reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

Dziewczynki czy Berodual stosuje sie przy suchym kaszlu czy tez przy mokrym. Na instrukcji jest napisane, że rozszerza oskrzela czyli hamuje kaszel? Bylismy z maklym w sobotę u lekarz i ona nam dała do inchalacji ten lek ale Oli juz mniej kaszle i kaszle odrywająco. Zastanawiam się czy mam jeszcze Berodualem go inchalować. W necie skrajne opinie na jaki kaszel.
 
reklama
Ula przecież niedawno pisałaś że masz super pediatrę... zadzwon do niego.Berodual jest na recepte to lekarz wie co robi...


to wcale nie musi być kaszel...Igi miał sapke coś takiego i było podejrzenie astmy i tez to miał i ***** dało i lezy w domu.Ale ja juz pisałąm pare razy ze musiałm isc do konowałki bo mojej p d nie było.
 
Cleo...daruj sobie te złosliwości bio mnie szlak juz trafia. Myslalam ze cos pomocnego mi napisałaś a ty swoje, jak zwykle.

U lekarza bylismy na nocnej pomocy koło szpitala w sobotę, wiec przyjmowała go nieznana babka - al;e wydała mi sie bardzo konkretna i pomocna.

Do prywatnego lekarza nie zadzwonię bo on nam nigdy nie dawał inchalacji i nie bylam teraz z małym u niego.

Lekarz w mojej przychodni, do którego chodzimy przyjmuje dziś do 18 i idziemy do niego wieczorem. Do niego nie dzwonię w czasie jego pracy. Dzwonie w nagłych przypadkach do jego domu (za jego przyzwoleniem).
Zanim wroce z pracy Oli powinien miec zrobione 3 inchalacje, nie dpoytalam się babki ktora nas przyjmowała jak to jest z tym kaszlem, czy mam przestac inchalacji jak kaszel się zmieni czy robic dalej. Na necie sa skrajne opinie, stąd moje pytanie.
 
Mi się wydaje (ale lekarzem nie jestem) że jak się dostaje lek to powinno się go stosować do końca choroby. Skoro kaszel się zmienia to znaczy że lek działa, tak na chłopski rozum.
Ale o tym leku nie słyszałam, my stosujemy tylko sól do inhalacji.


AGRAFKA jak tam Ali znamię jednostronne naskórkowe? Bo u Asi wybiło po chyba roku jak nie dalej i to tak dość mocno.
 
to nie są złośliwości.tylko tyle razy podkreślałaś na forum że robisz wszedzie prywatnie badania,o tym prywatnym pediatrze też się rozpisywałaś jak o BOgu...więc nie rozumiem pytasz nas o lek na receptę a nie wolisz zasięgnąc porady specjalisty? lekarz powienien Cie poinformowac ile masz robic te zabiegi a Ty jak nie poinformował zapytać...

ja Ci odpowiedziałam na pytanie poniżej...a lekarzem nie jestem i diagnozy i stosowania inhalacji Ci nie podpowiem...

więc co mam Ci kobieto pomóc???
 
Berodual jest na rozszerzenuie oskrzeli. Kiedy bylismy w Rabce babka ktora oklepywała nasze dzieci robiła im najpierw inchalacje z Brodualu, ale dzieci nasze kasłały, nawet mokro.

Nic...powiedziałam H żeby zrobił inchalacje z Berodualu i Pulmicortu i dal wszystko jak dawaliśmy.
Po prostu zastanawiałam się czy jest sens łączyć Berodualu - ktory moze hamować kaszek z lekiem na kaszel np. Prospan (tylko w sumie on jest na kaszel wykrzyuśny i suchy chyba), albo czy mozna z tym Berodualem dawać np. syrop wykrztuśny np Amroksol (czy te dwa leki sie nie wykluczają)

