reklama

wyniki badan

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez wiki222, 3 Styczeń 2013.

1. wiki222

wiki222 swieżynka :))

hej Dziewczęta! :)
    dzisiaj odebralam wyniki badan, jest ok, tylko martwią mnie wyniki badan z osadu moczu
    Nabłonki wielokątne - nieliczne
    leukocyty 1-2 wpw wiem ze jest to ok
    dosc liczne szcz.Ca. dosc liczne bakterie . nieliczne p. sluzu

czy to jest cos niepokojącego..

aaa i odrazu sie zapytam, czy majac grupę krwi Orh+ a maz Brh+ jest konflikt jak mamy idą grupa ja O a Maz B?

dziekuje i pozdrawiam :*

2. agawhite

agawhite Fanka BB :)

Konflikt jest wtedy gdy kobieta ma Rh minus a mężczyzna Rh plus, niezależnie od grupy bo w obrębie grupy nie ma konfliktu, natomiast problem może zacząć się wtedy gdy przy grupie A lub B lub AB bądź 0 kobieta ma minus czyli Rh(-) a mężczyzna Rh(+)

3. reklama
  4. wiki222

dziękuje!:) tak myslalam ..
    a co odnosnie wyniku moczu :/ za tydzien mam wizyte u lekarza.. trroszke sie martwie do tego czasu..p.s jestem w 11 tyg ciazy :D

5. monia_26

monia_26 Mama Kingusi :*

Odnośnie konfliktu agawhite ma 100% racji!

A jeśli chodzi o wynik moczu to ja też miałam podobnie, mnie gin uspokoiła że szczawiany i pasma śluzu w nielicznej postaci są w ciąży dopuszczalne. Poprzez badanie moczu w ciąży sprawdza się głównie, czy nie ma stanu zapalnego (o tym świadczy ilość leukocytów w moczu i obecność bakterii), czy nie ma białka oraz glukozy. Oczywiście na pozostałe parametry również się patrzy, ale ogólnie w stosunku do całego wyniku badania. Moim zdaniem nie masz się czym martwić!

Ostatnia edycja: 3 Styczeń 2013
  6. ania_kropla

ania_kropla Fanka BB :)

jedna korekta: konflikty w układzie AB0 też się zdarzają aczkolwiek rzadziej niż w Rh... po prostu o tym się rzadko mówi...

7. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Ja w ciąży bardzo często miałam bakterie w moczu, lekarz mi zapisywał przeważnie furagin czy jak to się tam zwie ;-)

Jeśli chodzi o krew, to jest ok

8. wiki222

Dziękuje, Kochane Jesteście! jakoś mi już lżej i nie martwie tak, pojdę do sklepu po żurawinkę i bede zajadać :)

9. wiki222

zerknełam teraz na wyniki i mam w płytkach krwi LYM% 21.7 gdzie norma jest 25-50
    a NEU% 72.3 gdzie norma jest do 70.. chociaz zawsze mi morfologia wychodzila doskonała.

jejuuu chyba za duzo siedze na necie i wyszukuje se problemów;/

10. reklama
  11. agawhite

agawhite Fanka BB :)

Też prawda.

Żurawinka swoją drogą, ale ja, osobiście, gdybym miała możliwość do wiedząc, że mam bakterie w moczu, przyspieszyłabym swoją wizytę.

12. baka32

baka32 Zaciekawiona BB

Witam drogie Panie,
    jestem licencjonowana położną i prowadzę badania na temat efektywności edukacji przedporodowej. Jest to bardzo ważny temat, ale niestety bardzo rzadko poruszany przez personel medyczny i stosunkowo niewiele jest danych na ten temat. W związku z tym bardzo proszę o pomoc i wypełnianie ankiet, ponieważ bardzo możliwe ze zdobyte dane pomogą dokonać bardzo ważnych zmian i ukazać braki w edukacji przedporodowej.

Ankieta - Ocena efektywności edukacji przedporodowej

Poleć forum