reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porzucił w ciąży, pół roku po slubie

Słuchaj rad osób, które dobrze Ci życzą. One nie kierują się sercem tylko rozsądkiem

Wszyscy mówią, ze nie jest wart nawet jednego spojrzenia. Ze to człowiek bez honoru, poczucia odpowiedzialności.
Tylko jak przestać kochać, myśleć o tym co robi, cierpieć i myśleć o tym jak układ sobie życie z nowa panna, gdy ja zostałam sama pół roku po slubie, z ciąża i złamanym sercem :(


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Wszyscy mówią, ze nie jest wart nawet jednego spojrzenia. Ze to człowiek bez honoru, poczucia odpowiedzialności.
Tylko jak przestać kochać, myśleć o tym co robi, cierpieć i myśleć o tym jak układ sobie życie z nowa panna, gdy ja zostałam sama pół roku po slubie, z ciąża i złamanym sercem :(


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Na pewno nie jest łatwo zacząć na nowo, kiedy wydawało się, że masz poukładane życie z osobą, którą kochasz. Jeszcze będzie pięknie tylko jest potrzebny na to czas, nie da się z dnia na dzień przestawić myślenia i przestać kochać.
 
Strasznie Ci współczuję tej sytuacji, wiem jak musi Ci być ciężko. Wiem jak bardzo się boisz i domyślam się jakie masz myśli. Mój były partner również odwrócił się ode mnie w ciąży, musiałam wrócić do rodziców, kiedy ja rodziłam on również miał małolate, nie przyjechał po porodzie. Na dodatek wyparl się syna i musieliśmy robić testy DNA. Myślałam, że nigdy się nie podniose, że to najgorsze co mnie spotkało w życiu. Ale to nie prawda. Mój syn jest dla mnie wszystkim, nie da się kochać tak mężczyzny jak kocha się dziecko. Każdego dnia daje mi powody do uśmiechu i jestem dumna z każdego jego etapu rozwoju. Będzie nam ciężko póki dzieci malutkie i nie raz łapie się na tym, że zazdroszczę innym tej normalności, ale jest coraz lepiej. Najgorzej było w ciąży i zaraz po. Myśl o swoim dziecku w brzuchu jaki to dar. Wolę być po stokroć sama z dzieckiem niż zastrzec się sama i nie mieć dzieci. Najgorzej jest w ciąży. Damy radę, musimy! Wierzę w karmę. Twój mąż to nie jest dobry człowiek, nie jest też odpowiedzialny. Mam nadzieje, że nasze dzieci będą kiedyś z nas dumne. Moja sprawa w sadzie trwa i póki nie dotykam spraw sądowych czuje całkiem ok. Musimy to przetrwać, a czas i tak upłynie. Szczęśliwego rozwiązania! Jest nas więcej zobacz link z pierwszej odpowiedzi.
 
Wszystkie najgorsze tragedie na raz:( zostałam bez dzieciątka, bez męża, bez perspektyw, za to z brakiem zaufania do kogokolwiek:( miałam duże problemy z zajściem w tą ciąże- boje się ze teraz nikogo nie poznam, nie zaufam, a każdy kolejny miesiąc to mniejsza szansa na założenie rodziny :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Tak jak pisałam wcześniej, na wszystko potrzeba czasu. Myślę, że wystarczająco się nacierpiałaś i teraz pora na lepsze chwile. Poznasz odpowiedniego mężczyznę, wartego zaufania z którym będziesz miała dziecko :* Musisz w to wierzyć. Ja się starałam około 2 lat i kiedy już całkiem zwątpiłam, udało się ... dlatego długo to do mnie nie docierało. Ważne, żebyś miała wsparcie rodziny w tych trudnych momentach
 
Kryzys wieku średniego to raczej odpada bo ma 27 lat. Pół roku temu przysięgał przed ołtarzem, pragnął dziecka, a dziś całkowicie odmieniły się jego priorytety :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
To zwyczajny Piotruś Pan. Chciał pobawić się w rodzinę. Ślub to przecież fajna impreza. Zaprosić kumpli na wesele i być tym najważnieszym. A potem zrobimy sobie dziecko.
Myślę że on nigdy nie ponosił konsekwencji swoich czynów stąd też tak łatwo mu podejmować decyzję i rezygnować gdy mu się nie podoba czy znudzi.
Nie ma co po nim płakać. A już na pewno nie zabiegać o niego.
Niech placi alimenty. Na upartego można by go ścigać o alimenty dla ciebie. Rozwód powinien być z orzeczeniem winy.
 
Wszyscy mówią, ze nie jest wart nawet jednego spojrzenia. Ze to człowiek bez honoru, poczucia odpowiedzialności.
Tylko jak przestać kochać, myśleć o tym co robi, cierpieć i myśleć o tym jak układ sobie życie z nowa panna, gdy ja zostałam sama pół roku po slubie, z ciąża i złamanym sercem :(


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Chryste. Wybacz. Co znaczy kochać? Za co go kochasz? Za to że jest przy tobie. Że możesz na niego liczyć. Że cie wspiera, motywuje, dopinguje? Czy kochasz go bo cie zostawił. Bo go nie ma. Bo wolisz byle frajera niż swoją godność bez niego? Kochasz go bo cie zostawil i zranil?
Zrozumialabym gdybys pisala ze go nienawidzisz. Ale kochasz? Watpie! Masz teraz żałobę po stracie. Żałoby jest 5 etapów. Przebrniesz przez nie. Zobaczysz. Tylko nie uzalaj się nad sobą. Nie mow ze go kochasz. Kochalas. Cierpisz. Jestes zawiedziona. Rozczarowana. Zazdrosna moze. Zla. I ok. Minie kiedys. Skup sie na sobie. Pokaz mu ze jest dupkiem bo zostawil fajna dziewczyne a nie rozmazana bekse. :-)
 
reklama
Facet, który porzuca kobietę w ciąży to nie facet. Nie wiem jak możesz jeszcze w jakikolwiek sposób o nim dobrze myśleć po tym, co zrobił. Nigdy bym nie wybaczyła facetowi, który zostawiłby mnie w ciąży. Oboje jesteście odpowiedzialni za dziecko, oboje powinniście dzieckiem się zajmować. Skoro on do tej roli nie dorósł, a wszystko na to wskazuje, absolutnie nie ma po kim płakać i o kim myśleć.
Może poznasz kogoś innego, mężczyznę który pokocha Twoje dziecko jak swoje własne i będzie dla dziecka prawdziwym ojcem. Znam przypadki, gdzie rodzony ojciec ma dziecko w czterech literach, a prawdziwym ojcem jest ten, który dziecko pokochał i zaakceptował. Dla mnie ważne jest kto wychowuje, a nie kto dał nasienie.
 
Do góry