reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8 tydzień a ginekolog

kkert224

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2018
Postów
138
Według obliczeń jestem w 8 tygodniu ciąży licząc od dnia ostatniej miesiączki.
Beta hcg w poprzedni poniedziałek 1420 i w piątek 4220.
Byłam już u trzech ginekologów, nie wiem czy akurat na takich trafiam czy co.. nie chcą w ogole patrzeć na wyniki bety, mam trombofilie a oni to zlewają a co najważniejsze nie chcą zrobić usg dopochwowego tylko przez brzuch i „nic nie widać” tylko ze czytałam ze do 12 tyg a nawet i dłużej przez powłokę brzuszna można nic nie widzieć. Trafił się wam taki lekarz? Żyje w strachu, brzuch boli... dzisiaj robił mi cytologię, to nie mogę z bólu...
 
reklama
Według obliczeń jestem w 8 tygodniu ciąży licząc od dnia ostatniej miesiączki.
Beta hcg w poprzedni poniedziałek 1420 i w piątek 4220.
Byłam już u trzech ginekologów, nie wiem czy akurat na takich trafiam czy co.. nie chcą w ogole patrzeć na wyniki bety, mam trombofilie a oni to zlewają a co najważniejsze nie chcą zrobić usg dopochwowego tylko przez brzuch i „nic nie widać” tylko ze czytałam ze do 12 tyg a nawet i dłużej przez powłokę brzuszna można nic nie widzieć. Trafił się wam taki lekarz? Żyje w strachu, brzuch boli... dzisiaj robił mi cytologię, to nie mogę z bólu...
Na NFZ byłaś czy prywatnie?
 
Kiedyś pisalas na tym forum, że lekarz da Ci heparyne po potwierdzeniu ciąży. Byłaś u tego lekarza? A co powiedzial ten, który pobral cytologie? Kiedy masz przyjść następny raz? Nie każdy lekarz chce prowadzic ciąże podwyzszonego ryzyka i możliwe, że w ten sposob chca Ci dac do zrozumienia, że sie nie znaja.
 
Kiedyś pisalas na tym forum, że lekarz da Ci heparyne po potwierdzeniu ciąży. Byłaś u tego lekarza? A co powiedzial ten, który pobral cytologie? Kiedy masz przyjść następny raz? Nie każdy lekarz chce prowadzic ciąże podwyzszonego ryzyka i możliwe, że w ten sposob chca Ci dac do zrozumienia, że sie nie znaja.
No właśnie byłam potwierdzić u tego i nie potwierdził bo „nic nie widac” jak stwierdził może być to krwiak może torbiel a może ciąża i mam przyjść 6 czerwca. Na wyniki bety nawet nie chciał spojrzeć.
 
Ja chodziłam na NFZ i od początku od 5 tygodnia miałam dopochwowo. Przez brzuch dopiero od 10 tygodnia ale już wszystko było dobrze widać. Wiesz co jeśli Cię boli brzuch to jedź na izbę przyjęć tam Ci już powinni zrobić usg tak jak trzeba
 
Masakra , wiadomo że nic nie będzie widać przez brzuch , ja 1 takie badanie miałam w 12 tygodniu , ja na Twoim miejscu poszłabym do prywatnego 8 tydzień ,to już wysoko warto by sprawdzić czy wszystko jest ok
 
reklama
Według obliczeń jestem w 8 tygodniu ciąży licząc od dnia ostatniej miesiączki.
Beta hcg w poprzedni poniedziałek 1420 i w piątek 4220.
Byłam już u trzech ginekologów, nie wiem czy akurat na takich trafiam czy co.. nie chcą w ogole patrzeć na wyniki bety, mam trombofilie a oni to zlewają a co najważniejsze nie chcą zrobić usg dopochwowego tylko przez brzuch i „nic nie widać” tylko ze czytałam ze do 12 tyg a nawet i dłużej przez powłokę brzuszna można nic nie widzieć. Trafił się wam taki lekarz? Żyje w strachu, brzuch boli... dzisiaj robił mi cytologię, to nie mogę z bólu...
No w szoku jestem. Co za ignorancja. Nie wierze, ze tacy lekarze istnieją. Ja miałam akurat inny przypadek. Zawsze USG robili, ale ostatnio ginekolog na NFZ miał słaby sprzęt i nawet nie "uchwycił" pęcherzyka.
Ja by nie wytrzymała i szła do kolejnego. W sumie do 10 tc musisz mieć założoną kartę ciąży jak chcesz starać się o becikowe. Pierwsze słyszę, aby lekarz robił USG przez brzuch w tak młodej ciąży. Szukaj dalej !
A skąd jesteś? Może dziewczyny pomogą trafić na dobrego lekarza.
 
reklama
Ja na Twoim miejscu ,już dziś bym poszła prywatnie ,tym bardziej że mówisz że masz trombofilie , nie wiem czy to może zagrażać ciąży ,ale bym nie ryzykowała żeby później nie płakać
 
Do góry