reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płyn do płuknia jamy ustnej

atfk

MAMA DO KWADRATU
Dołączył(a)
26 Październik 2007
Postów
5 592
Miasto
zach-pom
Witam :happy:
W sklepach ogólnie dostępne są różnego rodzaju płyny do płukania jamy ustnej, mają one rożne działanie i różne stężenia(słabsze, normalne, strong )- chciałabym sie dowiedzieć w jakim wieku dzieciaczki mogą go używać?i czy są jakieś specjalne wskazania do stosowania tego rodzaju preparatów i czy faktycznie są skuteczne???
oczywiście myślę o takich juz starszych szkrabach jak moje- które po części maja jeszcze mleczaki ale również w ich buziakach są stałe zębole
happy.gif

pytam ponieważ mój Filip coraz częściej pyta czy kupię mu taki płyn (mówi o nim wybielający ;-) z racji reklam tv) i w sumie to sama nie wiem czy jest mu on potrzebny i czy w ogóle jest jakas "granica" wieku od jakiego sie takiego płynu używa.
Pozdrawiam
 
reklama
Witam :happy:
W sklepach ogólnie dostępne są różnego rodzaju płyny do płukania jamy ustnej, mają one rożne działanie i różne stężenia(słabsze, normalne, strong )- chciałabym sie dowiedzieć w jakim wieku dzieciaczki mogą go używać?i czy są jakieś specjalne wskazania do stosowania tego rodzaju preparatów i czy faktycznie są skuteczne???
oczywiście myślę o takich juz starszych szkrabach jak moje- które po części maja jeszcze mleczaki ale również w ich buziakach są stałe zębole
happy.gif

pytam ponieważ mój Filip coraz częściej pyta czy kupię mu taki płyn (mówi o nim wybielający ;-) z racji reklam tv) i w sumie to sama nie wiem czy jest mu on potrzebny i czy w ogóle jest jakas "granica" wieku od jakiego sie takiego płynu używa.
Pozdrawiam


Hej
Jest wiele płynów na rynku do płukania jamy ustanej przeznaczonych dla dzieci. Zwykle granicą jest wiek 6 lat wiec Twoje szkraby się jak najbardziej kwalifikują. Jest to zawsze dodatkowa ochrona przed próchnicą, dodatkowy element , który zachęca do higieny jamy ustnej, do stosowania zawsze równolegle ze szczotkowaniem ( a nie zamiast jak niektóre dzieci myślą;). Szukaj produktu , który nie zawiera alkohol i jest przyjemny w dozowaniu .
Pozdrawiam
Katarzyna Buss-Maleszka
 
Ja również zauważyłam, że płyny do płukania jamy ustnej przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 roku życia, ale ich również należy pilnować przed połykaniem!
 
Ja również zauważyłam, że płyny do płukania jamy ustnej przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 roku życia, ale ich również należy pilnować przed połykaniem!

Masz racje, dlatego jedna z firm zrobiła sprytny manerw. W butelce jest ustawiona pompka, która dozuje odpowiednią ilość na jednorazowe przepłukanie, nie ma możliwości wypicia płynu.

A wygląda to tak jak w linku Listerine Smart Rinse
 
Do góry