reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy niepokojące objawy!!!

nati2116

Szczęśliwa mamusia:)
Dołączył(a)
26 Marzec 2012
Postów
497
Miasto
Irlandia
Witam Was.Moj maly zaczął 6 miesiąc.Pare dni temu zauważyłam,że wygina mi się w krzywą C!!!Odgina mi sie do tyłu.Nie wiem co to takiego.Wygina mi sie gdy go nosze na rekach i czasem tez przy podaniu butelki przekreca sie .Gdy lezy na kocyku to czasem mu sie zdarzy przekrecic w druga strone.nie wygina mi sie czesto najczesciej gdy mu sie nudzi.Czytałam o napieciu mięśniowym,ale nie mam pojęcia czy to jest to.Jutro jestesmy umowieni do pediatry.Straszne sie boję.Małego urodziłam w terminie ,był jedynie ciągniety przez próżnociąg.czy to moze miec cos wspołnego z tym?Proszę o POMOC !!!
 
reklama
Witam Was.Moj maly zaczął 6 miesiąc.Pare dni temu zauważyłam,że wygina mi się w krzywą C!!!Odgina mi sie do tyłu.Nie wiem co to takiego.Wygina mi sie gdy go nosze na rekach i czasem tez przy podaniu butelki przekreca sie .Gdy lezy na kocyku to czasem mu sie zdarzy przekrecic w druga strone.nie wygina mi sie czesto najczesciej gdy mu sie nudzi.Czytałam o napieciu mięśniowym,ale nie mam pojęcia czy to jest to.Jutro jestesmy umowieni do pediatry.Straszne sie boję.Małego urodziłam w terminie ,był jedynie ciągniety przez próżnociąg.czy to moze miec cos wspołnego z tym?Proszę o POMOC !!!
Hej.Jestem mama dwójki dzieci z napięciem mięsniowym.U córci stwierdzono je dopiero w 8 mies życia,rehabilitacja trwała 8 mies dopóki córcia nie zaczęła chodzić,na szczęście wszystko dobrze sie skonczyło obecnie jest zdrową prawie sześciolatką.Natomiast młodszy synek miał asymetrie zmienne napięcie mięsniowe do tego kręcz szyi nadal jest rehabilitowany trwa to juz od 4 mies mamy nadzieję że do końca tego roku synek ruszy z rozwojem bo jak narazie nie siada i nie raczkuje.
Napisze tak napięcie u dziecka zdiagnozowac może tylko neurolog pediatrzy maja mała wiedzę na ten temat zwłaszcza w Irlandii bądź w Anglii i o ile wiem tam jest ciężko o rehabilitację lekarze raczej uważaja że dziecko z tego wyrośnie.Z tego co opisujesz to synek może miec kłopoty z napięciem ale nie musi bo takie objawy zauważyłabys wcześniej.
 
jest to naiecie miesniowe.antoś nie chcial lezeć i dawał ręce do tyłu tzw barki. mial tez kręcz szyjny (moje 4 kolezanki tez chodizły z dziecmi na masaze gdyz est to bardzo czeste) miał codziennie masaz po 10 minut przez 2 tygodnie a potem po tygodniu przerwy powtórka.teraz jest ok
 
Mój Adrian lezy nie ma z tym problemu ,rąk do tyłu tez nie daje.Tylko się wygina czasem podczas gdy go noszę.A podczas lezenia to czasem na jeden bok sie przewróci.Sama nie wiem.
 
Hej.Jestem mama dwójki dzieci z napięciem mięsniowym.U córci stwierdzono je dopiero w 8 mies życia,rehabilitacja trwała 8 mies dopóki córcia nie zaczęła chodzić,na szczęście wszystko dobrze sie skonczyło obecnie jest zdrową prawie sześciolatką.Natomiast młodszy synek miał asymetrie zmienne napięcie mięsniowe do tego kręcz szyi nadal jest rehabilitowany trwa to juz od 4 mies mamy nadzieję że do końca tego roku synek ruszy z rozwojem bo jak narazie nie siada i nie raczkuje.
Napisze tak napięcie u dziecka zdiagnozowac może tylko neurolog pediatrzy maja mała wiedzę na ten temat zwłaszcza w Irlandii bądź w Anglii i o ile wiem tam jest ciężko o rehabilitację lekarze raczej uważaja że dziecko z tego wyrośnie.Z tego co opisujesz to synek może miec kłopoty z napięciem ale nie musi bo takie objawy zauważyłabys wcześniej.


