reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ach śpij kochanie ....

zuzia1

Moje dzieciaczki-cudaczki
Dołączył(a)
14 Lipiec 2006
Postów
1 800
Ile śpią wasze dzieciaczki w ciągu dnia ? Jakie macie sposoby, żeby szybko i bezboleśnie położyć bąbla wieczorem spać i czy przesypia już całą noc ? Podzielcie się waszymi doświadczeniami.
 
reklama
moja Wiki śpi w dzień różnie,przeważnie 3 razy po ok. godzinę (czasem krócej, czasem dłużej), od kilku dni zasypia na niedługo przed kąpielą i nie można jej dobudzić:)) a wtedy po kąpieli ciężko jej zasnąć. Jeśli przed kąpielą nie śpi jakiś czas to wieczorem zasypia raczej bez większych problemów. W nocy budzi się też różnie, czasem już przed północą, czasem dopiero po 2. Przeważnie to tak ze 2 razy się budzi na karmienie a chciałabym żeby już przesypiała całą noc, bo karmię ją butelką i robienie mleka jest dla mnie uciążliwe. Dziś np. budziła się az 3 razy:( poza tym ma problem z gazami i nad ranem zaczyna okropne stękać i trwa to kilka godzin:(
 
Kubuś na początku spał prawie cały czas. Potem coś mu się odmieniło i w dzień prawie nie spał - tylko przysypiał na 10-15 min. Teraz w dzień śpi zazwyczaj raz dłużej (czasami nawet 3-4 godz.) i kilka razy krótko po ok.15 min. Wieczorem po kąpieli też czasem nie może zasnąć - wtedy siadam na kanapie, kładę go sobie na udach i bujam na boki, po 5 minutach jest "gotowy", przenoszę do łóżeczka i śpi czasem nawet do 2.30 (potem budzi się okropnie głodny ;D). Rano zwykle budzi się ok.5.30, 6.00 - ranny ptaszek z niego, ze mnie niestety nie :(. Ale oczywiście są i takie noce, kiedy budzi się częściej. A rano też czasem się zdaża, że ma jakieś "brzuszkowe" problemy - myślę, że to dlatego, że w nocy nie podnoszę go, żeby mu się odbiło, a poza tym śpiąc nie rusza się tyle co w dzień (bez przerwy macha tymi nóżkami :laugh:) i jelitka nie pracują wtedy tak dobrze. Ale pocieszam się, że będzie coraz lepiej :)
 
Mój Kubuś odkąd jest tylko na butli w nocy sypia bardzo ładnie i coraz dłużej najpierw spał do ok 4 ateraz przesypia całe noce do ok.6-7. A wczoraj pobił rekord spał od 21 do 7:40 i to ja go obudziłam bo samej dopiero mi się oczy otwarły i jak zobaczyłam że jest już ta godzina a mały jeszcze się nie obudził to cała w strachu pobiegłam do jego pokoju i odrazu wziełam go na ręce. Z zasypianiem też nie mam problemów kłade go do łóżeczka, smok do buźki i mały zasypia czasami zajmuje mu to tylko 10min a czasami 40. W dzień też sypia dużo przynajmniej jedna dłuższa drzemka ok 3h i z dwie ok1- 1,5h niezły śpiosze z mojego Kubulka :) :)
 
Faktycznie spioszek niesamowity w porwnaniu z moja Natalka. Ona jak w dzien w ogole spi to jest dobrze. Spacerek to jedyny czas kiedy pospi. Rano to moze uda sie 15 minut, popolodniu znow jakies 15. Zalamka :( Fakt ze w nocy spi ladnie, choc np. dzis zasypiala godzine :(, ale mam nadzieje, ze do ranka pospi.
 
Ja wprowadziłam Oliwkę w stały rytuał (ani razu go nie zmieniłam) o między 19 - 19:30 kąpiel, potem karmienie i odkładam Oliwkę do łóżeczka - smoczek do buzi pieluszka do ręki (kładę na buzi) i mała momentalnie zaczyna trzeć oczka pieluszką i zasypia. Zaczyna stękać (ale się nie wybudza do końca) o 24, 03, oraz 06 rano na karmienie, ja wtedy szybko cyc i mała śpi dalej. Koło 8 zaczyna do mnie gadać i wtedy niestety pobudka - biorę wtedy małą do łóżka, rozmawiamy ;) chichramy się i zasypiamy ;D O 10 już naprawdę wstaję. W ciągu dnia mała śpi różnie 2 x po pół godzinki i 3 godzinne spanie, lub ze 3 x po godzince. Czasem w ciągu dnia jest bardzo zmęczona a nie potrafi zasnąć wtedy biorę ją na ręce, mocno przytulam i kołysam - jak tylko Oliwka się uspokaja odkłądam do łóżeczka
 
Moja Dominisia dos jeszcze różnie zasypia.Może dlatego że przez te upały przełozyliśmy spacerki na wieczór.I niunia czasem ma problem aby zasnąć,więc kąpiel obowiązkowa.Nawet po godzinie 22 czasem się zdaża.Ale później zasypia z pieluszką na oczkach.Nie wiem dlaczego ją tak sobie zakłada aletak zasypia szybciej.w nocy bardzo ładnie mi śpi bo po 5 lub 6 godzin i później budzi sie już co 3 godzinki na jedzonko.
 
Ech! zazdroszcze Wam tego łatwego usypiania. My się kładziemy razem po kąpaniu i mamy sesję cyca. Olo w sumie ssie krótko a potem ciamka żeby usnąć. Czasem to trwa pół godziny a czasem 10 minut. A jak już uśnie to po paru minutach ja też zasypiam i budzę się około 21:30 albo Adam mnie budzi wcześniej. Przenoszę Olka do łóżeczka - on się na moment budzi i usypia już w łóżeczku. Spi różnie - czasem do 3ciej a czasem do północy. Ale zauważyłam, że musi mieć w nocy ciurkiem przespane 5-6godzin. Rzadko mu się zdarza mniej. Potem karnienie - też w łóżku ze mna, wtedy szybciej usypia (ja też) i znów przenosiny do łóżeczka. W dzień ma 2-3 drzemki po godzinie, czasem więcej - w upały alboj ak pada - śpi w wózku po ululaniu na rączkach. Musi być uśpiony tak "do połowy" a potem chwilę bujam w wózku i śpi. Wiem, że to nie za dobrze, ale cóż, śpiochem to Olo nigdy w dzień nie był... ::)
 
Maja od poczatku sypiala mi bardzo dobrze teraz juz sypia coraz mnie tzn pzrerwy miedzy kolejnym snem w dzien sa coraz dluzsze.
Jak Maja zje ostatni posilek okolo 21 22 to spi mi tak do godziny 4 rano, chyba ze jej goraco to budzi sie wczesniej na jedzonko(picie). Pozniej juz budzi sie po 3 godzinkach. W dzien jak zasnie to spi teraz w taki upal tak od 2-3 godzin na dworze. W domku spi krocej, ale za to jak mam cos do zrobienia to potrafi sie sama zabawic na macie edukacyjnej tak to chyba sie zwie:)))gada sobie probuje zlapac grzechotki a nawet zasypia :)))) Jak narazie nie narzekam moge nawet sie wyspac :) i zajac Maksiem:)))
 
reklama
Do góry