reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

Z tymi butelkami to i tak nie wiadomo bo nie jest powiedziane, że Nuby czy Tommee będzie pasowało akurat dziecku Dory. Do jednej jak i drugiej pasują te same smoczki. Ja moją TT zostawiam "na potem" bo mozna z niej zrobić niekapka.

Alutek miał wczoraj dzień głodomora, jadł co 2 godziny po 90 ml i za nic nie chciał poczekać jeszcze godzinkę żeby zjeść 120 ml . Musiało być częściej i mniej. W nocy budzi się co 3-4 godziny, na śpiocha wciąga 120 ml i śpi dalej :-)
Dzisiaj idziemy na imieniny do mojego teścia...w sumie daleko nie pójdziemy bo klatkę obok :-D muszę jeszcze dzisiaj jakiś prezent kupić ale chyba kupię storczyka bo teść lubi te kwiaty...dał się zarazić storczykowym bakcylem.

I najlepsza dla mnie wiadomość - Alutek przestał kaszleć i oddycha już normalnie. Hurrrraaaa :-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam Dziewczyny! Nasza nocka dzisiaj podobna do wczorajszej...Pobudka po 2 jeszcze z moją pomocą przy wybudzeniu, przebieranie, karmienie i spała do 6 - powtórka z rozrywki i spała do 9, po czym znowu się najadła i śpi dalej!:szok: Ostatnie 2-3 dni Mała śpi na okrągło...Naje się i do spania, jedyny okres kiedy nie śpi to przebieranie, początek karmienia i jak walczy z samodzielnym usypianiem...Bo na rękach pada przy karmieniu, ale jak ją odkładam to oczy jak 5 zł i wtedy zaczyna się malutka wojna mama-córka:-)Nie wiem czy reaguje na zmianę pogody, czy cuś..??
Ja w kwestii prezentu Nanusia nie pomogę, sama mam problem co mam kupić 4-letniemu siostrzeńcowi...Zabawek bym nie chciała bo ma nimi zawalony cały pokoik...
Co do butelek to ja mam aventa dr. brown's i jestem zadowolona..A że moja Mała pije mleko zagęszczane to jesteśmy na smoczku "4" a i czasami się zdarza trójprzepływowy używać...
Korzystam że Mała śpi i zabieram się do sprzątania - do potem:-)
 
z tymi butelkami niestety tak jest ze dopóki nie kupimy, przyniesiemy, damy dziecku to mozemy sobie gdybać. Ale warto spróbować.
to ze jedno dziecko idzie na aventa, inne na canpola a jeszcze inne nuby lub TT to nic nie znaczy. moze sie okazać że malec polubi najtańszą butelkę bez producenta ;) a będzie pluć na mega drogą z bajerami. ot tak bywa.
myśmy próbowali coraz nowe butelki - musiałam odstawić małą bo byłam już w kolejnej ciązy. A to był koszmar bo z dnia na dzień był zakaz cyca :(. Ale nam sie udalo. Więc myśle ze każda mama znajdzie coś dla swojego maluszka. zawsze można sie w ostateczności wspomóc tym systemem wspierania karmienia Medela. ale z tym trzeba mieć dużo samozaparcia :)
 
Ola - fajnie że już nie kaszle :)
A co do butelek i dokarmiania, to chyba muszę poćwiczyć podawanie. Jak daliśmy koło 20 ( tak jak mówił lekarz od razu po cycu) to było wielkie nie, ale jak dostał o 23 też po cycu to wypił 50ml, ale i tak obudził się o 2 na jedzonko znowu, więc niewiele to dało. Na razie mamy w domu avent lovi, nuka i medela. Nuka kupiłam wczoraj, bo smoczki mamy z nuka i są ok. Zobaczymy jak będzie dziś i jutro. Spokojnego wieczoru i niedzieli.
 
jestem i ja dzis dzien w biegu zakupy spacer wizyta u mamy a teraz robie ciasto czekoladowe i sałatkę z buraków do słoików...


