusił,ze 2 razy dziennnie trzeba bylo go obracać do dołu głową ,a jak wode pił to juz całkiem.Pamietam że jak wode pił to 4 razy leciałam do sasiadki żeby mi pomogła bo sinieje.Kilka razy prosiłam pediatre zeby mi cos dała na to bo nie mozna odejsc od łozeczka. mama stała albo ja stalam i pilnowałyśmy bo tak mu się wylewalo.Nie chcial na boku leżeć ,nawet jak sie podkładało to sobie radził. Wybawil mnie nutriton,przestał ulewac.Wode ulewał nadal bo wiadomo nie zagęszcze picia ,sama bym nie chciała żeby mi picie tak podawać .wtedy na oku miało się go calutki czas.teraz daje mu wode i kłade go na ziemie (nie odbijam) i nic mu się nie dzieje,nie ulewa nie krztusi się. Jeszcze miesiąc temu mimo że nie ulewał to trzeba bylo mu podawac takie soki z bobofruta gesciejsze bo wodą to się podduszał zawsze,za nic wody nie umiał pić.Teeraz tylko raz albo 2 razy się zakrztusi nią jak pije,a nie co 2 łyk
 
Czy możecie mi powiedzieć, czy będę musiała zmienić mleko mojemu maleństwu niedługo skończy 5 miesięcy od jakiś 2 tygodni karmię go butlą, ponieważ bardzo słabo przybierał na wadzę gdy był przy piersi, karmię go nan 1, ale ulewa mu się, zjada tak co 4 godz 150- 180 ml, w nocy śpi. Zaczynam się martwic tym ulewaniem czasami mniej, czasami więcej - od czego to zależy!


a na piersi ulewał?
 
a na piersi ulewał?

no właśnie. Zacznijmy od tego bo jak nie ulewał na piersi to być może jest to alergia na mleko.
Po drugie jeżeli dziecko ma powyżej 4 mcy i jest na mleku modyfikowanym to bez problemu możesz zagęszczać sinlaciem lub zwykłym kleikiem ryżowym lub kukurydzianym.
Refluks to to nie jest bo z tym jest problem od urodzenia więc nutriton (i tego typu rzeczy) nie jest potrzebny.
Najlepiej będzie jak zapytasz lekarza. Mój synek z refluksem najlepiej zareagował na mleko Bebilon.
 
no właśnie. Zacznijmy od tego bo jak nie ulewał na piersi to być może jest to alergia na mleko.
Po drugie jeżeli dziecko ma powyżej 4 mcy i jest na mleku modyfikowanym to bez problemu możesz zagęszczać sinlaciem lub zwykłym kleikiem ryżowym lub kukurydzianym.
Refluks to to nie jest bo z tym jest problem od urodzenia więc nutriton (i tego typu rzeczy) nie jest potrzebny.
Najlepiej będzie jak zapytasz lekarza. Mój synek z refluksem najlepiej zareagował na mleko Bebilon.

dlaczego nutriton nie jest potrzebny? przeciez jest wskazany dla dzieci ,które ulewaja a refluksu nie mają.Np.moje córki starsza jak i mlodsza nie maja a nutriton poleciła pediatra.
 
od mojej pediatry słyszałam że te środki są nadużywane i powinno się je podawać dzieciom z refluksem a maluszkom które za dużo zjadają dawać troszkę mniej mleka a jak trzeba to częściej.
Ale lekarz lekarzowi nie równy i każdy mówi co innego.
 
reklama
No własnie jak był na piersi to nie ulewał, ale od wczoraj podaje mu troszkę mniej mleka 150 zamiast 180 i jest spokój, czasami tylko przy odbiciu mu się poleje! Wiec może ja poprostu go przekarmiałam, a poza tym zaczęłam dawać mu zupkę i tez chyba za dużo bo wczoraj dałam mu tylko pól słoiczka i chyba jest dobrze, ale muszę się przyglądać!
 
reklama
Do góry