Najgorsze jest to (zresztą pewnie tez to zauwazyłyście), że co lekarz to inna opinia, inne leczenie itd. Dodzwoniłam się do tej babki ktora nas przyjmowała i powiedziala ze za krotki czas zeby przerwac berodual ale to co zrobić musi ocenic lekarz. Pojde do naszego i pewnie bedzie miał inne podejście. :-D

cleo
, jak nie masz nic do powiedzenia na zadane pytanie to po prostu nic nie pisz i tyle. Tak będzie lepiej, ok!
tak odpowiedzialas mi "to wcale nie musi być kaszel"................naprawdę lepiej nic nie pisz. Telepatycznie wiesz czy jak.

Wkurzają mnie Twoje skrajne opinie...wychwalałam pod niebiosa, mówiłam jak o Bogu - chyba oszalalaś! Zastanów się nad znaczeniem tych słów a potem już nic nie pisz do mnie.
 
Ostatnia edycja:
Berodual jest na rozszerzenuie oskrzeli. Kiedy bylismy w Rabce babka ktora oklepywała nasze dzieci robiła im najpierw inchalacje z Brodualu, ale dzieci nasze kasłały, nawet mokro.

Nic...powiedziałam H żeby zrobił inchalacje z Berodualu i Pulmicortu i dal wszystko jak dawaliśmy.
Po prostu zastanawiałam się czy jest sens łączyć Berodualu - ktory moze hamować kaszek z lekiem na kaszel np. Prospan (tylko w sumie on jest na kaszel wykrzyuśny i suchy chyba), albo czy mozna z tym Berodualem dawać np. syrop wykrztuśny np Amroksol (czy te dwa leki sie nie wykluczają)

Najgorsze jest to (zresztą pewnie tez to zauwazyłyście), że co lekarz to inna opinia, inne leczenie itd. Dodzwoniłam się do tej babki ktora nas przyjmowała i powiedziala ze za krotki czas zeby przerwac berodual ale to co zrobić musi ocenic lekarz. Pojde do naszego i pewnie bedzie miał inne podejście. :-D

cleo
, jak nie masz nic do powiedzenia na zadane pytanie to po prostu nic nie pisz i tyle. Tak będzie lepiej, ok!
tak odpowiedzialas mi "to wcale nie musi być kaszel"................naprawdę lepiej nic nie pisz. Telepatycznie wiesz czy jak.

Wkurzają mnie Twoje skrajne opinie...wychwalałam pod niebiosa, mówiłam jak o Bogu - chyba oszalalaś! Zastanów się nad znaczeniem tych słów a potem już nic nie pisz do mnie.
sama widzisz, ze nawet lekarze maja skrajne opinie, a Ty sie chcesz upewnic w swoich dzialaniach na forum internetowym? ja bym nigdy tak nie ryzykowała zdrowiem własnego dziecka...
 
Lotka dziękuję:-D Twoje posty są dla mnie bardzo cenne. Widzisz ryzykantka ze mnie i oszołom :-D
Zresztą jak wszystkie tutaj na forum.....wystarczy przejrzeć wątek "Zdrowie..." Chciałaś być złośliwa ale Ci nie wyszło.
Próbuj dalej, postaraj się bardziej.
 
reklama
Lotka dziękuję:-D Twoje posty są dla mnie bardzo cenne. Widzisz ryzykantka ze mnie i oszołom :-D
Zresztą jak wszystkie tutaj na forum.....wystarczy przejrzeć wątek "Zdrowie..." Chciałaś być złośliwa ale Ci nie wyszło.
Próbuj dalej, postaraj się bardziej.
napisałam, co mysle, zlosliwa nie bede, bo to nie moj poziom. :-) a i takiemu glupiemu pisaniu sie nie dam sprowokowac. chociaz kusisz...
a mogla bym dalej to ciagnac, bo, parafrazujac czyjes slowa "jestem wredna... i dobrze mi z tym!" :-)
EOT
 
Do góry