reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

drzemki dzienne poproszę o pomoc

MartiniAgata

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2011
Postów
21
Hej, proszę o radę albo pomysły :-)

mój 4 miesięczny Jaś sypia w dzień maks po 30minut, później bawi się około 2h i kolejna drzemka.. i tak nawet do 5 w ciągu dnia! Nie mam problemu z usypianiem, odkładam go do łóżeczka i w zasadzie zasypia, czasem tylko podchodze daje smoczek i Jasiek śpi. Wieczorem kładę go około 19 w nocy budzi się 1-2razy, pęknie i spokojnie ssie i zasypia, zwykle budzi się około 5 czasem po 6 (w zależności od tego ile razy budził się w nocy)

dla mnie problemem jest to że śpi 30minut w dzień, niby później nie marudzi, jest uśmiechnięty, bawi się czasami sam, czasami ze mną w zasadzie skarb.. tyle że w jego wieku dzieci powinny spać 2 razy dziennie po 2-3h i w nocy 10-12h

Dodam że Jasiek jest karmiony piersią, a ja nie biegnę do niego jak tylko zapłaczę czekam zwykle 10 minut czasem marudzenie po przebudzeniu ustaje, czasem się nasila... macie jakieś pomysły jak nauczyć go spania w dzień?? (do 3 miesiąca nie było z tym problemów spał po 3h)
 
reklama
Przecież nie wszystkie dzieci są takie same! Jedno przesypia całą noc, drugie budzi się co trzy godziny. Chyba musisz wybić sobie z głowy hasło: "dziecko powinno", bo teoria teorią, a praktyka praktyką. Dorośli też niby powinni spać po 8 godzin dziennie, a nie zawsze śpią. To chyba logiczne.
 
Ja miałam to samo, Piotrek spał po 30 min z zegarkiem w ręku, nawet na spacerze, nic nie mogłam w domu porobić. Mineło mu dopiero po roku, ale i to nie trwało długo bo jak skończył 1,5 roku to przestał spac w dzien.
 
Mi nie chodzi o to, że ja na siłę chcę' nauczyć Jaśka spać w dzień, może zły temat wpisałam. Bardziej mnie ciekawi czy też u was tak było, wiem że każde dziecko jest inne ale czy to w zupełności normalne. Czy może właśnie trochę sie pomęczyć i nauczyć go spać dłużej.

ogólnie to nie jest aż tak uciążliwe choć ja bym wolała dwie dłuższe drzemki niż 4-5 po 30 minut... ale najważniejsze że Jaś w sumie ma bardzo dobry humor nawet po 30 minutach..
 
Mi nie chodzi o to, że ja na siłę chcę' nauczyć Jaśka spać w dzień, może zły temat wpisałam. Bardziej mnie ciekawi czy też u was tak było, wiem że każde dziecko jest inne ale czy to w zupełności normalne. Czy może właśnie trochę sie pomęczyć i nauczyć go spać dłużej.

ogólnie to nie jest aż tak uciążliwe choć ja bym wolała dwie dłuższe drzemki niż 4-5 po 30 minut... ale najważniejsze że Jaś w sumie ma bardzo dobry humor nawet po 30 minutach..

Moja córcia też ma 4 miesiące, i śpi różnie, czasami przyśnie w dzień na 3 godziny, czasami śpi tylko pół - nie ma na to reguły :-)

Nie przejmuj się, każde dziecko jest inne i nie ma w tym nic złego
 
My tez mielismy tak przez jakis czas, ze nasza mala spala krótko, a byl taki okres ze jak sie budzila i nikogo obok nie bylo to tak mocno plakala, ze nie moglismy jej pozniej uspokoic. Minelo jej to, kolo 8 miesiaca przeszla z dwoch drzemek na jedna a teraz tez roznie spi, jak jestesmy poza domem i przysnie w aucie na 20 min to potem moge zapomniec o jakimkolwiek uspaniu jej. Idzie spac dopiero po kapieli. w dzien ma rozne drzemki, od godziny do trzech, zalezy jaki ma dzien i nie umiem tego zmienic, tak juz ma :)
 
hej,moja Nadia w wieku 4 miesiecy spala godzine i tak ma do tej pory...a to,ze powinna bo inne dzieci to malo ja to interesowalo:) spala tyle ile jej potrzebne bylo:)
 
dla mnie problemem jest to że śpi 30minut w dzień, niby później nie marudzi, jest uśmiechnięty, bawi się czasami sam, czasami ze mną w zasadzie skarb.. tyle że w jego wieku dzieci powinny spać 2 razy dziennie po 2-3h i w nocy 10-12h
A kto Ci powiedział że dziecko tyle ma spać?? Mój Wiki w tym wieku miał albo drzemek a w nocy spał od 7 do 6-7. Powiem tak ja nigdy nie "ustawiałam" Wiktorowi tego ile ma spać i jak bo i tak moje ingerencje nic nie dawały, zawsze sam rezygnował z drzemek (jedyną moją ingerencją była sytuacja kiedy zrezygnowaliśmy z 2 drzemek na rzecz jednej, musiałam tak zrobić bo w nocy zaczął mi spać 7-8 godzin). Teraz Wiki ma ponad 2 lata i od jakiś 10 miesięcy ma tylko 1 drzemkę do 2 godzin a np. moja siostrzenica od skończenia 2 lat nie śpi wogóle w dzień a w nocy 10-12 h. Każde dziecko jest inne i ma swój rytm. Moim zdaniem jak dziecku tak pasuje spać, dobrze zasypia i jest wypoczęty to widocznie tak ma był ale to tylko moje zdanie.
 
mój mały ma ponad 4 mies i też nie śpi za długo w dzień ale rzadko się zdarzy że 1,5 godz przespi zazwyczaj spi po pół godz góra 40 min ,myślę żenie masz się czym martwić jak dziecko jest pogodne:)
 
reklama
to wszystko zależy od dziecka mój synek ma ponad 2 lata i do dnia dzisiejszego ma drzemki trwające od 1h-3h w zxależności od intensywności dnia.A chodzi pać o 20:00
 
Do góry