reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 letnia różnica wieku, czy to nie za dużo

andziak1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2009
Postów
501
Ku swojemu zdziwieniu (jeszcze bardziej zdziwiony jest mąż :)) od pewnego czasu myślę o drugim dziecku.
Nurtuje mnie jednak, jak w temacie, różnica wieku. Z Waszych opinii wynika, że w pierwszym etapie jest ok, ale jak to jest w późniejszym wieku. Czy w wieku szkolnym dzieci nie będzie więcej dzieliło niż łączyło? Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?
 
reklama
Kochana co to jest 4 lata to chyba najlepsza róznica wieku:) ja mam 12,5 roku i nie narzekam :)
 
andziak1 mój brat jest 4 lata starszy i ma dzieci też z różnicą 4 lat, są momenty że dzieci są na tak różnych etapach że praktycznie ze sobą nie kontaktują, ale są momenty że razem się bawią, a najważniejsze że jak coś się dzieje najczęściej rodzeństwo może na sobie polegać ja uważam że to dobry pomysł. A czasami rodzeństwo bliźniacze za sobą nie przepada tak że wiek to nie wszystko ;-)
 
Mój syn ma ponad 3 latka a my na razie rodzeństwa mu nie szykujemy. Dla mnie i 6 lat różnicy jest dobry.
 
ja myślę ,ze to idealna różnica wieku ..Ja ma niecałe dwa lata i jest ciężko ,bo i jedno i drugie potrzebuje duzo uwagi i jedno i drugie może sobie coś zrobić coś połknąć coś wsadzić w nos ...Jedno spi , drugie sie budzi ... To jest jedno wielkie wariactwo ..więc myślę ze 4 lata to wcale nie jest ani za dużo ani za mało .
 
Mam brata młodszego o 7 lat i uwierz, mamy super kontakt ;-):tak:.
Wiadomo, że w dzieciństwie różnie z tym bywa, bo dwoje dzieci domaga się uwagi i oboje chcą być najważniejszymi ;).
Ale z czasem to się wyrównuje, różnice się zacierają i rodzeństwo, niezależnie od wieku, może być najlepszymi przyjaciółmi. :tak:
 
Między moimi synami jest różnica 4lata i 3mc. Uważam że to idealna różnica. Jak się mały urodził starszy poszedł do przedszkola więc miałam luzik:) Teraz są najlepszymi kumplami bawią się tymi samymi zabawkami, nie nudzą się razem. Oczywiście jak w rodzeństwie nie obędzie się bez konfliktów:) ale to już bez względu na wiek.
 
Nad czym się tu zastanawiać. Jak chcecie kolejne dziecko to będzieci musieli sobie proadzić z taką sytuacją bo pierwszy synek już młodszy nie będzie :-p
 
reklama
hej!

między moim najmłodszym a najstarszym dzieckiem jest 4,5 roku różnicy i oni się świetnie rozumieją i bardzo dużo się razem ze sobą bawią.
 
Do góry