reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aleks czy Aleksander ?

Dołączył(a)
2 Czerwiec 2020
Postów
5
Witajcie obecne i przyszłe Mamy:)

niebawem urodzę synka, ale w dalszym ciągu zastanawiamy się nad wyborem imienia. Mysleliśmy o imieniu Aleksander, ale nie podoba mi się zdrobnienie Olek. Chciałabym aby używać zdrobnienia Aleks, ale wiem, że w szkole czy w pracy prawdopodobnie większość ludzi odruchowo będzie mówić Olek bo do formy Aleks możemy przyzwyczaić nasze otoczenie, ale reszta i tak będzie Olkować.

Może zatem po prostu Aleks jako pełna forma imienia?

Spotkałyście Aleksandrów-Aleksów, czy wszędzie funkcjonuje Aleksander-Olek ?
 
reklama
Witajcie obecne i przyszłe Mamy:)

niebawem urodzę synka, ale w dalszym ciągu zastanawiamy się nad wyborem imienia. Mysleliśmy o imieniu Aleksander, ale nie podoba mi się zdrobnienie Olek. Chciałabym aby używać zdrobnienia Aleks, ale wiem, że w szkole czy w pracy prawdopodobnie większość ludzi odruchowo będzie mówić Olek bo do formy Aleks możemy przyzwyczaić nasze otoczenie, ale reszta i tak będzie Olkować.

Może zatem po prostu Aleks jako pełna forma imienia?

Spotkałyście Aleksandrów-Aleksów, czy wszędzie funkcjonuje Aleksander-Olek ?
Czy znałam Aleksandra czy Aleksa, to był w większości Olek :p
 
Tak, bo raczej nie dopytywali się, czy to Aleksander czy Aleks. Ale to tylko moje doświadczenia. Ja na swojego bliskiego mi Aleksandra mówiłam Aleks, bo tez nie przepadam za zdrobnieniem Olek :)
 
Aleks jest super! Mi to imię też się bardzo podoba ale niestety przepadło w pertraktacjach z mężem 😜 Tak więc u nas będzie Franek 😉
 
Znam dwóch Aleksandrów i do obu znajomi (zupełnie inna grupa) mówią Alek. Koleżanka ma syna i też zdrobniale mówią Alek lub Aluś.
 
Mam w rodzinie Aleksandra i większość mówi Olek mimo że rodzice zwracają uwagę że im się tak nie podoba. Część mówi właśnie Alek lub Aleks ale to mały odsetek i rodzice się frustrują. Ja sama się mylę i mówię odruchowo Olek
 
Ja znam paru Aleksandrów. Większość to Olki. Ale jest też Alek. Każdy się przyzwyczaił i jest Alkiem koniec kropka :)
 
reklama
Hej, jak chcesz wołać Aleks to daj Aleks, bo Aleksandra każdy woła Olek. U nas w rodzinie też na Aleksandra wołają Olek, Oluś. Tylko na Artura u mnie mówią Aleksander 🙉 Ja miałam taką rozkmine między Marcelą a Marceliną dla swojej córki. A tak w ogóle i Olek i Aleks ładnie ;)
 
Do góry