reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z zaparciami

Dołączył(a)
23 Wrzesień 2012
Postów
12
Miasto
Warszawa
Witam. Mam 7,5 miesiecznego synka, ktorego karmie piersia. Od ok.4-5 miesiacazaczelam powoli rozszerzac mu diete, poczatkowo od lyzeczki soczku jablkowego. Wczesniej potrafil ponad tydzien nie robic kupki. Po rozszerzeniu diety problem sie rozwiazal, kupki pojswiaja sie raczej codziennie,ale zdarzaja sie nam zaparcia. Podaje "dicoflor", staram sie nie naduzywac marchewki, ktora ma podobno wlasciwosci zapierajace, codziennie ma cos innego na obiadek. Zaparcia nie zdarzaja sie czesto, jednak nie wiem co moze byc ich przyczyną i jak z nimi walczyc? A szczegolnie co mozna robic w momencie, gdy dziecko ma zaparcie? podobno termometru stosowac sie nie powinno, ostatnio podalam czopek glicerynowy, jednak w ogole nie pomogl...
 
reklama
Problem zaprać był już wielokrotnie podejmowany na tym forum.
Przede wszystkim co Pani ma na myśli mówiąc zaparcie?
Czy dziecko płacze w trakcie oddawania stolca, ma napięty brzuch, stolec jest zbity, grudowaty, czy jest to kwestia częstotliwości oddawania stolca?
 
Przepraszam za tak późną odpowiedź.
Tak, dziecko płacze, bardzo go to boli, ma trudności z oddaniem stolca, brzuch jest napiety, a stolec zbity.
 
Faktycznie nie powinno się mechanicznie stymulować wypróżnienia.
Należy więcej dziecko dopajać chłodną wodą, zrezygnować z kaszek (ryżowej i kukurydzianej) i banana.
Owoce podawać do gryzienia w kawałkach - miękkie.
 
Witam. Mam 7,5 miesiecznego synka, ktorego karmie piersia. Od ok.4-5 miesiacazaczelam powoli rozszerzac mu diete, poczatkowo od lyzeczki soczku jablkowego. Wczesniej potrafil ponad tydzien nie robic kupki. Po rozszerzeniu diety problem sie rozwiazal, kupki pojswiaja sie raczej codziennie,ale zdarzaja sie nam zaparcia. Podaje "dicoflor", staram sie nie naduzywac marchewki, ktora ma podobno wlasciwosci zapierajace, codziennie ma cos innego na obiadek. Zaparcia nie zdarzaja sie czesto, jednak nie wiem co moze byc ich przyczyną i jak z nimi walczyc? A szczegolnie co mozna robic w momencie, gdy dziecko ma zaparcie? podobno termometru stosowac sie nie powinno, ostatnio podalam czopek glicerynowy, jednak w ogole nie pomogl...
Nam pomogła śliwka-deserek gerbera :)
 
A ja dodam od siebie, że dziecko które pije wyłącznie mleko mamy robiące kupkę raz na kilka (nawet raz na 10 dni) to norma, a nie zaparcia, ponieważ pokarm kobiecy trawi się bardzo dobrze. Jest takie powiedzenie, że u piersiowych dzieci to i 10 kup na dzień i jedna kupa na 10 dni są normalne.
 
Tak, zgadzam się z Tobą, Tytanowa, ale jak dziecko pryka, pryka, pryka i zapłacze podczas prykania, to każda matka chciałaby ulżyc swojemu dziecku... Mój maluch ma 3,5 miesiaca i kupka była u nas co 3,4,5 dni... Wiesz jak płakał 5go dnia bez kupki... :( Teraz już powoli jest lepiej. Przepajam wodą i w mojej diecie jest wiecej warzyw. Pozdrawiam
 
reklama
i w mojej diecie jest wiecej warzyw. Pozdrawiam
To ważne, że dostarczasz swojemu organizmowi witamin w okresie karmienia. Pamiętaj, ze błonnik pokarmowy ułatwiający wypróżnianie (Tobie) nie przedostaje się do pokarmu. Błonnik nie jest trawiony, ani przyswajany w żaden sposób :)
Pyrkanie może mieć coś wspólnego z gazami, a ponadto dzieci w wieku ok 2 miesięcy często zaciskają zwieracze zamiast je rozluźnić w odpowiednim momencie, postękują, muszą się swojego organizmu nauczyć i jest to absolutnie normalne. Jeśli kupa była zbita jest to faktycznie zaparcie, ale jak słusznie zasugerowałaś ;) nie wiem jak płakał i nie znam Twojego dziecka :)
Powodzenia :)
 
Do góry