reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

drzemki dzienne poproszę o pomoc

Mi nie chodzi o to, że ja na siłę chcę' nauczyć Jaśka spać w dzień, może zły temat wpisałam. Bardziej mnie ciekawi czy też u was tak było, wiem że każde dziecko jest inne ale czy to w zupełności normalne. Czy może właśnie trochę sie pomęczyć i nauczyć go spać dłużej.

ogólnie to nie jest aż tak uciążliwe choć ja bym wolała dwie dłuższe drzemki niż 4-5 po 30 minut... ale najważniejsze że Jaś w sumie ma bardzo dobry humor nawet po 30 minutach..

ciesz się, że tak ładnie sypia :) u nas na początku drzemki trwały po 20-30 minut, a jak nie spała to sie darła i tak do 3 mca życia. Szok, chodzilismy po lekarzach itd i do dzisiaj ni wiemy, o co chodziło...
marzyłam już nawet nie o tym, aby więcej spała, tylko aby nie krzyczała :szok:
jako noworodek spała na dobę może 8-9 h, a w ksiażkach jest napisane, że powinna z 15-18h
ja myslę, że lepiej nic nie zmieniaj, zwłaszcza, że sam ładnie zasypia
u nas z zasypianiem też był problem, cyc albo noszenie, bujanie, ale to inna historia ;-)
 
reklama
Szymon do pół roczku dzienne drzemki były po max45 min. potem wstawał zadowolony i uśmiechnięty. A teraz rano śpi raz do godziny i o 14 nawet 2h.
U nas podobnie było jako noworodek rzadko kiedy spał więcej niż 9h na dobę. Dziwiło mnie to i zarazem martwiło, że przecież napisane jest że noworodki po 12h śpią a tu Guciu ;] I tak ładnie ci dziecko śpi;) mój jak się przebudzał i nie było mnie obok to niestety po paru min. już płakał i nadal zasypia jak jestem obok:)
 
Moja też tak spała 20 minut do 30 później jej się to wyregulowało. Każde dziecko jest inne a te książkowe normy rzadko się sprawdzają jeszcze nie raz się o tym przekonasz. Moja teraz ma 17 miesięcy a odkąd skończyła 9 miesięcy ma tylko jedną drzemkę w dzień 1,5 do 2 godzin. Do 14 miesiąca jeszcze czasami udało się popołudniu godzinkę no ale to bardzo sporadycznie. Do dzisiaj w nocy się budzi teraz już 1 czy 2 razy (raczej) no ale do 15 miesiąca to i 8 razy się zdarzało.
 
Ksiazki ksiazkami, normy normami, teorie teoriami, akazde dziecko jest inne, ma swoje indywidualne potrzeby i zadna madra glowa tego nie zmieni.
Uszy do gory:-)! Najwazniejsze, ze dziecko ladnie zasypia i jest pogodne- znaczy, ze jest zdrowe.
Moj syn ma 2 latka i spi max 10 godzin w nocy, coraz rzadziej w dzien,(a raczej cyklicznie nie spi w dzien), a do 19stego miesiaca nie przesypial nocy:baffled:
Kazdy egzemplarz jest inny!
 
u nas było podobnie, Julka spała po 15 min max 30, chyba że na dworze bo wózek bujał to i 2-3h, tylko że mi nogi w tyłek właziły od chodzenia :-D W nocy do 4 mca spanie po max godzinie i pobudka nie wiadomo czy głodna czy kolka bo i possała pojadła i prężyła się. Pierwszą noc CAŁĄ przespała dopiero w tym roku pod koniec stycznia jak dostała syrop na alergię, bo jak się okazało u nas przyczyną problemów ze snem była alergia na roztocza. Julkę swędziała skóra, miała wysypkę od 7 doby życia, ale diagnoza padła dopiero w tym roku. Tak więc od niedawna wiem co to jest jak dziecko zaśnie w dzien i śpi 2-3 h, albo w nocy ciurkiem 8-9. A syn mojej koleżanki ten to dopiero ma dryg do spania. Teraz ma 5 mcy a nadal śpi tak samo jak od urodzenia, czyli od 21-8 rano, w nocy nic nie je (choć dla mnie to trochę dziwne, ale cóż nie mój syn nie wtrącam się), wstaje zje i śpi do 12, potem krótka zabawa jedzenie i znów śpi. Może przez to jest taki duży bo waży 9kg w wieku 5 mcy. W każdym bądź razie, nie każde dziecko rozwija się wg ksiażek, myślę że powinnaś się cieszyć że nie macie problemów z zasypianiem, bo u nas to i bujanie i kołysanie i inne wymyślne pozycje aby tylko dziecko usnęło w domu :-D Przy drugim dziecku postaramy się być mądrzejsi ;-):-D
 
reklama
Wiecie co wam powiem.. napisanie na forum pomogło.. nie wiem czy to kwestia tego, że przyjęłam do wiadomości to że Jasiek tak sypia i odpuściłam, czy to że właśnie się trochę uspokoiłam.. Tak czy inaczej Jaś rano robię drzemkę około 1h i popołudniu tak około 1-1,5h (kolejne maks 30minut ale te już nie muszą być dłuższe)
.. czy dobrym słowem będzie napisać dzięki za pomoc ?? :-) Tak Tak zdecydowanie DZIĘKUJE
 
Do góry