reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kacper 25tc waga 830g

Po wczorajszym szczepieniu Kacperek dziś śpi jak suseł, budzi się tylko na jedzienie, nie ma żadnych odczynów po szczepince, super znósł to jego organizm
Dobrze oszacowałam wagę Kacperka ;-) waży 6kg
 
reklama
Jejciu ale dawno nic nie pisałam, aż wstyd :sorry2:

U nas leci po staremu, Kacperek nie choruje, rośnie jak na drożdżach, na toples waży ok 6800g i już niedługo czeka nas wymiana garderoby na rozmiar 80.

Apetyt ma ogromny, je często, ale małymi parcjami.

Jeździmy to ośrodka rehabilitacyjnegow Kielcach i z neurologiem, pedagogiem, psychologiem, logopedą mamy widywać się raz na dwa miesiące, natomiast z rehabilitantem raz w miesiącu. Lekarze stwierdzili, że Kacperek jak na tak skrajnego wcześniaka pięknie się rozwija i nie widzą potrzeby częstych kontroli. Terapeuta pokazał jak w domu mamy ćwiczyć z młodym i zgłosić się za miesiąc na kontrolę.
Kacperek potrafi już obracać się na brzuszek perfekcyjnie, zaczyna podpierać się na dłoniach, od wczoraj ćwiczy przewroty na plecy. Muszę uważać gdy siedzi na pół leżaco w krzesełku do karmienia bądź wózku, bo zaczyna dźwigać głowę do siadania. Gaworzy ciągle. Odkrył zabawę w "a ku ku", sam zakrywa i odkrywa buzię.
Pięknie przesypia noce usypia o 21, wstaje o 7. W ciągu dnia ma jeszcze 3 drzemki takie po 1-2 dodz.
Jest fajniutkim pogodnym malcem.
 
Dziewczyny mam pytanie, czy jest to normalne, że żebra u dziecka mogą być ostające, tak około 2 ostatnie skierowne do góry (u Kacperka po prawej stronie jest to bardziej zauważalne).
Wiem, wiem głupie pytanie, ale przewrażliwiona jestem :sorry2:
 
Nie ma głupich pytań :)
Takie żebra to pozostałości po wentylacji respiratorem, cepapem i dysplazji oskrzelowo-płucnej.
Mój Wojtuś też ma podobnie, tyle, że raczej równomiernie ale wiem, że może być z jednej strony bardziej niż z tej drugiej.
 
agawhite dzięki za odpowiedź, uspokoiłaś mnie. Jeszcze powiedz mi jak to będzie wyglądało w przyszłości, zredukuje się to troszkę z upływem czasu?
 
reklama
Do góry