reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciekawe przepisy

jill

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Listopad 2010
Postów
29
Od 9mc: 1/2 szklanki ugotowanej piersi z kurczaka, 1/2 szkl. ugotowanego brazowego ryzu, 1/2 szkl. ugotowanego kabaczku, 1/8-1/4 szkl. bulionu warzywngo. Zmielic w blenderze 10-12mc : male pancakes 1 szkl. maki pelnoziarnistej 3 lyzeczki sody 1/2 lyzeczki soli 1 lyzeczka cynamonu 3/4 szkl. mleka krowiego, modyfikowanego lub z piersi Mozna dodac puree z banana lub gruszki do ciasta dla smaku... wszytskie skladniki umiescic w blenderze i zemlec. Na patelni rozgrzac baaaardzo malo oliwy, wlac z 2 krople i rozetrzec recznikiem papierowym. Chodzi o to zeby pancakes nie byly tluste od oleju tylko zeby sie nie przykleily do patelni. Maja byc one wielkosci zakretki od sloika lub mniejsze.Smazyc z obu stron az beda zlote. 12-18mc: jajecznica: 2jaja, puree z ugotowanego kalafiora i odrobina startego sera (jesli sie chce). Wszystko do blendera zmiksowac i na patelnie. makaron z serem zoltym: 1/4 szkl. sera (cheddar jak ktos ma) 1/4 szkl. sea ricotta 2 lyzki puree z kabaczka lub kalafiora 1 lyzeczka masla 2-3 lyzki mleka 1 szkl. ugotowanego makaronu takiego najmniejszego jaki znajdziecie w sklepie takie male gwiazdki. Skladniki (poza makaronem) zemlec w blenderze, do garnuszka podgrzac az sie ser rozpusci i wtedy dodac makaron, wymieszac razem i podawac. Co do wieku dziecka w przepisach to niektore sa moim zdaniem lekko zawyzone wiec jak wasze dziecko juz jada takie produktu to smialo mozna podawac...:) mam nadzieje ze sie wam przyda :)
 
reklama
ser zółty jest ciężkostrawny i małowartościowy ...a do tych racuszków lepszy będzie kefir zamiast sody :) no i zależy od uzębienia maluszków ale nie jestem za tym żeby wszystko mielić na papkę...
Od siebie mogę polecić dla dzieci od 10 miesięcy: serniczki z wody.
50gram seru białego
2 łyżeczki mąki
pol jajka
płatek owsianych 1 łyżka stołowa... zrobić z tego ciasto z ciasta krążki i na wodę lub na parze ugotować .
no i łyżeczka masła , lub śmietany lub słodkiego dżemu do podania zależy od wieku dziecka:)
 
Polecam stronę JedzonkoMalucha.pl - rewelacyjne przepisy i zdjęcia. Szczególnie polecam stamtąd tartę na cieście fr. z dynią i twarożkiem - mój Franek się nią zajadał aż mu się uszy trzęsły :)
 
W wieku 10-12 miesięcy nie można przecież dawać mleka krowiego oraz smażyć placuszków dla dzieci bo są ciężkostrawne. Także fajny przepis ale moim zdaniem dla znacznie starszych dzieci, niemowlak powinien jeść jeszcze produkty gotowane a melko krowie podobno jest szkodliwe w tym wieku. Dla mam, które szukają przepisów polecam strony www.przepisy-dla-dzieci.pl oraz www.edziecko.pl
 
reklama
Do góry