reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uprawomocnienie sie postanowienia - terminy

Dołączył(a)
27 Listopad 2010
Postów
4
Witam, mam pytanie dotyczące uprawomocnienia sie postanowienia o zmianie wyroku rozwodowego w zakresie władzy rodzicielskiej...
Otóż w dniu 06.07.11 Sąd wydał postanowienie o powierzeniu mi wykonywania władzy rodzicielskiej i ograniczył matce władzę. Pani sędzia mowiedziała że od postanowienia matka może się odwołać poprzez złożenie wniosku o uzasadnienie postanowienia (na co miała 7dni od dnia odczytania) i 14 dni na apelację. Jak teraz mam liczyć czy owe postanowienie jest już prawomocne, czy od dnia ogłoszenia, gdyż matka naszych dzieci nie wniosła o uzasadnienie, czy mam brać pod uwagę 21 dni a nie 14 na uprawomocnienie? Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam Daniel
 
reklama
Witam, mam pytanie dotyczące uprawomocnienia sie postanowienia o zmianie wyroku rozwodowego w zakresie władzy rodzicielskiej...
Otóż w dniu 06.07.11 Sąd wydał postanowienie o powierzeniu mi wykonywania władzy rodzicielskiej i ograniczył matce władzę. Pani sędzia mowiedziała że od postanowienia matka może się odwołać poprzez złożenie wniosku o uzasadnienie postanowienia (na co miała 7dni od dnia odczytania) i 14 dni na apelację. Jak teraz mam liczyć czy owe postanowienie jest już prawomocne, czy od dnia ogłoszenia, gdyż matka naszych dzieci nie wniosła o uzasadnienie, czy mam brać pod uwagę 21 dni a nie 14 na uprawomocnienie?
Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam Daniel

21 dni. Mimo iż przed wniesieniem apelacji zaleca się uprzednie wystąpienie o uzasadnienie wyroku, możliwe jest wniesienie apelacjin bez posiadania wyroku z uzasadnieniem.proszę tez pamiętać, że mimo iż po 14 dniach do sądu nie wpłynąl wniosek o uzasadnienie, matka mogła złożyć taki wniosek w terminie wysyłając go listem poleconym. Wtedy takie pismo trafia do akt z tydzień później.
 
Do góry