reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mowa 2 latka

mnie to bardziej martwi, że nie raz jak się np zapatrzy na bajkę to nie reaguje jak go wołam :-( zdarzyło się Wam może coś takiego ??
Oczywiście że tak:tak:Trzeba tylko obserwować czy normalnie dobrze słyszy podczas zabawy albo innych czynności ale jeśli tak i tylko zachowuje sie tak przy bajce to nic w tym złego pewnie jest nia zafascynowany:-DMój nawet czasem jak sie zabawi to trzy razy musze do niego coś powiedzieć:-D
 
reklama
ja też początkowo się nie przejęłam, bo mój mąż ma dokładnie tak samo jak usiądzie przed kompem, ale moja mama panikara chodzi za mną i cały czas, że to chyba nie jest normalne, że jej koleżanki córka też nie reagowała i podejrzewano autyzm...
ale na pewno słyszy normalnie, bo jak puszczę bajkę w jednym pokoju to od razu przylatuje z drugiego ;-)
 
mój synek szybko zaczął mowić gdyż pojedyncze słowa zaczął mówić mając zaledwie roczek, mając niespełna 1,5 roku mówił pierwsze proste zdania np mama chodź, tata daj itp, no i wciąż uczył się nowych słów, obecnie ma ciut ponad 2 latka i mówi praktycznie wszystko pełnymi zdaniami, potrafi również pelnym zdaniem odpowiedzieć na zadane pytanie, mowi proste wierszyki typu aaa kotki dwa ... a jak nie zna jakiegoś słowa to tak dlugo drąży temat aż mu podpowiem (oczywiście jak wiem o co chodzi hehe)... no i wczoraj zaskoczył mnie ponieważ podczas zabawy sam policzył do sześciu
ale jest tez kilka takich słów które sam sobie stworzył i za chiny ludowe nie chce mówić poprawnie mimo iż umie np "dintka" to dla niego nitka :-D
no ale nie ma co porownywać dzieci i martwić się tym że jedno mowi tyle a drugie tyle bo każde dziecko ma prawo rozwijać się swoim tempem!
i moim zdaniem nieprawdą jest (co mogę powiedzieć na wlasnym przykładzie) że dziewczynki mówią szybciej niż chlopcy gdyż mam w rodzinie 3 letnią dziewczynkę która mówi praktycznie tylko i wyłącznie kilka podstawowych słow

a jeszcze co do rozwoju to mój synek też z peluchami szybko się pozegnał bo mając równe 20 miesięcy odstawiliśmy pieluchy całkowicie (w dzien i w nocy) ... więc jak widać dzieci są różne i nie ma co się stresować na zapas :-)
 
Dziecko powinno skłądać zdania między 2 a 3 rokiem życia.Dlatego ma jeszcze czas...Nie ma co przesadzać ani w jedną, ani w drugą stronę. Z drugiej strony dobrze trzymać rękę na pulsie :)
 
mój mały zaczał już ładnie mówić mając 2 latka a teraz jak palnie coś to masakra. Zaczał pokazywać język jak zwróce mu uwagę mówi" MAMOOOOO przecież to była taka mała sztuczka!"
 
no widzicie a moj tez ma 22 mce i tez malo co mowi: wszystko jest u niego mama a tak poza tym to czasami mowi mama tata ababa (babcia), avo(halo), apu(akuku) , nynu(na spanie tak wola), bam, amam- jak jest glodny,papa, siii jak siku chce albo naleje mi na dywan;-) ale wiem ze wszystko rozumie, czasem tez na bajce moge go wolac 100 razy i nie reaguje ale jak chce to wszystko slyszy0wydaje mi sie ze to juz wina charakteru-slyszy to, co chce..niestety:eek:;-) mam jednak wiare ze zacznie mowic bo powoli proboje spiewac to po polsku to po angielsku-oczywiscie nic z tego nie da sie zrozumiec ale ma ulubione piosenki i je nuci po swojemu wiec chyba jest ok co nie??
 
czy moge do was dołaczyc?
pozno jzu ale cos spac nie moge
a znalazłam ten watek i chciałaby napisac ze ja
martwie sie zas o mowe 2.córki
Weronika-ma jzu 4,5--tez nie mowiła długo
syn ktory ma 10 na 2l mowiłcaymi zdaniam i
a corka -nie chciała
mowiła-mama,tata,da,am,mmm(jesc)
w koncu poszłam do logopedy..skier wyprosiłam od pediatry
i po wizycie ruszylo,po 2 juz zaczelka gadac...miała 3l
teraz martwi mnie to samo z młodsza córką
ma 2l3mies i rozumie duzo
powie mama-jak cos chce
tata,ta)(tak,tam)ta mowie tez jak mnie woła zamioast mama
da
am
ała
ale wiecej nie chce
ah na psa haha
na koni-ihaha
kot-mau,kcikci-jakos tak prawie pod to podchodzi
krowa-muu-jak chce to pokaze jak robi
moze tez zaczne uczyc ją słowa koń
:)
ah i z młodszą mam isc na bad sluchu bo pediatramowiła ze da skierpwanie
ah ze strasza miałam 6lutego jechac zas do logopedy--Weronika nie mowi jeszcze r,nawet l-tylko j
ale i tak gada jaj najetam,takue teksty zeszok...:szok:
miałam zapytac wtedy o zapis młodszej ale otrzymałam tel z przyh.ze ta pani juz nie bedzie u nich pracowac i mam zadzw jak cos na jej nr kom
ale nie miałam wejscia na internet wiec nie miała jak zadzw
ale po ndz zadzwonie i zapytam cop i jak i co z mklodszą
 
reklama
Witam drogie mamy, ja również chciałabym do was dołączyć, ponieważ jestem tu nowa.
Mój synek też nie wiele mówi, ale aż tak się tym nie zamartwiam ponieważ wiem że ma jeszcze czas, chodż z tego co wiem to zależy wszystko też od otoczenia z kim dziecko przebywa itd.

 
Do góry