reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7 tydzień a tsh

gosiax5

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2020
Postów
3 704
Hej dziewczyny, dziś odebrałam wyniki z badań tarczycy. Wszystko się unormowało w miarę, prócz tsh. Wzrosło z 0.35 na 4.13. Wizytę u ginekologa mam w czwartek, a u endokrynologa dopiero za 2 tyg... Nie ma nigdzie wcześniejszych wizyt... 😐
Czy ginekolog może przepisać mi euthyrox? Nigdy nie miałam takiego tsh... Martwię się czy nie zaszkodzi to ciąży, jestem dopiero w 7 tyg... 😒
 
reklama
Ginekolog może przepisać euthyrox, nawet może wystawić receptę z kodem „c” tj leki będą za darmo, ale pytanie jest takie czy ginekolog będzie w stanie w 100% dobrze zinterpretować wyniki tarczycowe.. nie bez powodu ze złamana noga idziemy do ortopedy, a nie do kardiologa. Może jakaś teleporada z endokrynologiem byłaby lepsza niż zwiększanie dawki przez ginekologa albo co gorsza samemu?
 
Ginekolog może przepisać euthyrox, nawet może wystawić receptę z kodem „c” tj leki będą za darmo, ale pytanie jest takie czy ginekolog będzie w stanie w 100% dobrze zinterpretować wyniki tarczycowe.. nie bez powodu ze złamana noga idziemy do ortopedy, a nie do kardiologa. Może jakaś teleporada z endokrynologiem byłaby lepsza niż zwiększanie dawki przez ginekologa albo co gorsza samemu?
Ja do tej pory nie jadłam w ogóle euthyroxu. Teleporady też dopiero za 2 tygodnie. Nie wiem co robić..
 
Z tego co wiem (lecze się na niedoczynnosc od lat) w ciąży do endokrynologa powinni Cię przyjąć od ręki. Moja poprzednia endo na NFZ mówiła, ze bez umawiania wizyty mam przyjść jak będzie ciąża. Na Twoim miejscu poszłabym prywatnie jeśli robią problem i oczywiście musisz powiedzieć umawiając wizytę, ze jesteś w ciąży.
 
Ja do tej pory nie jadłam w ogóle euthyroxu. Teleporady też dopiero za 2 tygodnie. Nie wiem co robić..
Jeśli mieszkasz w Polsce możesz powołać się na obowiązujące prawo: „Kobieta w ciąży ma prawo do tego, by dostać się do każdego lekarza w ramach NFZ w dniu zgłoszenia lub najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych.” Zrób trochę dramaturgii, powiedz ze jestesc w ciąży i masz złe wyniki, potrzebujesz pole j konsultacji. Jeśli masz możliwość to tak jak przedmówczyni proponuje wizytę prywatna. Jeśli do tego czasu nic nie załatwisz postępuj według zaleceń ginekologa.
 
Jeśli mieszkasz w Polsce możesz powołać się na obowiązujące prawo: „Kobieta w ciąży ma prawo do tego, by dostać się do każdego lekarza w ramach NFZ w dniu zgłoszenia lub najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych.” Zrób trochę dramaturgii, powiedz ze jestesc w ciąży i masz złe wyniki, potrzebujesz pole j konsultacji. Jeśli masz możliwość to tak jak przedmówczyni proponuje wizytę prywatna. Jeśli do tego czasu nic nie załatwisz postępuj według zaleceń ginekologa.
A ci to za różnica 7 dni roboczych (najczęściej wciskają ostatniego wolnego dnia) czy 2 tygodnie (10 dni roboczych). O 3 dni warto robić dym? ;)
 
reklama
reklama
Do góry