reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mowa 2 latka

eklerkaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2012
Postów
1 523
Miasto
Stalowa Wola
jak jest z mową u waszych dzieci ?? mój mało mówi... same podstawy mama, tata, baba, papa, koło, ciocia, dziadzio, ania, da (daj), cho (chodz), am am woła na jedzenie i takie tam podstawy... nie potawi powiedzieć np. mamo, mamuś tylko MAMA i MAMA tak samo jak TATA. Ale dosłowienie wszytko rozumie i wykonuje polecenia, Hhhh Moich koleżanek dzieci rówieśniki mojego syna mówią już ładnie składają zdania. Ja jeszcze troche bede musiała poczekać aż porozmawiam z synem ;) Kiedy wasze dzieci zaczęły składać zdania ? mój nioedawno zaczął mówić mama cho (chodz), mama am am, tata daa (daj).
 
reklama
Moim zdaniem dzisiejsi rodzice, w tym ja, jesteśmy tak bombardowani informacjami na temat rozwoju i wychowania dzieci, że w pewnym momencie zamiast dać naszym pociechom więcej swobody w stopniowym dochodzeniu do swoich umiejętności porównujemy je z rówieśnikami i niepotrzebnie sie martwimy, że cos jest nie tak. Nie oczekuj składania pełnych zdań od 2-latka, a to, że niektóre dzieci potrafią, to nie znaczy, że rozwój twojego dziecka nie nieprawidłowy. O ile dobrze pamiętam okres budowania zdań to przedział 2-3 lata więc synek ma jeszcze czas. Tym bardziej, że z mojego doświadczenia wynika, że najpierw długo jest takie niewyraźne gadanie a później, sama nie wiesz kiedy, mały zacznie normalnie z tobą rozmawiać
- z dnia na dzień zauważysz różnicę i to niebawem. U nas ogromny postęp obserwuje od 2 m-cy, kiedy Miki chodzi do przedszkola.
 
moj starszy syn zaczol mowic jak mial 3 lata i 3 mce. a mlodszy majac brata nauczyl sie duzo szybciej i jak mial 2 to juz mowil calkiem niezle. kazde dziecko rozwija sie swoim tempem , nie poganiaj go , jeszcze sie z nim nagadasz ;-)
 
Moja Joasia ponoc jest bardzo wygadana (ma 22 miesiaca i cala rodzina twierdzi ze bardzo duzo mowi) a zdan jeszcze nie sklada- co najwyzej 2 slowa na raz (tatus tawaj (wstawaj), posze meko (prosze mleko) itd) i to tez dopiero od 1,5 miesiaca. A slow za to mowi juz dobrze ponad 100- takze kazde dziecko ma swoj rytm- czytalam, ze dzieci skladaja slowa jak sie naucza 50 wyrazow a moja znala ze 100 (i wielu aktywnie uzywala) a jeszcze zadnych dwoch nie laczyla.
 
Eklerka najwazniejsze, że Twój synus rozumie co do niego mówisz i wykonuje Twoje polecenia. ja na mowe mojego synka tez bardzo długo czekałam bo zaczął mówic pojedyncze wyrazy jak miał 2 lata i 3 miesięce, a potem juz sie zaczął rozkrecać. Córeczka natomiast zaczłęa mówic jak miała 11 miesięcy a teraz juz składa zdania i zadaje pytania, wiec zobacz jak kolosalna róznica jest między nimi. zamatrwiałam sie tak jak Ty, bo tez rówiesnicy juz mówili, a on ni w ząb, ale przyszła i kolej na niego.
 
jak jest z mową u waszych dzieci ?? mój mało mówi... same podstawy mama, tata, baba, papa, koło, ciocia, dziadzio, ania, da (daj), cho (chodz), am am woła na jedzenie i takie tam podstawy... nie potawi powiedzieć np. mamo, mamuś tylko MAMA i MAMA tak samo jak TATA. Ale dosłowienie wszytko rozumie i wykonuje polecenia, Hhhh Moich koleżanek dzieci rówieśniki mojego syna mówią już ładnie składają zdania. Ja jeszcze troche bede musiała poczekać aż porozmawiam z synem ;) Kiedy wasze dzieci zaczęły składać zdania ? mój nioedawno zaczął mówić mama cho (chodz), mama am am, tata daa (daj).

Moja córka ma 2 latka i mówi mniej więcej to samo co Twój syn, więc nie masz się czym przejmować ;-)
 
Mój synek w poniedziałek kończy 2 latka a już mówi wszystko, pięknie składa zdania. Na początku mówił pierwsze sylaby, a potem w jeden dzień jak go puściło to wszystko:confused2: i teraz chwila ciszy u nas w domu to rarytas.
Uważam że to indywidualna kwestia każdego dziecka, ja nieraz słyszałam teksty że synek ma "ciężką mowę" i NA PEWNO późno zacznie mówić.
Nie ma się co przejmować, przyjdzie pora i na Was. Pamiętam jak moja chrześnica skończyła 3 latka to tylko mama tata i papa mówiła.
 
jak jest z mową u waszych dzieci ?? mój mało mówi... same podstawy mama, tata, baba, papa, koło, ciocia, dziadzio, ania, da (daj), cho (chodz), am am woła na jedzenie i takie tam podstawy... nie potawi powiedzieć np. mamo, mamuś tylko MAMA i MAMA tak samo jak TATA. Ale dosłowienie wszytko rozumie i wykonuje polecenia, Hhhh Moich koleżanek dzieci rówieśniki mojego syna mówią już ładnie składają zdania. Ja jeszcze troche bede musiała poczekać aż porozmawiam z synem ;) Kiedy wasze dzieci zaczęły składać zdania ? mój nioedawno zaczął mówić mama cho (chodz), mama am am, tata daa (daj).
Moj syn w grudniu skonczy 2 lata i nic nie mowi tzn mowi NIE tylko:)czasami mama ale to powtarza po córce dodam ze córka ma 6 mc i ona mowi mama,tata,i maly powtarza po niej bylismy nawet u lekarza ale powiedziala ze kazde dziecko inaczej sie rozwija.Śmiejemy sie ze mała go nauczy mówić:)
 
Moja córcia zaczęła mówić o pół roku później niż jej starszy braciszek, a podobno dziewczynki zaczynają szybciej niż chłopcy. :) U każdego dziecka jest inaczej.
 
reklama
Najważniejsze, że rozumie, co do niego mówisz.
Poza tym sama napisałaś, że powtarza proste słowa i łączy je. Teraz już pójdzie łatwo :-) Poza tym jestem lewna, że twój synek ma zdecydowanie większy zasób słów , niż te, których używa. Pokaż mu książeczkę z obrazkami i poproś, żeby nazwał przedmioty. Może cię zaskoczyć tym, ile słów zna... A poza tym jak najczęściej zachęcaj go do mówienia, zadawaj pytania itp.
Na razie na pewno nie masz się czym martwić. Synek ma jeszcze dużo czasu. Zobaczysz, któregoś dnia po prostu zacznie mówić pełnymi zdaniami, ot tak. U nas właśnie tak było - mała łączyła po dwa proste słowa, np Mama chodz, aż jednego popołudnia powiedziała Niunia idzie do pani doktor z mamą, i od tego momentu nie ma uproś, gada jak najęta :-D Pozdrawiam
 
Do góry