reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Danonki

eo1981

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Listopad 2010
Postów
30
Witam,
Mój 15 miesięczny synek zjada 2 małe danonki dziennie.Czy to nie za dużo?
Słyszałam różne opinie o danonkach.Że konserwanty,że nie zdrowe itp.Ale co mam zrobić, jak on tylko je zobaczy to rzuca wszystko i wyciąga po nie rączki : )
Pozdrawiam
 
reklama
witam moje dziecko nigdy nie dostawało wczesniej danonkow
jadło jogurty naturalne z owocami
jednak jak to dzieci zrobiło bunt heheh
pewnego dnia przestało je jesc ( w sumie sie nie dziwie bo sama nie lubie )

dzis po raz pierwszy dostała danonka (przywiozł dziadek )
tak jej zasmakował ze zjadła od razu 2 duze
corcia ma prawie 20 miesiecy
na poczatku tez byłam przeciwna dawaniu danonkow ale .....
stwierdziłam ze mala je uwielbia , zreszta jedni da za podawaniem danonkow a inni zdecydowanie przeciwni tym jogurtom
wiec moje zdanie jest takie ze kazdy ma prawo wyboru co do odzywania naszego dziecka

ps. jest to moje zdanie i prosze nie pisac zaraz jaka " to ze mnie zła matka bo podaje sam cukier "
i ze inni nigdy by tego nie podali
 
Danonki nie są niezdrowe, nie zawierają konserwantów i sztucznych barwników, a czasami są jedyną alternatywą dla dziec,i które nie chcą pić mleka. Oczywiście zawierają więcej cukru. ALe ciukier mamy w kaszkach dla dzieci w sokach, a jednak podajemy je dzieciom. Zalecam zdrowy rozsądek, wprowadzenie do diety dziecka jak najpóźniej przetworzone produkty. Jeśli jednak dziecko już jada Danonki to najlepszym rozwiązaniem jest podawanie zarówno danonka jak i naturalnego jogurtu, na zmianę.
 
Hej, można zmiksować samemu twaróg ze śmietaną, dodać do tego sezonowe owoce i świeży, zdrowy i smaczny posiłek gotowy. Jak go podasz w ciekawym opakowaniu to dziecko na pewno z chęcią zje. Jeśli przestaniesz kupować danonki to synek zapomni o nich po kilku dniach.
 
Do góry