reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4,5 roczny chłopczyk mało mówi:-(

witam wszystkich mój synek ma 4,5 roczku jest bardzo radosnym i pogodnym dzieckiem niestety problemem jest to iż mało mów.i podstawowe rzeczy powie ile ma lat jak sie nazywa,do połowy zaśpiewa piosenke "koło młyńskie",rozumie wszystkie polecenia.Uczęszcza na terapie logopedyczną i psychologiczną>panie na terapi kazały wykonać dziecku szereg badań m.in badanie neurologiczne,audiologiczne,psychiatryczne,eeg główki,.Lekarz neurolog stwierdził że mój synek jest zdrowy,i wszystko z nim w porządku,oraz że przyjdzie czas na to że będzie mówił,żadnych zaburzeń nie widzi,natomiast pani psychiatra na podstawie wywiadu ze mna uważa że dziecko ma autyzm atopowy-nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzi,synek chodzi już 2 lata do poradni logopedycznej i psychologicznej tam wykluczyli autyzm...jestem załamana pomóżcie
jeszcze mam jedno pytanie otóż jedni lekarze mówią mi aby dać dziecko do przedszkola integracyjnego,że to mu pomoże przedewszystkim zwiększy liczbe godzin terapi ze specjalistą,a drudzy żeby apsolutnie nie dawać-więc co mam robić,podkreśle że mój synek od 2 lat chodzi do normalnego przedszkola,z tymze ma tam problem z komunikowaniem się:-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lokopeda, neurolog, audiolog i może laryngolog.morfologia tsh, ft3 i ft4.
U nas 3 latka urodzona lutego, mówi dużo ale po swojemu. Miesiąc temu dostałam diagnozę "niepelnosprawnosc motoryczna aparatu mowy" afazja. Obnizone napiecoe miesniowe, którego nie wykryto wcześniej w szpitalu.. Tam mi napisano że jest prawidłowe, poszłam prywatnie do neurologa bo o mowę się martwiłam i wychodzi ze prawidłowe nie jest! I zaburzenia sensoryczne. dziś już mamy potrzebne orzeczenie o krztalcenia specjalnym i wczesnym wspomaganiu rozwoju, od poniedziałku idziemy do przedszkola terapeutycznego. Jej półtoraroczny brat mówi wyraźnie "po polsku" więcej słów...
Nie czekaj, to już jest czas na badania. Ogólnie zerknij sobie również do eduksięgarni. Jes tam duży wybór literatury logopedycznej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry