reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 ciąża po 2 CC i poród naturalny

Dołączył(a)
21 Sierpień 2019
Postów
13
Hej dziewczyny czy któraś z Was rodziła naturalnie po 2 CC po dłuższej przerwie ( 10 lat od ostatniej ciąży ) ??
Obecnie jeszcze w ciąży nie jestem ale za niedługo planuje wyciągnąć Mirene , przygotować się do ciąży i zastanawia mnie to jaka mam szanse na poród naturalny .
Pierwsze dwa cięcia były wykonane na " zimno" bez próby sn
 
reklama
Rozwiązanie
Zdam się na lekarzy i położne , też nie wiadomo jak będzie ciąża przebiegać , bo drugą przechodziłam ciężko.
Ale teraz zamierzam się przygotować dużo lepiej , bardzo świadomie podejść do tematu .
Hej dziewczyny czy któraś z Was rodziła naturalnie po 2 CC po dłuższej przerwie ( 10 lat od ostatniej ciąży ) ??
Obecnie jeszcze w ciąży nie jestem ale za niedługo planuje wyciągnąć Mirene , przygotować się do ciąży i zastanawia mnie to jaka mam szanse na poród naturalny .
Pierwsze dwa cięcia były wykonane na " zimno" bez próby sn
A miałaś jakieś wskazania do cc? Jeśli miałaś... To czy już ich nie ma?
 
A miałaś jakieś wskazania do cc? Jeśli miałaś... To czy już ich nie ma?
W pierwszej ciąży miałam okulistyczne wskazania ale gdy zaszłam w drugą ciążę okazało się, że wskazania się zmieniły i to moje wskazanie przy pierwszym CC już nie obowiązuje , dostałam zielone światło do psn.. jednak ze względu na to że z niewyjaśnionych przyczyn moja pierwsza córka ma DPM to wybrałam drugie CC ze względu na stan po CC - takie miałam prawo . Miałam też tylko 23 lata, oraz nikt ze mną w szpitalu nie próbował rzeczowo rozmawiać, tłumaczyć , raczej były fochy, pretensje i naciski.
Mam trochę problemów z żylakami ale żylaki są leczone i pod kontrolą chirurga , który daje mi zielone światło jak chodzi o ciążę .
Także ogólnie raczej żadnych przeciwwskazań ,po za tym ,że były te dwa cięcia innych zdrowotnych mieć nie powinnam.
Mam 33 lata, stan zdrowia mam dobry, wyniki w normie , nie mam nadwagi , staram się zdrowo odżywiać i ćwiczyć .
 
Nie pozwola Ci na cc bo moga siw blizny rozejsc..ja bede miala 3 cc teraz..lekarz powiedział ze zaden lekarz o zdrowych zmyslach nie zgodsi siw na naturalny
Nawet po 10 latach przerwy od ostatniego CC mogą rozejść się blizny ?? Przecież to szmat czasu ... no nic.. ja się nie nastawiam na poród sn.. co lekarz zadecyduje to będzie.. jedyne co bym chciała to żeby dali mi poczekać aż akcja skurczową się rozpocznie, żeby dziecko wiedziało , że się rodzi i zrobili CC ewentualnie podczas rozpoczętej pierwszej fazy porodu . Z tego co wiem to do ewentualnego rozejścia się blizn dochodzi dopiero w drugiej fazie porodu na skorczach partych.
Choć czytałam na forum " naturalnie po CC " , że można podjąć próbę sn nawet po kilku CC , więc teraz nie wiem
 
Nawet po 10 latach przerwy od ostatniego CC mogą rozejść się blizny ?? Przecież to szmat czasu ... no nic.. ja się nie nastawiam na poród sn.. co lekarz zadecyduje to będzie.. jedyne co bym chciała to żeby dali mi poczekać aż akcja skurczową się rozpocznie, żeby dziecko wiedziało , że się rodzi i zrobili CC ewentualnie podczas rozpoczętej pierwszej fazy porodu . Z tego co wiem to do ewentualnego rozejścia się blizn dochodzi dopiero w drugiej fazie porodu na skorczach partych.
Choć czytałam na forum " naturalnie po CC " , że można podjąć próbę sn nawet po kilku CC , więc teraz nie wiem
Moj syn ma 18 corka 13..lekarz powiedział ze nie ma mowy..mowie o bliznach brzusznych...moga siw rozejsc pod wplywem skurczow..ja nie bede ryzykowala...a Ty jak chcesz:)
 
Moim zdaniem poród sn jest jak najbardziej możliwy. Zwłaszcza, że od ostatniego porodu minęło 10 lat. Ryzyko pęknięcia blizny jest minimalne. Wejdź sobie na stronę naturalniepocesarce.pl. VBAC jest coraz częściej stosowany przez kobiety. Oczywiście pod warunkiem, że ciąża przebiega bez powikłań.
 
reklama
Zdam się na lekarzy i położne , też nie wiadomo jak będzie ciąża przebiegać , bo drugą przechodziłam ciężko.
Ale teraz zamierzam się przygotować dużo lepiej , bardzo świadomie podejść do tematu .
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry