reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawy i ćwiczenia z maluszkiem

ewelina26k

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Grudzień 2009
Postów
1 582
Miasto
Łódź
Do tematu natchnęła mnie Zosienka na fb;-)Niedługo coraz więcej nasze dziecko będzie aktywne i warto moze wymieniać się jaki bawimy się z naszym dzieckie, jakie ćwiczenia z nim wykonujemy.
Ja jak narazie pokazuję tylko czarno białe obrazki- jest nimi zainteresowany nawet bardzo. Nawet na ścianie mam obraz Jezusa wyszywany nie wiem jaką technika w kazdym razie ejst czarno-biały i moje dziecie jak jest wyzej patrzy na Jezuska
Zobacz załącznik baby.zorger.com.newborn.pdf
 
reklama
Ewelina:D bardzo dobry wątek:) Nasza Hania póki co ZUPEŁNIE nie jest zainteresowana ani bujaczkiem, ani karuzelą..lubi pozytywkę z mojego dzieciństwa:) tzn melodyjkę:) no i patrzy się tam gdzie światło jest:) ale widzę, że powoli zaczyna też przyglądać się naszym twarzom:p bo wcześniej to tylko cycek ją interesował:D i patrzyła się w jego stronę z wyłupiastymi oczkami:D
 
Ja zauważyłam, że u nas Mały reaguje już na twarze. Jak robię agugu i ajj, auuu to się śmieje:-) i zaczął dzięki temu sam otwierać buźkę i głuży:-). Bardzo lubię te chwile. Chyba dobrze widzi tak też czarne lub ciemne kolory i białego misia. Nie mamy jeszcze zabawek a karuzela nam się popsuła. Jutro wyjdę po prezent na urodziny męża to kupię coś małemu. Myślicie, że takie do ręki można już kupić -jakieś jaskrawe maskotki, grzechotki bo ja nie wiem.
 
Nasz mały jest zainteresowany wszystkim, w salonie u rodziców chętnie oglada sufit gdzie wiatrak wisi. Za to w pokoju gdzie śpimy wpatruje się w okno ;) Wsłu****ę się w każdy dźwięk;) Kiedy pokazuję mu rzeczy o intensywnych kolorach to wodzi wzrokiem za nimi ;)
 
No właśnie nie wiem, co by tu Go mogło zainteresować. Teraz to chyba najfajniejsze są dla Maluszków przytulanki i poznawanie rączkami własnego i naszego ciała, włosów itp. no i słuchanie odgłosów.
 
A nasz Bartuś lubi leżec na macie i uderzac w zwierzaki które wiszą u góry i rozmawiac z nimi. Bo jak stuknie łapką w maskotkę, a ona wydaja jakis dźwięk, to Młody często zaczyna wtedy gaworzyc:-). Układam go też na brzuszku, żeby cwiczył podnoszenie głowki, ale jak narazie mu to nie za bardzo wychodzi, tzn przekłada głowę z jednej strony na drugą, ale nie chce jej trzymac podniesionej.
Lubi też muzykę z pozytywki, ale za to nie za bardzo jest zainteresowany karuzelą. No i lubi jeszcze takiego stwora:
Tiny Love żaba Żabka Frankie wibruje i grzechocze! (2115818600) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
zastanawiam się nad karuzela- bo jakoś nijak nie pasuje mi ta "zabawka" do "samodzielnej nauki zasypiania". Wg mądrych książek łóżeczko powinno służyć jedynie do spania a nie do zabawy- jak to pogodzić?
 
reklama
nasz Fabianek lubi ogladac mieszkanko :p i spodobalo mu sie lezenie w bujaczki z wlaczana wibracja :)
Mamy taki leżaczek-bujaczek z wibracją i Majka go nie cierpi.Zresztą zauważyłam, że maty edukacyjnej też nie lubi.
Ale powiedzcie dziewczyny, może za wcześnie jeszcze na takie rzeczy dla 3-tygodniowego dziecka??
 
Do góry