reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

drzemki 4,5 miesiecznego niemowlaka

boska.ka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2019
Postów
470
Hej!
Jak wyglądają u was drzemki?
Ile drzemek macie w ciągu dnia? Trwają dłużej niż 30-40min?
U nas jest ok. 5-6 drzemek po 30 min.. próbuję czasem przedłużyć drzemkę, ale mały już ponownie nie zasypia.
 
reklama
U mnie syn 3 miesiące. Z nocy wstaje o 8, potem drzemki po 30-40 min o 10, po 12, po 14, po 16 i tu jak jestem obok i dam cyca, kiedy się przebudzi to dociągnie czasem do 19. Na noc zasypia około 22. W nocy różnie, albo śpi ciągiem 4-5 h albo budzi się do karmienia co 2. Próbowałam przetrzymać go, żeby spał 3x w ciągu dnia, ale dosłownie zasypia na rękach w swoich porach, więc doszłam do wniosku, że to jego rutyna, ja się dostosuję i tak sobie świetnie dajemy radę 😊 sądzę, że z czasem sam zrezygnuje z którejś z drzemek na rzecz innej dłuższej, będziemy ogarniać na bieżąco.
 
Moje dzieci tez mialy takie krotkie drzemki, syn rowno co dwie godziny zasypial na 30 minut, corka byla mniej zaprogramowana:p bywalo ze wytrzymala i 4h bez snu a bywalo ze po poltora juz padała, drzemki wydluzyly sie do godzinki czasem dwoch kiedy zostaly dwie na dzien, ale tak sie przestawila dopiero koło roczku mysle.
 
Moj Syn miał dwie drzemki do 6m, potem już jedna. Ale generalnie, jak się budził koło 8 to zasypiał dopiero koło 12, potem koło 16. I spal koło 45 minut. Nie ma reguły, każde dziecko jest inne:)
 
Moje dzieci tez mialy takie krotkie drzemki, syn rowno co dwie godziny zasypial na 30 minut, corka byla mniej zaprogramowana:p bywalo ze wytrzymala i 4h bez snu a bywalo ze po poltora juz padała, drzemki wydluzyly sie do godzinki czasem dwoch kiedy zostaly dwie na dzien, ale tak sie przestawila dopiero koło roczku mysle.
U nas identycznie, co 2 h sen na 30 min, oczywiście nie zasypia sam :D sen nocny 21-6
 
U nas identycznie, co 2 h sen na 30 min, oczywiście nie zasypia sam :D sen nocny 21-6
Moj syn i na noc mial zegarek w dupce nastawiony bo budzil sie rowno co 2h ale tylko na cyca i spowrotem zasypial:p
Mi akurat w dzien pasowaly te jego drzemki bo kazde pol godziny bylo od poczatku do konca wykorzystane. Corka ze nie byla tak regularna to czasem nie qiedzialam czy jest sie za co zabierac i kiedy dana rzecz zrobie:p
 
Moj syn i na noc mial zegarek w dupce nastawiony bo budzil sie rowno co 2h ale tylko na cyca i spowrotem zasypial:p
Mi akurat w dzien pasowaly te jego drzemki bo kazde pol godziny bylo od poczatku do konca wykorzystane. Corka ze nie byla tak regularna to czasem nie qiedzialam czy jest sie za co zabierac i kiedy dana rzecz zrobie:p
Kiedy to minęło? :D
 
reklama
Do góry