reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia czy coś innego?

kingutek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Listopad 2011
Postów
427
Miasto
gdańsk
witam drogie mamusie i chciałam prosic was o rade może któras miała podobny przypadek.

Otóż moja córka ma obecnie 18 miesięcy. Po u rodzeniu z powodu małej ilości mleka dokarmiałam ją mm i pojawiły się problemy kolki zaparcia próbowalismy róznych rzeczy przetestowalismy wszystkie mleka, probiotyki leki na kolkę. Zrobilismy badania w kierunku cial redukujacych które wykazało ze mała ma alergie na laktozę, mała dostała mleko bez laktozy ale po kilku dniach pojawiła się wysypka wiec dostalismy nutramigen, po przejściu na to mleko od razu mała wydobrzała przeszły kolki zaparcia zeszło uczulenie mała zaczeła przesypiać noce. Dodtkowo cierpiała na refluks ale z tym lekarze mimo potwierdzenia w badaniu usg nie robili nic kupiłam jaj nutriton i mocno zagęszczałam pokarm i problemy ustały. Mielismy 2,5 miesiace spokoju mała rozwijała się książkowo. W momencie wprowadzenia produktów stałych ( w wieku 4 miesięcy) ponownie zaczęły się problemu po około 3 tyg i trwają one do teraz. Choć w wieku 2 miesięcy mała przesypiała noce od tamtej pory budzi się po kilka razy po wprowadzeniu glutenu problem z refluksem przybrał na sile po odstawieniu tydzień było ok pózniej mimio nie podawania mała dalej miała problemy poddalismy sie wprowadzilismy gluten ponownie wszystko bez większych zmian.w wieku 8 miesięcy miała badnia z krwi na alergie które wyszły negatywnie zaczeliśmy więc wprowadzać mleko ha a póżniej zwykłe tez bez wiekszych zmian mała ciagle śpi tak samo pobudki po kilka razy w nocy często ma katar i zaczerwienione gardło w zeszłym roku zimą pojawiała sie uniej wysypka na policzkach która po róznych kremach zanikała w lecie mielismy spokój z wysypką. Ostatnio od kiedy zaczęła się zima mała znowu dostaje nagłej wysypki pojawia się w kilka sekund sa to czerwone placki na twarzy które znikają po około 1,5 godziny. mała od mometu wprowadzenia stałych pokarmów nie przespała całej nocy choc wczesniej w wieku od 1,5 dmiesiąca do 4 spała całe noce często ma zaparcia. Dodatkowo mamy problemy z przyrostem wagi fakt mała jest niezwykle ruchliwa szybko raczkowała stała chodziła od 1,5 do 4 miesiąca była na 25 centylu pózniej spadła do 10 i 3 traz podniosla się do 10 i tak idzie. gorsza rzecza która mnie martwi to spadek centylowy przy wzroscie do roku utrzymywała się na 50 centylu teraz zaczęła spadac obecnie jest na 10. fakt jest niejadkiem wiekszośc rzeczy musze przemycać ale jada bywało gorzej mimo ze jada więcej spada z centyli wzrostowej a wagowo przybiera bardzo mało może napisze co je w ciągu dnia
rano mleko ok 150 ml
sniadanie jajko parówka mała kanapeczka (daje jej co lubi byle by cos zjadła)
2 śniadanie (150 ml mleka)
obiad ( ok 150 gram zupki, dania ze słoika lub miseczke rosołu lub kilka ziemniaków mały kotlecik lub pulpecik z ziemniakiem lub ryzem)
podwieczorek: pół słoika owoców lub cały lub banan lub jogurt
kolacja : około 210-330kaszki mlecznoryżowej
noc 1-2 butelki mleka po 150 ml mleka
w trakcie dnia jada jeszcez przekąski jakies ciasteczko czasami kawałek czekolady chrupki
od jakiegos czasu zauważyłam ze u małej pojawiaja się podkrążone oczy może wynika to ze złego spania ale pewna nie jestem.Mała jest marudna nadpobudliwa bardzo czeęsto wpada w złość moze to jej charakter ale chce napisać o wszystkim. W lecie przeszła jedną chorbe gardła leczona antybiotykami kilka tygodni temu zapalenie obojga uszu również leczone antybitykami. martwie sę bo znowu pojawiają się wysypki. zastanawiałam sie tez nad robakami napewno w pon zrobie badania bo daja podobne objawy ale zastanawiałam się tez nad alergia ukryta czy badania z krwi mogły nie wykryć alergi pomimo że ja ma jak myślicie powtórzyc badania w kierunku alergi IgE niezaleznej czy szukać gdzie indziej. Bede wdzięczna za wszelkie sugestie niestety lekarze odsyłaja mnie z kwitkiem i mimo ze mała zle rośnie zle spi ciagle ma katar (przynajmniej raz w miesiącu lub częsciej) często choruje słabo przybiera na wadze nie widza w tym wiekszego problemu. dodam ze w mojej rodzinie wszystkie dziewczynki tzn wiekszość jest alergikami równiez i ja jako dziecko byłam na nutramigenie pózniej na mleku sojowym po jakimś czasie mogłamspozywać większośc produktów ale w niewielkich ilościacch do teraz gdy jem za duzo mącznych rzeczy lub mlecznych dostaję wysypki na twarzy i mam problemy z żołądkiem.
 