Ja sie wybieram do polskiego pediatry bo tutaj w irl to irlandzcy lekarze tacy sa jak piszesz.jutro mam umowiona wizyte na 16 takze mam nadzieje ze bedzie ok.ale boje sie okropnie.A jakie objawy mialy Twoje dzieci i od ktorego miesiaca?
 
zgardzam sie z ANEK M,napiecie moze rozpoznac neurolog lub rehabilitant u nas byl stwierdzony krecz szyjny,asymetria i slabe napiecie glowka-tulow jezdzilism na nfz gdy zaczelam po miesiacu jezdzic prywatnie do innej pani rehabilitant okazalo sie,ze ma tak silna asymetrie z powodu ulozenia posladkowego,a nie krecz.Rehabilitowalismy sie tylko trzy miesiace,synus rozwijal sie ksiazkowo:) u was moze to bydz wzmozone napiecie miesniowe choc wydaje mi sie ,ze zauwazylabys je wczesniej radze wizyte w poradni rehabilitacyjnej lub neurologa ktora rozwieje watpliwosci,zdrowka zycze
 
zgardzam sie z ANEK M,napiecie moze rozpoznac neurolog lub rehabilitant u nas byl stwierdzony krecz szyjny,asymetria i slabe napiecie glowka-tulow jezdzilism na nfz gdy zaczelam po miesiacu jezdzic prywatnie do innej pani rehabilitant okazalo sie,ze ma tak silna asymetrie z powodu ulozenia posladkowego,a nie krecz.Rehabilitowalismy sie tylko trzy miesiace,synus rozwijal sie ksiazkowo:) u was moze to bydz wzmozone napiecie miesniowe choc wydaje mi sie ,ze zauwazylabys je wczesniej radze wizyte w poradni rehabilitacyjnej lub neurologa ktora rozwieje watpliwosci,zdrowka zycze

Kurcze mam nadzieje ze bedzie ok.Troszke mnie pocieszyłaś:)Szukam jakiegos neurologa lub rehabilitanta:)pozdrawiam i dziekuje:)
 
Ja tez mialam niepokojace objawy u corki jak miala niecale 4 miesiace, tez mi sie wyginala w luk. Nasza Polska pediatra powiedziala, ze to moze byc wlasnie wzmozone napiecie miesniowe i poradzila zapisac sie do rehabilitanta na masaze. Dodam ze sporo to tu kosztuje, 50e za sesje a nie wiadomo ile dziecko wytrzyma, czy 5 minut czy 15...Wyszlo tak ze wstrzymalam sie z tym rehabilitantem, ze wzgledu na to ze za kilka dni mielismy jechac do Polski na chrzciny corki. Udalo nam sie zapisac do pediatry ktory mial druga specjalizacje neurologia dziecieca, no i co sie okazalo, ze moja corka miala zgage. Duzo ulewala i tez cofalo jej sie tylko do przelyku. Takim wyginaniem sie probowala sobie ulzyc w paleniu. Lekarz swtiwrdzil, ze rozwija sie normalnie pod wzgledem neurologicznym i zapisal granulki na podleczenie przelyku.
Nie ma co straszyc dziewczyne wzmozonym napieciem miesniowym, mam nadzieje ze to nie to i ze z twoim synkiem bedzie wszystko ok. Choc jak czytalam w internecie to wydawalo mi sie ze moja corka ma wszystkie objawy wzmozonego napiecia miesniowego, wcale go nie miala.
 
Nie chodzi o straszenie ale jak cos sie dzieje co niepokoi mamusie to lepiej to sprawdzic niz potem zalowac,ze czegos sie nie zrobilo,ja pamietam ile strachu,stresu i niepokoju przezylam gdy mojego malego wziela taka jedna rehabilitantka i powiedziala ''czy to dziecko urodzilo sie o czasie,ile mialo punktow ?i ze prawdopodobnie bedzie opozniony w rozwoju i jest podejrzenie MPDZ''wylalam morze łez zanim dostalam sie do innej rehabilitantki oczywiscie prywatnie i dowiedzialam sie ze nic mu nie jest tylko asymetria z ktorej dzieci wychodza a im wczesniej rozpoznana tym lepiej i to potwierdzila pani neurolog tez oczywiscie prywatnie ale na szczescie maly rozwija sie idealnie o czasie siedzial,wstawal,chodzil,siku na nocnik jak mial niecale 18 miesiecy i gada non stop,a zaczal jak mial niecale dwa latka
 
reklama
No wlasnie w tym tkwi sedno : trafic na dobrego lekarza. My bysmy pewnie chodzili do polskiego rehabilitanta w Irlandii bulili kase za masaze, a wcale by to nie bylo potrzebne bo u nas powodem byla zgaga.

Mam tylko nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze.
 
Do góry