reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

240ml. mleka i ciągle głodny!

Dołączył(a)
12 Czerwiec 2011
Postów
2
Witam! Jestem mamą Maciusia który właśnie rozpoczyna 5 miesiąc. Juz od 4 miesiąca wypija 240ml. i za każdym razem płacze gdy mleko w butelce się kończy! Zawsze wypija do końca, do ostatniej kropli! Zjada 5 butelek dziennie.
Nie wiem co robić ponieważ zaczęłam wprowadzać mu słoiczki; marchewka fuj, jabłko jakieś kwaśne, nie był zachwycony tym jedzeniem, tylko się denerwował.
Zaczęłam zagęszczać mu mleko kleikiem ryżowym - jedną łyżeczkę na 240ml.
Ale bardzo płacze po takim mleku! Mam wrażenie, że wtedy bardzo boli go brzuszek, albo ma wzdęcia.
Nie wiem co robić bo nic oprócz mleka nie chce jeść... a samym mlekiem się nie najada.
:(
 
reklama
Mój Kacper też strasznie dużo mleka wciągał ale on uwielbia jeść wszystko hmm... może zamiast kleiku ryżowego dodaj kukurydziany podobno nie ma się po nim wzdęć i bólów brzuszka no i ja dodawałam 2-3 łyżeczki kleiku na 180 ml tak więc wydaję mi się że 1 na 240 ml to troszkę za mało ;-)
 
Na początku wprowadzania nowych posiłków bywa ciężko, dzieci muszą się przyzwyczaić do smaku itp.
A tego kleiku to faktycznie mało dajesz, tak z 3 miarki spokojnie na tyle mleczka daj;)
 
dodaj dwie miarki od mleczka i poczekaj ok 5 minutek i on zgestnieje i wtedy podaj..mozna tez tac kaszeczki troszke.
ale skonsultuj sie ze swoja lekarka zeby nie przekarmic,bo mi mowila ze jak dobrze wazy to mnie trzeba zageszczac...
moj ma rok i 4 mc i dostaje 240 mleka plus 2-3 kaszki
 
Spróbuje dzisiaj znowu z kleikiem. A może lepiej podać kleik lub kaszkę osobno łyżeczką? Chociaż nie sądzę by zbyt wiele zjadł...
A czy jest możliwe żeby dziecko nietolerowało kleiku ryżowego?
 
ja mojemu tez dawalam kaszke na dobranoc zdrowy brzuszek z lipa i sliwka,ma lekki slodki smak,moze taka spróbuj???
 
a może on nie jest wcale głodny tylko ma wciąż tak wielką potrzebę ssania? może podaj mu wodę albo herbatkę, sprawdzisz czy faktycznie jest głodny. Moja córka w wieku 3 tyg zjadała 120 mleka na raz jak się potem okazało była przekarmiona, bolał ją brzuzek, doszły silne ulewania takie chlustające. Lekarz kazała nam podać wodę, ale Julka possała i znów płacz, mleko wciągała nosem, choć wiedziałam, że nie jest głodna. W końcu podałam smoczek ok 6 tyg i wtedy już byłam w domu :) wiedziałam że to nie o głód chodziło tylko o potrzebę ssania. Może u Was jest podobnie?
 
reklama
Jeśli nadal potrzebujesz porady to może przyda ci się to co napiszę. Mój mały też mógłby jeść i jeść i jeść... dlatego po skończonej butelce daje mu od razu smoczek. Efekt- zassie go 2 razy i NAGLE dziecko czuje się najedzone.


o widzę, że juz jedna z dziewczyn o tym napisała także coś musi w tym być;-)
 
Do góry