reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

25 tydzień ciąży czop śluzowy

dzuliana95

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Marzec 2020
Postów
233
Dziewczyny pisze bo jestem zaniepokojona najpierw miałam plamienie byłam u lekarza szyjka trochę skrócona ale wszystko ok dzisiaj zauważyłam. Takie dużą ilości galerowatego śluzo. I sie martwie czy to właśnie nie czop blagam pomóżcie jestem obecnie w 25 tygodniu ciozy załączam zdjęci tego jak wyglądało
 

Załączniki

  • czop-sluzowy-w-24tc_74177.jpg
    czop-sluzowy-w-24tc_74177.jpg
    132,3 KB · Wyświetleń: 26 043
reklama
No tak trochę to wyglada
Dziewczyny pisze bo jestem zaniepokojona najpierw miałam plamienie byłam u lekarza szyjka trochę skrócona ale wszystko ok dzisiaj zauważyłam. Takie dużą ilości galerowatego śluzo. I sie martwie czy to właśnie nie czop blagam pomóżcie jestem obecnie w 25 tygodniu ciozy załączam zdjęci tego jak wyglądało
 
Dziewczyny pisze bo jestem zaniepokojona najpierw miałam plamienie byłam u lekarza szyjka trochę skrócona ale wszystko ok dzisiaj zauważyłam. Takie dużą ilości galerowatego śluzo. I sie martwie czy to właśnie nie czop blagam pomóżcie jestem obecnie w 25 tygodniu ciozy załączam zdjęci tego jak wyglądało
Proponuję zadzwoń do lekarza i mu powiedz bo lepiej dmuchać na zimne i nie stresuj się możliwe że to po prostu większą ilość śluzu się zebrała i jeśli miałaś badanie to mogl ten śluz troszkę mocniej polecieć ale lepiej się poradzić lekarza prowadzącego 😉 po to on jest żeby pacjentka się czuła bezpieczna i ma odpowiadać na pytania dręczące przyszla mamusie🙂
 
Dziewczyny pisze bo jestem zaniepokojona najpierw miałam plamienie byłam u lekarza szyjka trochę skrócona ale wszystko ok dzisiaj zauważyłam. Takie dużą ilości galerowatego śluzo. I sie martwie czy to właśnie nie czop blagam pomóżcie jestem obecnie w 25 tygodniu ciozy załączam zdjęci tego jak wyglądało

Skontaktuj się z lekarzem prowadzącym, jeśli nie masz takiej możliwości, jedź na IP i pokaż to zdjęcie, opisz objawy. Jeśli okaże się że to czop, powinni podać ci sterydy na rozwój płucek maluszka.
Z nieco "lepszych" informacji- jutro właśnie jadę na 2 zastrzyk Celestone (zastrzyk domięśniowy w pośladek...), od dziewczyny na izbie usłyszałam że po odejściu czopa do akcji może minąć nawet 2 tygodnie.
 
Dziewczyny pisze bo jestem zaniepokojona najpierw miałam plamienie byłam u lekarza szyjka trochę skrócona ale wszystko ok dzisiaj zauważyłam. Takie dużą ilości galerowatego śluzo. I sie martwie czy to właśnie nie czop blagam pomóżcie jestem obecnie w 25 tygodniu ciozy załączam zdjęci tego jak wyglądało
Tak, nie daj sobie wmówić, że to więcej śluzu, niech lekarze coś zrobią. Mi zaczął odchodzić w 23tc. Zgłaszałam różnym lekarzom, ponieważ USG było ok nikt nie zareagował. W 25tc odeszły wody a w 26tc urodziłam. Przepraszam, że straszę, ale nie chcesz przez to przechodzic uwierz mi. Nie daj się zbyć lekarzowi. I przede wszystkim leż plackiem. Wstajesz tylko do ubikacji.
Pocieszające jest, że twój czop nie jest zabarwiony krwią. Obserwuj, czy w kolejnych dniach też będziesz go widziała i niech ktoś cię zbada. Szyjką musi być długa twarda i zamknięta z obu stron. Trzeba zrobić wymazy z pochwy, bo może to infekcja. Może być jakaś ogólnoustrojowa infekcja. Dlatego warto nawet w ciemno wziąć antybiotyk. Tak mi po fakcie powiedział mój gin bo u mnie wymazy były czyste, potwierdzone w 3 labach.
 
A ja urodziłam w 39tc, a czop wyszedł ok 30tc.
Lekarzowi zglos- ale to nie oznacza od razu porodu..
Spokojnie!
Zresztą, jeśli szyjka się skraca i mięknie, to czop wypada...
Bądź w kontakcie z lekarzem, ale nie panikuj:)
 
A ja urodziłam w 39tc, a czop wyszedł ok 30tc.
Lekarzowi zglos- ale to nie oznacza od razu porodu..
Spokojnie!
Zresztą, jeśli szyjka się skraca i mięknie, to czop wypada...
Bądź w kontakcie z lekarzem, ale nie panikuj:)

No to przyznam szczerze że i mnie uspokoiłaś z tym czopem i tak długim "nieposiadaniem" go...
Nie miałaś problemów z infekcjami? Ponoć on blokuje droge dla bakterii...
 
reklama
Nic mi nie było, z tym, że syn po urodzeniu przechodził infekcje- ale lekarze twierdzili,że to raczje od wcześniejszego odejścia wód plodowych.
Ale racja- czop zabezpiecza dziecko przed infekcjami...
Nie powinno się np kochać i zachowywać większa niż zazwyczaj higiene.
No to przyznam szczerze że i mnie uspokoiłaś z tym czopem i tak długim "nieposiadaniem" go...
Nie miałaś problemów z infekcjami? Ponoć on blokuje droge dla bakterii...
 
Ostatnia edycja:
Do góry