mój synuś już nie chce ciągnąć cyca.. było to do przewidzenia..:( odciągam jeszcze raz dziennie 140ml i próbuję dostawiać ale dużo to on nie pije bo zaraz się denerwuje....
dzis w nocy śmiać mi sie chciało bo zanim mąż zrobił mleko to ja go wzięłam na ręce a on zamiast kimnąć to otworzył oczy jak 5 zl i sie uśmiecha od ucha do ucha:):) i jeszcze zaczął gadać.. zebrało mu sie na wyznania ale m przyniósł mleczko ładnie wypil całą butle i od razu zasnął uff jestem tylko rozczarowana bo myślałam ze na mm będzie spał dłużej a on i tak w maksie śpi 4 godz

ola fajnie że maleństwo wraca do zdrowia mojemu Gabisiowi tez już na szczęście katarek znika
 
witajcie kochane...
troche nas niebyło ale jakos ciągle czasu brak... przepraszam was najmocniej... przeczytałam kilka stron i wiecej chyba nie zdąże bo tyle naprodukowałyscie:)

co do prezentów to sama mam prawie czteroletnią córeczkę więc dostanie projektor do rysowania i dostanie napewno piggy pop nie pękaj prosiaczkubo to jej sie marzy:) ogólnie bardzo lubi grać w tego typu gry więc na gwiazdkę pewno tez cos w tym stylu:p moze piranie atakuja albo "rex podaj". u nas gry sprawdzają sie naprawdę:) myśle ze dzieci w tym wieku to interesuje:)dla siostrzeńca (6lat) też planuję właśnie którąś z tych gier :)

a milenka dostanie ciuszki i pewno jakąs zabaweczkę grającą :p:)

jej musze konczyć kochane...bo mała mi "śpiewa" :p buziaki dla wszystkich i mam nadzeje ze teraz bede na bierząco :*:*:*
 
Oluś – dobrze, że mała tak super śpi ;) Ciesz się bo czasami może być gorzej hi hi A czy przypadkiem nie miała ostatnio szczepienia? Często dzieci reagują właśnie w ten sposób lub zupełnie odwrotnie – są marudne, rozdrażnione i płaczliwe;)
Kate - wpadaj do nas wpadaj ;)

Dzisiejszy dzionek znowu mi przeleciał – byłam w hipermarkecie - a Kamisiowaty z tatusiem posiedzieli w domku. Pokupowałam część upominków na Boże Narodzenie. W związku z tym iż nasze Auchan obchodziło dzisiaj 1-wsze urodziny ludzi było multum… Pokazy mody, pokazy tańca towarzyskiego itd. ;) A ja oczywiście nie wiedziałam że będzie takie oblężenie ;) Ech… człowiek trochę w domku posiedzi i już nie wie co się na świecie dzieje ;P;) Załatwiłam jednak co miałam załatwić a w domku czekało już na mnie jedzonko i śpiący synuś ;)
A co do butelek – właśnie byłam u nas w Auchan – w sumie najtańszy z hipermarketów i butelki TT 260ml były za 30zł…złapałam się za głowę bo wszystkie buteleczki, które dotąd miałam – dostałam . Znalazłam jednak o niebo tańsze na allegro zobaczcie Tommee Tippee BUTELKA 260 ml 0% Bpa +SMOCZEK 0m+ (1927423140) - Aukcje internetowe Allegro Chyba sama zamówię bo mam tylko 125ml buteleczki, które już za niedługo będą za małe ;)
Obecnie jestem jakaś do niczego. Kurcze już chyba trzeci dzień mnie tak trzyma. Poszła bym spać – na nic siły nie mam. Czy to ta pogoda tak na mnie wpływa? No nic… widocznie tak ;P;)
 
reklama
Dora_M, Bafinka - moja Malutka nie była chora:-) Chyba mnie pomyliłyście z którąś inną mamusią;-)
Mambusia - no właśnie jak tak pomyślałam, to też doszłam do wniosku, że to może efekt szczepienia, bo byłyśmy w czwartek...
Dzisiaj po mega wielkiej awanturze Mała już usnęła;-) Ale była zmęczona, że oczy miała jak na zapałki postawione...Coś nam nie wychodzi po południowe zasypianie i efekt mamy wieczorem po kąpieli w WIEEEELKIM zmęczeniu...
Zajrzę jutro - udanego wieczoru i spokojnej, przespanej nocy Wam i sobie życzę:-D
 
Do góry