reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łopatologicznie przysposobienie 2 nieletnich

tataSMOK

JUŻ TATA !!!!
Dołączył(a)
14 Lipiec 2011
Postów
52
Miasto
PL
Witam serdecznie , mam pytanie związane z procedurami przysposobienia dwóch nieletnich chłopców ( synów z pierwszego małżeństwa ) mojej partnerki . Jakem chłop nie za bardzo wiem jak się za to zabrać i z czym się to wiąże. Proszę o wytłumaczenie "łopatologicznie" co i jak i do czego za co bardzo serdecznie dziękuję ...
Pozdrawiam Marek
 
reklama
Witam serdecznie , mam pytanie związane z procedurami przysposobienia dwóch nieletnich chłopców ( synów z pierwszego małżeństwa ) mojej partnerki . Jakem chłop nie za bardzo wiem jak się za to zabrać i z czym się to wiąże. Proszę o wytłumaczenie "łopatologicznie" co i jak i do czego za co bardzo serdecznie dziękuję ...
Pozdrawiam Marek

A jaka jest sytuacja prawna dzieci? Co z ich ojcem?
 
Witam , moja obecna partnerka jest po rozwodzie a dzieci czasem chodzą do ojca lecz coraz mniej się nimi interesuje tzn, raz na miesiąc na 1-2h są u swego Ojca. Wcale się nimi nie interesuje a chłopcy nie zabiegają nawet o to by mieć kontakt z nim. Nadmienię iż ojciec mieszka w tej samej miejscowości co my ... nie utrudnia nam życia aczkolwiek w świetle prawa jest ojcem jak dobrze się orientuję.
 
Witam , moja obecna partnerka jest po rozwodzie a dzieci czasem chodzą do ojca lecz coraz mniej się nimi interesuje tzn, raz na miesiąc na 1-2h są u swego Ojca. Wcale się nimi nie interesuje a chłopcy nie zabiegają nawet o to by mieć kontakt z nim. Nadmienię iż ojciec mieszka w tej samej miejscowości co my ... nie utrudnia nam życia aczkolwiek w świetle prawa jest ojcem jak dobrze się orientuję.

Rozumiem, że nie macie Panstwo ślubu, a to znacznie komplikuje sytuację. Przysposobienie dziecka przez Pana oznacza bowiem w takiej sytuacji całkowite odebranie praw rodzicielskich matce dziecka. jest to nic innego jak przysposobienie dziecka obcej osoby.
Ślub znacznie upraszczałby sprawę.
 
Do góry