reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

100 pytań do... :-)

izabela ja ostatnio bartka odstawiałam od piersi i mleka nie odciągałam. Pod koniec karmienia miałam już bardzo mało pokarmu, mały jadł tylko raz na dobę. Pierwsze dni po odstawieniu czułam lekkie kłucie w piersiach i jakby były z lekka przepełnione, potrafiło się puścić mleczko i pomoczyć koszulkę, ale przetrwałam i teraz jest już ok. Oczywiście jakieś tam resztki w piersiach są i pewnie kilka kropel mogłabym odciągnąć
 
reklama
Izabela my sie odstawiłysmy od cyca przed swietami,poszło bezbolesnie,mysle ze dlatego ze teraz to juz tego mleczka jest coraz mniej i nie ma tego nawału przy braku ''odpijania'';)ja nie odciagałam juz potem nic ale do dzis moge wycisnac pare kropel,mysle ze samo przejdzie,ponoc jak sie czuje ze jest duzo mleka to mozna troszke odciagac recznie w czasie ciepłej kapieli,ale nie za duzo zeby ponownie nie rozbudzac laktacji.
 
no ja skończyłam karmić dokładnie 5 miesięcy temu i parę dni temu jeszcze jedną kroplę z piersi wycisnęłam. U nas poszło to odstawianie na życzenie Zosi z dnia nadzień przestała i siłą jej nie zmusiłam. A nie miałam, żadnych problemów z przepełnieniem po odstawieniu gorzej było jak karmiłam.
 
Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi:tak:

Gabrysiem zajmowal sie w nocy tata, ja spalam na sofie zeby go swoim zapachem nie stresowac:-DOboje stwierdzilismy ze nie bylo tak strasznie, owszem kilka razy sie budzil ale sobie pogadal, przytulil sie do taty i zasypial. Czuje ze piersi mam takie pelne ale nie tak tragicznie jak przy nawalach, troszke kluje, zobaczymy jak bedzie dalej na razie nie sciagam.
 
Dziewczyny pomocy! :-(
Jak oduczyć córeczkę cysia? Już kilkakrotnie próbowałam, ale każda próba kończyła się fiaskiem. Moja Majeczka ciągle domaga się cysia, jest to jej podstawowy posiłek, przez co jest anemikiem... :-( w nocy potrafi budzić się 4-5 razy domagając się cysia. W dzień staram się podawać jej normalne jedzenie jednak nie chce ani słoiczków ani obiadków przygotowanych przeze mnie :-(je jedynie jajecznicę z żółtka, parówki, pierś z kurczaka, ryż i makaron. Próbowałam karmić ją butelką, ale nie chce ani kaszki, ani mleczka. Potrafi cały dzień nie jeść, jest rozdrażniona, marudzi, stroni od zabaw :baffled: Pomóżcie jak poradzić sobie z tym problemem...
 
Scarlet Ty się znasz na chłopakach ;) Podpowiedź mi jakie butki na wiosnę najlepiej kupić Młodemu???? Najlepiej linka mi wklej albo foto, bo nie wiem na co patrzeć :/ Czy wysokie, czy na rzepy itd pomocy ;))))
 
Malinka ostatnio pisałam o butkach. Ja na wiosnę kupię butki trzewiczki: Bartka/ Elefantena/ Cool Cluba. Bardzo jestem zadowolona z jakości butów z tych firm. Pierwsze buty lepiej żeby były pełniejsze, będą dobrze trzymać nóżkę dziecka uczącego się chodzić. Kupię takie do kosteczki z lekko usztywnianym zapiętkiem, z elastyczną podeszwą, na pewno na rzepy, bo są super wygodne. U nas sznurówki nawet u 4 latka się nie sprawdzają. Piotruś nie umie ich wiązać, wiecznie się rozwiązują..
Musisz wiedzieć, że takie butki wystarczą na 2-3 miesiące, bo w tym okresie strasznie szybko rosną dzieciom stópki, a więcej niż 1cm luzu nie może być w buciku. Więc akurat pełniejsze buciki na wczesną wiosnę będą super, a potem już dzieciaki będą sprawnie śmigać myślę, że można sobie odpuścić tak zabudowane butki i zainwestować w niższe, adidaski, czy sandałki na lato. Ja przy wyborze butów patrzę na to żeby były skórzane. W takim buciku nóżka oddycha i nie poci się. Są na pewno sporo droższe, ale jak dla mnie warto.

przykładowa strona z bucikami Bartka
http://www.sklep.bartek.com.pl/pl/s...tomer=9&category=2&season=1&size1=17&size2=26
 
Ostatnia edycja:
Dzięki wielkie!! Masz rację, takie pełniejsze będą idealne na pierwsze kroczki i pierwsze wiosenne dni :) A później na lato, czyli gdzieś w maju kupimy jakieś sandałki i drugie poniżej kostki na chłodniejsze dni :) Teraz muszę gdzieś tylko znaleźć w pobliżu sklep z Bartkami :)
 
My parę dni temu kupiliśmy Pawciowi trzewiczki właśnie. Wyrósł z butków zimowych i stwierdziłam ze z ociepleniem już mu nie będę kupować, tym bardziej, że w wózku jeździ z nóżkami okrytymi polarowym śpiworkiem. Są super przeceny w Smyku, przynajmniej u nas. Za buciki zapłaciliśmy 50zł zamiast 129zl.
 
reklama
My parę dni temu kupiliśmy Pawciowi trzewiczki właśnie. Wyrósł z butków zimowych i stwierdziłam ze z ociepleniem już mu nie będę kupować, tym bardziej, że w wózku jeździ z nóżkami okrytymi polarowym śpiworkiem. Są super przeceny w Smyku, przynajmniej u nas. Za buciki zapłaciliśmy 50zł zamiast 129zl.

Potwierdzam:tak: my również wybieramy się na łowy do Smyka
 
Do góry