reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 mc dziewczynka problemy intymne

Dołączył(a)
25 Czerwiec 2020
Postów
2
Cześć jestem świeżo upieczoną mamą, moja córcia ma 2mc zaczela robić ogrome kupki aż po pachy:o, i niestety mimo iż dokładnie ją obmywałam i to samą wodą , biedna ma czerwone wejscie do pochwy i wargi mniejsze, problem też ze bardzo zaciska nózki i ciężko jej tam cokolwiek zrobić:( JAKIEŚ porady? lekarz w poniedziałek dopiero...
 
reklama
Cześć jestem świeżo upieczoną mamą, moja córcia ma 2mc zaczela robić ogrome kupki aż po pachy:o, i niestety mimo iż dokładnie ją obmywałam i to samą wodą , biedna ma czerwone wejscie do pochwy i wargi mniejsze, problem też ze bardzo zaciska nózki i ciężko jej tam cokolwiek zrobić:( JAKIEŚ porady? lekarz w poniedziałek dopiero...

Jak robi takie pokaźne kupki, to sama woda i waciki czy inne chusteczki mogą nie wystarczyć. Może po wstępnym oczyszczeniu, włóż ją do wanienki i umyj z dodatkiem delikatnego żelu (np. Oillan nie ma ostrej chemii, Linomag. A po zmianie pieluszki polecam przetrzeć bardzo delikatnie, naparem z rumianku. Osuszyć i nasmarować delikatnie jakimś naturalnym olejkiem, tak żeby nie dostało się nic do środka.
 
Ja stosowałam u córki clotrimasolum ale była trochę starsza więc nie wiem czy u takiego malucha mozna. Może zadzwoń do przychodni i zapytaj. Przed wizytą warto zbadać mocz bo szkoda pójść "na pusto". Możesz zrobić zwykle badanie i posiew przy okazji.
 
Cześć jestem świeżo upieczoną mamą, moja córcia ma 2mc zaczela robić ogrome kupki aż po pachy:o, i niestety mimo iż dokładnie ją obmywałam i to samą wodą , biedna ma czerwone wejscie do pochwy i wargi mniejsze, problem też ze bardzo zaciska nózki i ciężko jej tam cokolwiek zrobić:( JAKIEŚ porady? lekarz w poniedziałek dopiero...
Przemywaj dziecko wacikami jak dotąd, tylko woda z szarym mydłem. Możesz zastosować clotrimazol, ale lepiej wstrzymać się z różnymi maściami. Z zewnątrz możesz smarować tormentalum. Najlepiej kąpiele w krochmalu bo działają przeciwzapalnie, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjnie.
Image.jpeg
 
Dokładnie wyczyść i spróbuj alantan plus maść bo może jest podrażnione moja córka tak miała niestety dziewczynkom dostaje się trochę kopy do środka i trzeba dokładnie czyścić
 
reklama
reklama
Do góry