reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedoczynność tarczycy

Dołączył(a)
30 Maj 2021
Postów
4
Witam, wykryto u mnie niedoczynność tarczycy jestem w 15 tygodniu i to moja 3 ciąża. W poprzednich był spokój jeżeli chodzi o te hormony . Przyjmuję 3 razy w tyg.50 mg pozostałe dni 75 mg . Z tą ciążą wyszłam z większej wagi tzn jakieś 60 kg boję się przytyć bo słyszałam bardzo różne opinie na ten temat . Bardzo proszę o poradę jak tam u was było ? może jakaś specjalna dieta ,ćwiczenia ? pozdrawiam was ciepło
 
reklama
Po prostu zdrowo jedz. Ja bym się nie martwiła, że przez niedoczynność przytyje, tylko że może być problem z dzieckiem, że tego hormonu może dla niego braknąć. Ja rozumiem, że waga jest ważna i żeby nie przytyć za dużo.
 
Zdecydowanie popieram komentarz wyżej, w tej sytuacji waga ma najmniejsze znaczenie. Najważniejsze, żeby hormony udało się wyregulować, aby jak najbardziej zmniejszyć ryzyko powikłań dla dziecka. Jeżeli chodzi o wagę to u mnie również wykryto niedoczynność tarczycy, przyjmuję Euthyrox 75 mg. Przytyłam do tej pory 9 kg a jestem obecnie w 32 tygodniu ciąży. Nie wiem czy to dużo czy mało, nie myśle o tym. Najważniejsze żeby córka rosła zdrowo :)
 
Ja w ciąży doszłam do dawki 125mg, bo tak mi TSH skakało. W sumie przytyłam ok. 17kg, ale to nie było spowodowane niedoczynnością tarczycy i braniem Euthyroxu. Po ciąży bardzo szybko wróciłam do swojej wagi „przed”, ale Euthyrox niestety biorę nadal. Dobrze dobrana dawka pozwoli Ci na utrzymaniu TSH na odpowiednim poziomie i co za tym idzie nie powinnaś mieć objawów typowych dla niedoczynnosci tarczycy (tycie, wypadanie włosów, suchość skory). Ale tak jak dziewczyny powyżej pisały, teraz najważniejsze jest zdrowie dziecka, bo niedoczynnosc potrafi mieć negatywne skutki dla ciąży.
 
reklama
Po prostu zdrowo jedz. Ja bym się nie martwiła, że przez niedoczynność przytyje, tylko że może być problem z dzieckiem, że tego hormonu może dla niego braknąć. Ja rozumiem, że waga jest ważna i żeby nie przytyć za dużo.
Po prostu zdrowo jedz. Ja bym się nie martwiła, że przez niedoczynność przytyje, tylko że może być problem z dzieckiem, że tego hormonu może dla niego braknąć. Ja rozumiem, że waga jest ważna i żeby nie przytyć za dużo.
Dzięki za info. Doskonale wiem ,ze dziecko jest najważniejsze dlatego przyjmuje leki. Niestety waga tez jest ważna w ciąży a w moim przypadku raczej wszystko jest ważne bo chcę urodzić w domu i muszę się pilnować. Nie potrzebuje raczej dziwnych uwag w typu ,, waga jest dla ciebie ważniejsza niż zdrowie dziecka ... ? ,, Pozdrawiam
 
Do góry