reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyniki badan

wiki222

swieżynka :))
Dołączył(a)
18 Grudzień 2012
Postów
54
hej Dziewczęta! :)
dzisiaj odebralam wyniki badan, jest ok, tylko martwią mnie wyniki badan z osadu moczu
Nabłonki wielokątne - nieliczne
leukocyty 1-2 wpw wiem ze jest to ok
dosc liczne szcz.Ca. dosc liczne bakterie . nieliczne p. sluzu

czy to jest cos niepokojącego..

aaa i odrazu sie zapytam, czy majac grupę krwi Orh+ a maz Brh+ jest konflikt jak mamy idą grupa ja O a Maz B?

dziekuje i pozdrawiam :*
 
reklama
Konflikt jest wtedy gdy kobieta ma Rh minus a mężczyzna Rh plus, niezależnie od grupy bo w obrębie grupy nie ma konfliktu, natomiast problem może zacząć się wtedy gdy przy grupie A lub B lub AB bądź 0 kobieta ma minus czyli Rh(-) a mężczyzna Rh(+)
 
dziękuje!:) tak myslalam ..
a co odnosnie wyniku moczu :/ za tydzien mam wizyte u lekarza.. trroszke sie martwie do tego czasu..p.s jestem w 11 tyg ciazy :D
 
Odnośnie konfliktu agawhite ma 100% racji!

A jeśli chodzi o wynik moczu to ja też miałam podobnie, mnie gin uspokoiła że szczawiany i pasma śluzu w nielicznej postaci są w ciąży dopuszczalne. Poprzez badanie moczu w ciąży sprawdza się głównie, czy nie ma stanu zapalnego (o tym świadczy ilość leukocytów w moczu i obecność bakterii), czy nie ma białka oraz glukozy. Oczywiście na pozostałe parametry również się patrzy, ale ogólnie w stosunku do całego wyniku badania. Moim zdaniem nie masz się czym martwić!
 
Ostatnia edycja:
hej Dziewczęta! :)
dzisiaj odebralam wyniki badan, jest ok, tylko martwią mnie wyniki badan z osadu moczu
Nabłonki wielokątne - nieliczne
leukocyty 1-2 wpw wiem ze jest to ok
dosc liczne szcz.Ca. dosc liczne bakterie . nieliczne p. sluzu

czy to jest cos niepokojącego..

aaa i odrazu sie zapytam, czy majac grupę krwi Orh+ a maz Brh+ jest konflikt jak mamy idą grupa ja O a Maz B?

dziekuje i pozdrawiam :*

Ja w ciąży bardzo często miałam bakterie w moczu, lekarz mi zapisywał przeważnie furagin czy jak to się tam zwie ;-)

Jeśli chodzi o krew, to jest ok
 
Dziękuje, Kochane Jesteście! jakoś mi już lżej i nie martwie tak, pojdę do sklepu po żurawinkę i bede zajadać :)
 
zerknełam teraz na wyniki i mam w płytkach krwi LYM% 21.7 gdzie norma jest 25-50
a NEU% 72.3 gdzie norma jest do 70.. chociaz zawsze mi morfologia wychodzila doskonała.

jejuuu chyba za duzo siedze na necie i wyszukuje se problemów;/
 
zerknełam teraz na wyniki i mam w płytkach krwi LYM% 21.7 gdzie norma jest 25-50
a NEU% 72.3 gdzie norma jest do 70.. chociaz zawsze mi morfologia wychodzila doskonała.

jejuuu chyba za duzo siedze na necie i wyszukuje se problemów;/

Też prawda.

Żurawinka swoją drogą, ale ja, osobiście, gdybym miała możliwość do wiedząc, że mam bakterie w moczu, przyspieszyłabym swoją wizytę.
 
reklama
Witam drogie Panie,
jestem licencjonowana położną i prowadzę badania na temat efektywności edukacji przedporodowej. Jest to bardzo ważny temat, ale niestety bardzo rzadko poruszany przez personel medyczny i stosunkowo niewiele jest danych na ten temat. W związku z tym bardzo proszę o pomoc i wypełnianie ankiet, ponieważ bardzo możliwe ze zdobyte dane pomogą dokonać bardzo ważnych zmian i ukazać braki w edukacji przedporodowej.

Ankieta - Ocena efektywności edukacji przedporodowej
 
Do góry