reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pasta z fluorem

benfica

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Luty 2011
Postów
2 157
Miasto
Łódź
Witam,

Synek ma 14 miesięcy i 12 zębów. Do tej pory, właściwie od pojawienia się pierwszych zębów używaliśmy pasty nenedent bez fluoru, a potem maziajki - również bez fluoru. Ostatnio w sklepie znalazłam pastę z fluorem (zawartość F 250 ppm), na której napisane było, że jest dla dzieci powyżej 1 roku i żeby nakładać na szczoteczkę ilość pasty o wielkości ziarnka grochu.

Czy możemy już używać takiej pasty?

Pozdrawiam,
Gosia
 
reklama
Witam,

Synek ma 14 miesięcy i 12 zębów. Do tej pory, właściwie od pojawienia się pierwszych zębów używaliśmy pasty nenedent bez fluoru, a potem maziajki - również bez fluoru. Ostatnio w sklepie znalazłam pastę z fluorem (zawartość F 250 ppm), na której napisane było, że jest dla dzieci powyżej 1 roku i żeby nakładać na szczoteczkę ilość pasty o wielkości ziarnka grochu.

Czy możemy już używać takiej pasty?

WItaj

Oczywiście możecie już używać takiej pasty-liczba zębów jest odpowiednia ;).
Na początek proponuje tylko "umazac" włoski szczoteczki w paście, same koncówki.
Jak maluch nauczy sie wypluwać wtedy "ziarnko grochu " będzie odpowiednie.
Dobrze, by pasta nie byla owocowa-taką chętniej dzieci zjadają co nie jest dobre( za dużo przyswojonego fluoru ) lepsze pasty lekko mietowe.

Pozdrawiam
KBM
 
Podłączę się do pytania, bo jakis czas temu przeczytałam coś na temat fluoru i jestem zaniepokojona.
Przeczytałam, że nawet o tym nie wiedząc nadużywamy fluoru, który jest dodawany do wielu artykułów spożywczych, do jedzenia, i dodatkowo woda miejska jest mocno fluoryzowana, a wtakim stężeniu fluoru który wchłaniamy jest on juz szkodliwy, dlatego nie powinno się używać past do zębów zawierających fluor. Niszczy on podobno szkliwo, i jest to udowodnione. Pytam bo przeczytałam to nie pamietam już gdzie, i nie wiem jak to jest naprawde.
 
Podłączę się do pytania, bo jakis czas temu przeczytałam coś na temat fluoru i jestem zaniepokojona.
Przeczytałam, że nawet o tym nie wiedząc nadużywamy fluoru, który jest dodawany do wielu artykułów spożywczych, do jedzenia, i dodatkowo woda miejska jest mocno fluoryzowana, a wtakim stężeniu fluoru który wchłaniamy jest on juz szkodliwy, dlatego nie powinno się używać past do zębów zawierających fluor. Niszczy on podobno szkliwo, i jest to udowodnione. Pytam bo przeczytałam to nie pamietam już gdzie, i nie wiem jak to jest naprawde.

Witaj

Poziom fluoru w wodzie w Twoim rejonie bada sanepid. Jeśli obawiasz się , że w Waszej okolicy jest go w wodzie za dużo skontaktuj sie z Powiatową Stacją Sanitarną i tam uzyskasz potzrebą informację.

W Polsce sporadycznie zdarza się aby poziom fluoru w wodzie byl przekroczony, dlatego powrzechnie zaleca się pasty z fluorem, ktore dzialają miejscowo na zęby. Czasem przy niedoborze fluoru zaleca się go w postaci tabletek lub kropelek.

Nadmiar fluoru oczywiście jest szkodliwy i może doprowadzić do choroby-fluorozy.

Jeśli masz jakies wątliwości co do poziomu fluoru, zanim ostawisz pasty z fluorem , kieruj się do Sanepidu po opinie.

Pozdrawiam
KBM
 
w sklepach ekologicznych nie uświadczy się pasty z fluorem gdyż jest szkodliwa.(taką info uzyskałam) Czytałm tez artykuł o dodawaniu fluoru do wody ...Prawie we wszystkich wodach. min jest dodany fluor i lepiej takiej wody unikać. Nie wiem co o tym myśleć .Koleżanka z Rosji ,jest biologiem ,mowi mi że tam nikt świadomy nie używa past z fluorem bo szkodzą ..z rakiem dziąseł włacznie ,ale nigdzie takich info nie znalazłam więcej
 
U nas mała po skończeniu 2 lat używała past powyżej roku do 6 lat. Zęby leciały i trzeba było założyc kilka plomb.
Dentysta dała nam taka pastę/ maść do smarowania zebów i kazała używac pasty dla starszaczków.
Pomogło, ponad pół roku bez nowych dziur.

Mogę się tylko domyślać, że pomogła jednak większa zawartość fluoru w paście dla dzieci 6+ dla 4 latki ze słabymi ząbkami.
To tylko potwierdza, że każde dziecko jest inne i ma inne ząbki.
 
reklama
Fluor w takich małych ilościach nikomu nie zaszkodzi. Musiałby zjeść tego bardzo dużo. Choć nigdy na 100% nie wiadomo. Też jestem zdania, że najlepszą poradę da dentysta.
Łódź jest dobrym miastem by dostać odpowiedź na takie pytanie. W małych miastach zdarzały mi się sytuacje, że idąc z moim synkiem, lekarz nie wiedział co poradzić. Drugi raz do takiej sytuacji nie dopuszczę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry