reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 dniówka, wysypka

KarolinaDD

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2022
Postów
1 191
Hej dziewczyny!
Moj półtora roczny syn pierwszy raz przechodził 3 dniówkę. Miał tylko gorączkę i nic poza tym, teraz wyskoczyła mu wysypka, wiec niby normalne. Ale doczytałam się w internecie ze ta wysypka jest zakaźna. 🙄
Co wy wiecie na ten temat? Czy wasze dzieci kogoś kiedyś tym zaraziły? A może zaraziły się od kogoś?
Z góry dziękuje za pomoc 😘
 
reklama
Hej dziewczyny!
Moj półtora roczny syn pierwszy raz przechodził 3 dniówkę. Miał tylko gorączkę i nic poza tym, teraz wyskoczyła mu wysypka, wiec niby normalne. Ale doczytałam się w internecie ze ta wysypka jest zakaźna. 🙄
Co wy wiecie na ten temat? Czy wasze dzieci kogoś kiedyś tym zaraziły? A może zaraziły się od kogoś?
Z góry dziękuje za pomoc 😘
Nie wysypka nie jest zakaźna ... z tego co kojarzę, to zarażał jak miał temp... ale to choroba dzieci .. przeważnie do 5-6 roku życia, więc dorośli raczej się nie zarażą.
 
Jak sobie radziliście z tym?
Nijak :/ jezdzilismy po nocach 30km do szpitala na dyzur bo gorączka wykanczala mojego synka, jeszcze wtedy niemowlaka... Dostalismy antybiotyk (amotaks) i zalecenia zeby podawac najlepiej ibuprofoen bo przeciwzapalny i na zmianę z paracetamolem. 4 dni tak wysokiej goraczki, ja bylam przerazona. Jezdzilismy z walizką i torbami spakowanymi, konsultowalam z dwoma lekarzami, sami nie chcieli nas wziąć na oddział, dopiero jak zasugerowalam to wyjasnili, ze jesli chcę to bie ma problemu, ale tutaj nic wiecej nie zrobią. Synek pił duzo wody, robil normalnie siku itp dlatego nie bylo ich zdaniem wskazan. Jedna lekarka nawet wypalila cos w stylu 'a to pani myslala ze poda parę razy przeciwgoraczkowy i antybiotyk i temperatura spadnie?' szczerze, wlasnie tak myslalam. Ze po dobie na ibumie i paracetamolu chociaż troszkę się obniży... Robilam oklady na głowę, 2 x dziennie kąpiel a raczej moczenie dziecka w letniej wodzie itp
 
reklama
Moje dziecko nauczylo sie wypychać czopki 🙄 chociaz ponoc są skuteczniejsze, i szybciej działają
a przytrzymujesz mu pośladki ? Bo nam wypychał ale babcia nam powiedziała ze mamy mu zacisnąć pośladki na chwile i nawet jak próbował wypchać to nie umiał a potem już to tam weszło i było dobrze.
 
Do góry