reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mowa 2 latka

U NAS WLASNIE SA TE DWA JEZYKI...CO PRAWDA MY Z MEZEM POLACY ALE TV I WSZYSTKO NAOKOLO POANGIELSKU...:sorry:POCIESZAM SIE TYM ZE ZNAJOMY NEUROLOGOPEDA POWIEDZIAL NAM ZE TAKIE DWUJEZYCZNE DZIECI MOWIA POZNIJ BO PRZYSWAJAJA DWA JEZYKI NA RAZ... POWIEDZIAL ZE 2,5 , 3 LATKA I BEDZIE MOWIL SLICZNIE TYLKO DAC MU CZAS TRZEBA I DUZOMOWIC A PRZEDE WSZYSTKIM DAC MU SIE WYGADAC PO SWOJEMU -NIE PRZERYWAC GDY MOWI
 
reklama
Moje dziecko chcieli wysłać do logopedy jak miał 1,5 roku bo nie mówił prawie nic od września poszedł do żłoba teraz ma 2,5 roku i pomalutku zaczyna mówić, bardzo dużo powtarza czasami uda mu się złączyć dwa słówka np. moja mama. Potrafi powiedzieć pić siku auto takie podstawowe słówka ale często też mówi po swojemu np. jejo to jest zimno. Jak na razie się nie przejmuję uważam że ma czas. Mój brat zaczął mówić jak miał 3-3,5 roku teraz ma 8 lat i dziób mu się nie zamyka ;-)
 
Moja córeczka ma 23 miesiące i wszyscy mówią, że jak na swój wiek to mówi już bardzo dużo. Fakt, że można się już z nią normalnie dogadać, ma bardzo bogaty zasób słów i ogólnie jest bardzo kumata.
 
Tak to z dziewczynkami jest, moja siostrzenica jest nie wiele więcej starsza od mojego bombla. Bo między nimi jest kilka miesięcy różnicy a mówi wszystko, składa zdania normalnie można się z nią dogadać.
Właśnie słyszałam o tym że dziewczynki z reguły szybciej dojrzewają.
 
Mój synek podobno ładnie mówi jak na swój wiek, układa zdania wielowyrazowa ale dalej jest to na zasadzie " kali jeść kali spać" np ciemno późno ide spać, i przekręca wyrazy np. zamiast do sklepu mówi epu, ale widać że z dnia na dzień robi postępy i to jest chyba najważniejsze że dzieciątko z każdym dniem uczy się czegoś nowego i nie stoi w miejscu.
 
Witam to teraz ja.
mój Michał teraz w styczniu (2013) skończył 2 lata,
mówi wierszyki .
śpiewa piosenki. Umie powiedzieć sam wierszyk "w pokoiczku"
trajkocze jednym słowem:tak:
mama dumna
 
kuzynka maksa w dniu swoich 2 urodzin zaczęła gadać, trajkotała cały czas, jakby ją kto nakręcił ;) przed "olśnieniem" potrafiła powiedzieć tylko "daj" ;) moj syn cos tam sobie gada, przekręca, zna duzo imion (znajomi, rodzina), ale żeby mowil pelnometrażowo...kiedys bym napisala, ze czekam na ten dzien, dzis niekoniecznie, bo znajac zycie, nie bedzie umial skonczyc gadac ;)
 
Witam... Jestem autorka tego postu i z moim synkiem jest już lepiej ale i tak wielu rzeczy nie potrafi powiedzieć ma teraz 2 latka i 5 msc i łączy mi zdania podstawowe z 3 wyrazów ale nadal mówi po swojemu i dużo pokazuje też rękami np. Jak chce się kompac to macha rękami jak by pływał Hehe, albo jak coś chce to złapie mnie za rękę pokaże palcem i powie "mama o to cie (chce) ". No nic na siłę poczekamy do 3 lat i wtedy zastanowimy się nad logopeda.
 
Moja córeczka też sporo trajkocze ;p Myslicie że dziewczynki szybciej zaczynąją mówić od chłopców, czy to tylko przesąd?
 
reklama
Moim zdaniem nie ma reguły,mój starszy synek w wieku 2 lat nadawał jak radio,miał bardzo lekką mowę,natomiast mój młodszy synek teraz ma 33m-ce dopiero się rozkręca,jeszcze nie mówi całymi zdaniami ale dużo pojedyńczych słów,czasami łączy dwa wyrazy ,czasami samo mu sie powie jakis wyraz ,a jak każę mu powtórzyć to już nie powtórzy.
 
Do góry