reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stałe zęby rosną za mleczakami

majandra

Mamusia Maciusia 17/08/07
Dołączył(a)
15 Styczeń 2007
Postów
7 555
Miasto
z brzucha mojej mamy ;)
Synek mój ma prawie 5,5 roku i wczoraj zauważyłam, że wychodzą mu dwie jedynki stałe. Jednak nie wypychają mleczaków, a rosną za nimi. Czy konieczna jest interwencja chirurgiczna? Jeśli tak, to jak to wygląda? Będzie boleć?
 
reklama
Synek mój ma prawie 5,5 roku i wczoraj zauważyłam, że wychodzą mu dwie jedynki stałe. Jednak nie wypychają mleczaków, a rosną za nimi. Czy konieczna jest interwencja chirurgiczna? Jeśli tak, to jak to wygląda? Będzie boleć?

Jak najszynciej trzeba usunac mleczaki aby nowe zeby rosly prosto. Na pewno konieczna jest interwencja stomatologa. Czy bedzie bolec to zalezy od tego czy bedzie zastosowane znieczulenie-jesli tak to nie bedzie jesli nie to troszkę. Pokaz zdjęcie po usunięciu jak wyglądają nowe ząbki.
Pozdrawiam
Katarzyna BUss-Maleszka
 
Ząbki wyrwane. Bez bólu (znieczulenie). Stomatolog powiedziała, że aparat synka nie ominie. Bardzo krzywo wyrosły te jedynki i dość duże. Poza tym wyrosły bardzo szybko i nawet nie zdążyłabym zareegować (zwłaszcza, że to był okres poświąteczny i mało kto przyjmował). Dosłownie w kilka dni. Pstryknę jutro fotkę i wkleję. A i jeszcze jedno - zasugerowano lakowanie szóstek. Konieczne? Warto? Ile to może kosztować?
 
Ząbki wyrwane. Bez bólu (znieczulenie). Stomatolog powiedziała, że aparat synka nie ominie. Bardzo krzywo wyrosły te jedynki i dość duże. Poza tym wyrosły bardzo szybko i nawet nie zdążyłabym zareegować (zwłaszcza, że to był okres poświąteczny i mało kto przyjmował). Dosłownie w kilka dni. Pstryknę jutro fotkę i wkleję. A i jeszcze jedno - zasugerowano lakowanie szóstek. Konieczne? Warto? Ile to może kosztować?
Lakowanie jak najbardziej warte wykonania, zabezpiecza zdrowe zęby mechaniczne przed próchnicą. W zależności od gabinetu lakowanie kosztuje 40-100zl od zęba. W gabinetach z NFZ do 7 urodzin jest refundowane lakowanie 6 stalych.
czekamy na zdjecie
pozdrawiam
Katarzyna Buss-Maleszka
 
Wklejam zdjęcie z nowymi ząbkami. Wydaje mi się, że widać dobrze jak krzywe już są.

DSCF3186.jpg
 
reklama
Do góry