reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

37 tc :)

Dołączył(a)
17 Kwiecień 2018
Postów
7
Witam wszystkie mamusie! . Jestem w 37tc. Od kilku dni bolą mnie pachwiny,czasami twardnieje brzuszek. Przy ruchach dziecka czuję kłucie w pochwie. Ostatnio podczas stosunku mąż stwierdził, że czuję coś twardego tak jakby główkę. Wizyta u ginekologa dopiero w piątek. Dziewczyny czy któraś tak miała? Mam się martwić?
 
reklama
Rozwiązanie
Tak, moja położną jak zobaczyła moje krocze i to jak syn jest położony to zastanawiała się jak ja w ogóle chodzę. Wszystko przygotowuje się do porodu.
Hej, spokojnie. Ja też urodziłam nagle w 36tc, mimo że 12h wcześniej moja szyjka była zamknięta i długa na 3 cm. Nie współżyłam, nie dźwigałam, nie biegałam, nie miałam infekcji. A we wcześniejszej ciąży chodziłam ponad tydzień z rozwarciem na 1 cm i dziecko urodziło się w 40tc. Nie od rzeczy ciąża donoszona to już 38 tc, u Ciebie już blisko, nie denerwuj się, bo właśnie stres może teraz wykurzyć dziecko z brzucha.
U nas mniej więcej było podobnie, też nagle urodziłam w 36 tyg (chociaż już wcześniej szyjka mi się skracala) ale poród zaczął się od odejścia wód a nie skrócenia szyjki ( na IP żadnego rozwarcia i szyjka 1cm). Skurcze pojawiły się dopiero po 3h. Infekcji też nie było.
Także czy to rzeczywiście przez sex u Ciebie ten porod to ciężko stwierdzić, Ale 37 tydzień to ciąża donoszona więc nie ma co się martwić;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry