reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Boso czy w kapciach- w czym chodzą wasze maluchy po domu?

anuszkale

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Sierpień 2012
Postów
62
Synuś lata po domu w samych skarpetkach, podwójnych antypoślizgowych. Gdzieś kiedyś wyczytałam, że tak najzdrowiej dla małej stopy. Jednak ostatnio natknęłam się na inną opinię .
Co o tym myślicie? Jak jest u Was?
 
reklama
Mój synuś, w wieku twojego zresztą, w domu tez chodzi w skarpetkach antyposlizgowych. Ortopeda powiedzial mi ze tak najlepiej dla niego, wiec tego sie trzymam. Jedynie jak idziemy do kuchni, a tam kafelki, wiec od podlogi zimno to zakladam mu paputki.
 
U nas różnie, ale przeważnie na bosaka, bo miłość do kapci trwa, póki nowe, potem sa "be" ;-):-D.
U niani jest ogrzewanie podłogowe, więc tez na boso lata :).
 
moja lata boso - bez skarpet bez rózniczy czy zima czy lato (chyba, że nie chce jej się rajtuz ściągnąć) - od małego niecierpiała wszelkich paputków czy kapci. Młodszy póki co w rajtuzkach śmiga, bądź w skórzanych paputkach (ale tylko wted jak sam chce założyć)
 
ja czytalam ze dzieci do 3 roku zycia powinny chodzic w butach trzymajacych dobrze kostke na boso tylko po piasku, trawie zeby cwiczyc miesnie a nie codziennie...moja na poczatku nosila buty a potem sie jej odwidzialo i tylko boso az do czasu kiedy lekarz stwierdzil lekka krzywizne nozek kazal bezwzglednie buty dobrze trzymajace kostke ale jeszcze nie ortopedyczne no i teraz jest walka bo nauczyla sie bez i jak tylko spuszcze z oczu to sciaga i chowa ze nie moge znalezc...mlodszy na razie w butach lata ale tez czasem sie buntuje....
 
Czasami boso, czasami w kapciach:) Jednak dobrze, jak dzieci chodzą na bosaka, trzeba dać troszeczkę mięśniom popracować :)
 
reklama
ja czytalam ze dzieci do 3 roku zycia powinny chodzic w butach trzymajacych dobrze kostke na boso tylko po piasku, trawie zeby cwiczyc miesnie a nie codziennie...
dokładnie tak powinno być
kapcie powinny być ze sztywną piętą, buty za kostkę, a po płaskiej twardej podłodze na bosaka nie powinny chodzić całymi dniami.
 
Do góry