reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dobre mleko dla alergika

Dołączył(a)
3 Sierpień 2010
Postów
1
Hej słuchajcie mamy mam 10 miesięczną córeczkę która do tej pory nic nie chciała jeść, poprostu jakaś masakra tylko słodycze i nic więcej przez co w nocy też nie chciała spać bo za pewne była głodna. Jakaś paranoja tylko piła nie wiedziałam już co robić. Próbowałam już jej dawać bebiko, nan ale mimo tego że nie dostawała już tak mocnego uczulenia to i tak nie chciała tego pić. Obecnie przyjechałam na wakacje do rodziny do Szwecji i tu wypatrzyłam ,,weling'' tak na to mówią polacy MatHem- Din webl�sare beh�ver uppdateras!. Super mleko z firmy nestle na zbożach idealne dla dziecka ze skazą białkową po 6 miesiącu. Naprawde jest niezłe w smaku a moja mała córeczka chętnie pije je 3 razy dziennie. Nie rozumiem czemu nie ma tego w Polsce przecież teraz jest tyle dzieciaczków ze skazą białkową i muszą pić te okropne śmierdzące mleko a przecież mogło by pić takie pyszne mleczko. Moim zdaniem ma podobny smak do kaszki mannej. Co najważniejsza moja córeczka jest teraz w owiele lepszym humorze i przesypia całe noce;) Czy można coś zrobić żeby veling wprowadzić do Polski ?
 
reklama
no niestety moja mała jak miała podejrzenie skazy białkowej dostawała nutramigen (śmierdzi niemiłosiernie) ale mała go uwielbiała jak skończyła 1,5 roku jej problemy się skończyły i od tego czasu może jeść wszystko.

a jeśli chodzi o to mleczko o którym piszesz to pewnie nigdy u nas nie będzie dobrze, że masz rodzinę która może Ci je na pewno przyśle pozdrawiam :-)
 
Niestey nie znam takiego mleka.Szukaj w internecie być może je znajdziesz w sklepach internetowych.
Moja córeczka też miała skazę i dostawała bebilon pepti dla alergików trochę śmierdziało jak psia karma ale je jadła.Niestety potem miała uraz do jakiegokolwiek mleka.Na nasze szczęście po roku problemy alergiczne się skończyły:tak:
 
Może warto pisac do Nestle,jestem pewna,że mieliby dużo chętnych na to mleko.Super alternatywa dla Nutramigenu,czy Pepti.
 
A propos mleka dla alergika czy ktoś z forumowiczów spotkał się wiekiem dziecka i refundacją mleka?Mój maluch pije Pepti i ostatnio pediatra zwrócił mi uwage ze tylko do 18 mc mleko jest refundowane, a po 18 już nie..tylko jak powiedzieć maluchowi nie pij mleka bez którego nie zaśnie...?
 
A propos mleka dla alergika czy ktoś z forumowiczów spotkał się wiekiem dziecka i refundacją mleka?Mój maluch pije Pepti i ostatnio pediatra zwrócił mi uwage ze tylko do 18 mc mleko jest refundowane, a po 18 już nie..tylko jak powiedzieć maluchowi nie pij mleka bez którego nie zaśnie...?

Mój synek miał refundowane mleko do 2 lat,ale może teraz cos sie zmieniło.
A po za tym nierefundowane Pepti kosztuje(ok. 22 zł za 400g) podobnie jak np. Bebilon zwykły(ok 24 zł za 350),więc mysle,że to nie taki problem,by dziecko pilo choc dwa razy dziennie to mleczko.;-)
 
Spoko jest mleko owsiane Oatly. Maluchy piją i nie marudzą. Generalnie, inne zbożowe też są ok, ale to jakoś najbardziej im podpasowało. Zabójcze są dla mnie jednak te ceny. Takie mleko kosztuje 4 razy tyle co normalne - skąd brać na to pieniądze.
 
reklama
Błagam o pomoc..!!!!!!!!!
Witam, ja szukam alternatywy dla mojej 10 m córeczki, która pije traz bebilon pepti, próbowałam jej dać teraz bebilon Ha ale okropnie po nim wymiotowala:( mam wrażenie ze ten bebilon pepti do konca tez jej nie pasuje bo córcia Budzi się w nocy bardzo często, prezy się jak by bolał ja brzuszek, Płacze strasznie. A co najważniejsze ciągle beka okropnie, jej podchodzi to całe jedzenie. Potrafi wybudzicsie w nocy i beknac trzy cztery razy po 3. Godzinach od ost jedzenia:(( nie wiem co robić. Może być to tez nietolerancja laktozy... Znacie jakieś mleko które mogłabym jej dać??? Może jakaś mieszanka na bazie mleka koziego??
 
Do góry