reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

reklama
Basia-75 widzę że nie jestem tu jedyną amazonką :-D To jak to jednak prawda, że jazda konna=nacinanie to muszę się przygotować na tą wątpliwą przyjemność....
 
na szkole rodzenia ujastek tak mówił lekarz ginekolog, przedstawiał to jako rutynowy zabieg u nich

a orientujesz sie ktory z krakowskich szpitali jest bardziej za ochrona krocza?

Basia-75 widzę że nie jestem tu jedyną amazonką :-D To jak to jednak prawda, że jazda konna=nacinanie to muszę się przygotować na tą wątpliwą przyjemność....


yyyy co szkola to mowia co innego :-) nam na szkole rodzenia mowila fizjoterapeutka ze bardzo dobrze wyćwiczone mięśnie kegla maja kobiety ktore jezdza konno i ze u nich zadziej dochodzi do nacinania :eek:
 
Ja też słyszałam, że w Żeromskim starają się ochronić krocze i jest pełna dowolność jeśli chodzi o pozycję podczas porodu. Ja właśnie waham się między Ujastkiem i Żeromskim, z większą skłonnością do Żeromskiego właśnie. Podobno w marcu otwarli tam zupełnie nową porodówkę, podoba mi się też, że kładą duży nacisk na karmienie piersią.
 
a orientujesz sie ktory z krakowskich szpitali jest bardziej za ochrona krocza?

:eek:

Kasia, nie mam pojęcia, ale mam koleżankę, która 2 lata temu rodziła w Żeromskim, a kilka miesięcy temu na Ujastku, to popytam... Myślę, że duzo zależy od doświadczenia położnej, te bardziej doświadczone dokładnie wiedzą, kiedy musża naciąć, a kiedy nie...
 
Przyjaciółka rodziła w Żeromskim dwie córki, ostatnią pod koniec czerwca i za każdym razem była nacięta... Mnie w Żeromskim odstraszają sale poporodowe, zwłaszcza że na Ujastku będę się starała załatwić sobie z ubezpieczenia salę jednoosobową. Już raz tam leżałam i byłam bardzo zadowolona ze standardu i z jedzonka :tak:
 
Ja też słyszałam, że w Żeromskim starają się ochronić krocze i jest pełna dowolność jeśli chodzi o pozycję podczas porodu. Ja właśnie waham się między Ujastkiem i Żeromskim, z większą skłonnością do Żeromskiego właśnie. Podobno w marcu otwarli tam zupełnie nową porodówkę, podoba mi się też, że kładą duży nacisk na karmienie piersią.
tak niby kładą naciska na karmienie piersią... ale w praktyce to wygląda inaczej.. nikt sie tobą nie przejmuje jak karmisz sami butelkę dają małemu ;/ nigdy bym w Żeromskim nie chciała leżeć :)
 
reklama
To się coś zmieniło w takim razie, ja widziałam jak dokarmiają, ale kieliszkiem, a położne sprawdzały, czy dzidzia ładnie je i jest dobrze przystawiona do piersi, jak dziewczyny dzwoniły po pomoc w przystawianiu to też nie było problemu, moje małe miałam cały czas przy sobie i nie były dokarmiane niczym
 
Do góry