reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

reklama
Jest takie coś jak zabezpieczenie kosztów i wyprawka też w tym jest. Musisz prawnika się dokładnie dowiedzieć. Mnie koleżanka o tym mówiła a jest prawnikiem.
 
Moge sie mylić ale jak ja dopytywalam to zabezpieczenie jest 3 miesiace przed porodem i 3 po. Powiem Wam, ze ostatnio glupie zapalenie spojowek u dziecka + uzupełnienie zapasów do apteczki np spray na oparzenia, mig i nie ma 100zł ;) w poprzednim miesiucu 2x antybiotyk w odstępie 2 tygodni ;/ ale kasy poszło. A ja głupia zgodzilam sie na 450 alimentow, zeby sie nie szarpac w sądzie :p nie powtarzajcie mojego błędu :)
 
A ja głupia zgodzilam sie na 450 alimentow, zeby sie nie szarpac w sądzie :p nie powtarzajcie mojego błędu :)
Co pół roku można składać wniosek o zmianę kwoty alimentów.

@tajlandd to zabezpieczenie jest zawarte w artykule 142 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. W ciąży masz prawo do bezpłatnej gminnej pomocy prawnej.
 
Dlatego ja idę do sądu bo co to jest 300 zł? A sam na siebie wydaje więcej. Dla małej kupił tylko materac przed porodem.. A ciuszki i resztę musiałam sama.. Mam wpisane 800 ale pewnie i tak ciachna trochę..
 
Ta też chciałam wpisać 800 bo myślę że te 200 zł zejdą. Z tym że ojcec dziecka nie pracuje od kąs się rozeszliśmy... A ja nie mogę iśc do pracy przez 2 ciąże więc na razie na małęgo będę miała 500 + i alimenty .
 
Ale co z tego że nie pracuje przecież to nie twój problem.. On musi skądś wziąść pieniadze na alimenty więc będzie musiał iść do pracy i sąd powie to samo skoro nie ma przeciwwskazań do pracy.
 
Niemniej zdarza się, że dłużnik albo pracuje na czarno albo w inny sposób ukrywa dochody, wtedy z wyrokiem udajesz się do komornika. Jeśliby egzekucja okaże się bezskuteczna to dostaniesz* alimenty z funduszu alimentacyjnego. Naprawdę nie ma się co patyczkować i wycofywać z żądań, bo dziecko ma swoje potrzeby, a obowiązkiem ojca jest je zaspokajać.

*Dochód na osobę nie może przekraczać 725 zł.
 
Większość facetów rezygnuje z pracy albo ukrywa dochody żeby nie płacić albo płacić tyle co nic. Nie ma się co szczypac te pieniądze są dla dziecka a utrzymanie dziecka kosztuje a to czynsz jest dzielony na pół połowa matka i połowa dziecko , a to pieluchy,, kremy i in.
 
reklama
Do góry