reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzylatek nie mówi:(

hmmm dziekuje za takie linki, jako mama pracujaca mam malo czasu na szperanie w necie, ale uspokoilam sie bo moj 3,latek (3 z hakiem) potrafi to co na liscie a nawet jeszcze wiecej:) mowi wprawdzie jeszcze troche po chinsku, ale wiem ze wszytsko rozumie, umie bawic sie sam ze soba jesli jest taka koniecznosc i ogolnie uwazam ze jest bardzo rozwiniety-spostrzegawczy,ma bardzo dobra pamiec itppp) :) dzis dodatkowo mamy 3 dzien bez pieluszki na noc i jestem z niego bardzo dumna bo ładnie wytrzymuje.Pozdrawiam
 
reklama
witam!
nie pisałam tu już daaaawno, ale z sentymentu tu zerknęłam dziś i co widzę? - wątek żyje i ma się dobrze! Tylko nie wiem czy to powód do radości, bo w końcu temat raczej mało optymistyczny:baffled:...
Może się przypomnę... Jestem mamą Pawełka. Syn w październiku skończy 5 lat, w wieku trzech gadał "chińszczyzną" i "mama, tata, baba..." a także naśladował dzwięki. dusylabowych słów nie mówił, nawet "mamo" nie dał rady. rozumiał sens słów i chciał nawiązać kontakt, ale nie potrafił mówić:-(.
Pojechaliśmy z nim do poradni u nas w mieście - załamka! Pani psucholog po kilku minutach rozmowy ze mną stwierdziła że... jest opóźniony. ja oczywiście od razu załamka:-(... ale dzięki namowom szwagierki poszłam z nim do neurologa, który stwiedził że jest wszystko ok, tylko "ten typ tak ma";-) i przepisał nam Nootropil 33% i chyba magnez (już nie pamiętam). już po pierwszej serii leku usłyszałam upragnione "mamo":-D i potem powolutku poszło! tych serii leku brał chyba 3. jak 4 lata miał z hakiem to zaczłą składać zdania zrozumiałe dla innych ludzi, a teraz mówi, pyskuje:angry:, potrafi mi powiedzieć "nie kocham cię już, nigdy nie będę cię kochał" jak się na mnie wkurzy:rofl2:. cały czas chodzi do logopedy, bo ma problemy z W i F (swoją drogą nie przyszłoby mi go dłowy że akurat z tym mozna mieć problem), R też mu kiepsko idzie... kiektóre słowa znikształca jeszcze niemiłosiernie, ale GADA! jeszcze sporo pracy przed nami, ale walczymy o to żeby dogonił rówieśników!
Jedyne co mnie teraz martwi to 6-cio latki w pierwszej klasie:no:, bo Pawła tam jeszcze nie widzę...
Wiecie co najgorzej wspominam z okresu kiedy nic nie mówił? te pytanie głópie w stylu: "to on jeszcze nie mówi? nie martw się, rozkręci się"... ta, tylko ile pracy i nerwów w to włożyliśmy to juz nasze:sorry2:.
 
hej witajcie!!!tez dawno tu nie zagladalam;;;;moj Dawid w sierpniu skonczy juz 4 lata no a z mowa to jest ciut lepiej,tzn.wszystko zaczyna sie powolutku rozkrecac.mial wyciety trzeci migdal i wtedy sie zaczelo.....kilka nowych slow co prawda lekko znieksztalconych lub bez koncowek ale juz mozna jakos sie dogadac.wiem ze jeszcze duzo pracy przed nami ale mam nadzieje ze wszystko pojdzie dobrze.pozdrawiam i gratuluje Pawełkowi:-)mam nadzieje ze za jakis czas tez bede mogla napisac ze maly duuuuzo mowi dyskutuje a nawet pyskuje.
 
hej witajcie!!!tez dawno tu nie zagladalam;;;;moj Dawid w sierpniu skonczy juz 4 lata no a z mowa to jest ciut lepiej,tzn.wszystko zaczyna sie powolutku rozkrecac.mial wyciety trzeci migdal i wtedy sie zaczelo.....kilka nowych slow co prawda lekko znieksztalconych lub bez koncowek ale juz mozna jakos sie dogadac.wiem ze jeszcze duzo pracy przed nami ale mam nadzieje ze wszystko pojdzie dobrze.
Gosia! skoro się rozkręca to ani się obejrzysz i będzie gadał całą dobę. Jeszcze zatęsknisz za chwilą ciszy
 
dzieki za te mile:-)słowa ,,Pmpon''wczoraj byliśmy u audiologa na badaniu słuchu i okazało sie że wszystko jest idealnie:-Dhuuuuuura!!!!!!!!!!mam nadzieję że teraz już będzie tylko lepiej.pozdrawiam.
 
dzieki za te mile:-)słowa ,,Pmpon''wczoraj byliśmy u audiologa na badaniu słuchu i okazało sie że wszystko jest idealnie:-Dhuuuuuura!!!!!!!!!!mam nadzieję że teraz już będzie tylko lepiej.pozdrawiam.
Rewelacja! Teraz trochę cierpliwości, a rzeka słowa popłynie.
Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!
A tak na marginesie! Dawidek ma szczęście, że ma tak troskliwą mamę! :tak:
 
Mój synek urodził się ze wzmożonym napięciem mięśniowym przy porodzie trafiłam do lekarza, który był ginekologiem i położnikiem, ale także spotkał się z tą dolegliwością. Wytłumaczył nam, że brzdąc może nie chodzić do 2 urodzin i może być lekko opóźniony do rówieśników. Zaczął chodzić gdy miał niecałe 2lata (pierwsze kroki zrobił rok temu na Boże Narodzenie) i nie gadał i nie umiał gryźć. Neurolog stwierdził, że wszystko jest ok. Podczas ostatnich świąt Bożego Narodzenia zaczął mówić i codziennie mówi coraz więcej. Zostało nam tylko gryzienie i być cierpliwym oraz się modlić o cud.
 
Mój synek urodził się ze wzmożonym napięciem mięśniowym przy porodzie trafiłam do lekarza, który był ginekologiem i położnikiem, ale także spotkał się z tą dolegliwością. Wytłumaczył nam, że brzdąc może nie chodzić do 2 urodzin i może być lekko opóźniony do rówieśników. Zaczął chodzić gdy miał niecałe 2lata (pierwsze kroki zrobił rok temu na Boże Narodzenie) i nie gadał i nie umiał gryźć. Neurolog stwierdził, że wszystko jest ok. Podczas ostatnich świąt Bożego Narodzenia zaczął mówić i codziennie mówi coraz więcej. Zostało nam tylko gryzienie i być cierpliwym oraz się modlić o cud.
trzymam kciuki za małego
 
reklama
witam
moja córcia tez nie mówi, tzn powie mama,tata,choć, i kilka tam słówek ale nie powie zdaniem.:(
 
Do góry