reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 migdał . Jak obkurczyć? Czy wycinać?

Martex2003

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Luty 2018
Postów
101
Witam dziewczyny. Mam synka niedlugo skonczy 3 lata. Po przebytym zapaleniu pluc w listopadzie ma przewlekly katar. Byliśmy na badaniu kamerką (mial wtedy lekką infekcje) i migdal wyszedl znacznie powiększony. Od razu dostalismy zalecenie dp wyciecia migdala. Dodam ze syn ma tez plyn w uszach przez co gorzej słyszy. Operacja to dla mnie ostatecznośc ,chciałabym najpierw spróbować jakos zmniejszyć mu ten migdal
Co sadzicie dziewczyny ? Znacie jakies sprawdzone metody ma obkurczenie migdala? Narazie przez miesiąc dostawal pronasal bral tez troche immupret oraz lymphomyosot teraz dajemy immunotrofine. Od laryngologa doslal proszki z efedryna. Proszę napiszcie wasze doswiadczenia z 3 migdalem czy dało sie obkurczyć moze ktoras z was ma doswiadcze ia z usuwaniem migdala . Bardzo prosze o rade.
 
reklama
Rozwiązanie
Dzięki za rady, jutro umawiam mała na wizytę do laryngologa pewnie prywatnie żeby było szybciej, niech sprawdzi czy faktycznie ten migdał powiększony czy nie, bo widzę że się męczy tym oddychaniem przez buzie
:/
Mieliśmy podobny problem u syna. Miał skierowanie nie tylko na wycięcie migdalka, ale także na drenaż uszu w związku z płynem. Udało nam się to na szczęście zwalczyć inhalacjami AMSA. Problem znikł i nie wrócił. U mlodszego syna tez bylo wskazanie na wycięcie migdałów ze względu na wadę wymowy i często otwarte usta. Nie zdecydowaliśmy się jednak. Nasi chłopcy jednak prawie w ogóle nie chorują, stąd taka decyzje było łatwiej podjąć.
 
Dodam, ze z problemem bylismy chyba u 5 laryngologow, wszyscy widzieli tylko jedno rozwiązanie - zabiegi. Dopiero ostatni zaproponował te inhalacje i na szczęście pomogło..
 
Szczegółów nie pamiętam, bo było to już 6- 7 lat temu (synek miał 3-4 lata), dał radę, choć rzeczywiście wymagało to pewnej współpracy z jego strony. Przykro mi, poza nazwą tych inhalacji niewiele więcej pomogę..
 
@Martex2003 jeśli się zastanawiasz skonsultuj się jeszcze z jednym lekarzem. Jednym z objawów przerostu migdałka gardłowego jest niedosłuch, niedotlenienie podczas snu, wady zgryzu i wymowy. Usunięcie migdałka jest w tej rutynową operacją i rzadko zdarzają się powikłania. Moja córka miała usunięty migdał jako 5 latka. Przestała chorować i mieć bezdechy. Po dobie wyszła do domu. Myślę, że nie warto czekać i pytać na forum tylko skorzystać z pomocy specjalisty. Im dłużej dziecko będzie miało niedosłuch, tym większa szansa, że będzie musiało potem trafić na terapię logopedyczną. A warto też skonsultować z innym lekarzem, bo operacja to rozwiązanie, które dotyczy 1 dziecka na 100.
 
My jesteśmy na świeżo po wycięciu migdałka, zabieg 2 tygodnie temu (mała ma 4,5roku), mieliśmy inhalacje, wszystkie możliwe leki ziołowe i homeopatyczne. U nas był także przerost migdałka i woda w jednym uchu (także usunięta podczas zabiegu). U nas niestety nic innego nie pomogło, w szpitalu spędziliśmy w sumie 4h razem z zabiegiem więc bardzo krótko i do domu. Mała w błyskawicznym tempie doszła do siebie a już pierwszej nocy mniej chrapala a po tygodniu od zabiegu już w ogóle. Jak masz jakieś pytania to pisz ;)
 
reklama
Ja miałam wycinany wiele lat temu. Lekarz laryngolog, starej daty ale taki specjalista, ze teraz takiego ze świecą szukać, powiedział wtedy, ze ten trzeci migdał spokojnie można wycinać jeśli zostawia się pozostałe dwa. Ten trzeci to zwykle „zawada” i więcej z nim problemów niż pożytku.
 
reklama
Ja miałam wycinany wiele lat temu. Lekarz laryngolog, starej daty ale taki specjalista, ze teraz takiego ze świecą szukać, powiedział wtedy, ze ten trzeci migdał spokojnie można wycinać jeśli zostawia się pozostałe dwa. Ten trzeci to zwykle „zawada” i więcej z nim problemów niż pożytku.
 
Do góry