reklama
Droga mamusiu jeśli małej robiono ogólny test alergiczny, to laktoza mogła się zataić, to podobno jest dość częste i sami padliśmy tego ofiarą. W szpitalu nas o tym nie powiadomiono i przez półtora roku zmagamy się z bólami brzuszka, nieprzespanymi nocami i częstymi napadami złego humoru. Dopiero pediatra uświadomiła nas, że żeby być w 100% pewnym, czy to oby nie laktoza należy zrobić test pojedynczy. Sama podejrzewała u nas laktozę, ale skoro w szpitalu, wyszło, że nie.... Zrobiliśmy pojedynczy i wyszła jednak lekka nietolerancja. Dziś jedziemy do lekarki, zobaczymy co nam zaleci.
Twoja córcia nie jest niejadkiem, je normalnie chociaż ja bym na 2 śniadanie dała jej coś innego niż mleko, chociażby jogurt. Dziecku nie potrzeba wiele, rodzicom często się wydaje, że dziecko je za mało, jednak to błędne myślenie. Słabe przybieranie na wadze jest częste przy alergiach.
Na pasożyty nie zaszkodzi dziecka zbadać. Można wprowadzić do diety naturalną, bezpieczną formę anty-robaczkową, chociażby pestki z dyni. My używamy oleju z pestek dynii.
 
dziekuje za odpowiedz własnie tak mi się wydawało ze przy nie spozywniu moze nie wyjść mała ostatni raz posiłek z laktoza jadła mając 6 tygodni a badania robione w 8 miesiącu daj znac jak wizyta u lekarza. U nas miesiac temu przypentalo się zapalenie uszu wczoraj mała dostała goraczki i dziś poszłam do lekarza sprawdziła gardło i powiedziała ze jest zaczerwienione uszu nie sprawdziła na moja prosbę z wielkim fochem sprawdziła te uszy i się okazałao ze jedno znowu chore a 3 tyg temu skonczyla brac antybiotyki. Już nie mam siły do tych lekarzy jak sama nie wyprosze o nawet dokładnie dziecka nie chca zbadać.Napewno poproszę o ponowne badania w kierunku alergi choćby żeby się upewnić wiem że nieraz przy alergi czesto zapalenie ucha występuje. Dziś dodatkowo mała miała problem z kupka i w trakcie robienie poza kupą poszło trochę jakby wody po bokach tego stolca ale to nie sluz moim zdaniem. Już sama nie wiem
A co do mleka na drugie sniadanie probowałam jogurtów kanapeczek itp ale mała z mleka nie chce zrezygnowac musi być i koniec choc staram się je wyeliminować.
 
Zamieniliśmy dotychczasowe mleko na bezlaktozowe Hipp, lekarka przepisała nam probiotyk Omni Biotic i lekką zmianę diety - usunięcie produktów krowich i zastąpienie ich kozimi oraz owczymi.
Brzuszek powoli się normuje, już tak nie bulgocze. Mały śpi troszkę lepiej, może było by już idealnie, gdyby nie grypa, która go złapała :/
U nas z uszkami nigdy nie było problemu, jedyne co mogę poradzić, to zakrywać je jak najmniej. Jeśli malutka tak lubi mleczko, to niech je pije, przyjdzie czas, że będzie się domagać innych potraw :)
 
Najpierw lekarz pediatra, później alergolog (ze skierowaniem). Kingutek - mój synek ma alergię na mleko, jajka, czekoladę etc. i ma bardzo podobne objawy co Twoja córeczka. Testy na alergię nam nie wyszły, ale alergolog powiedział, że bardzo rzadko wychodzą pomimo tego, że alergia jest. Dzieci z alergią bardzo często chorują na zapalenia oskrzeli, gardło, katar - to przez wydzielinę, która wytwarza się jako reakcja na alergeny (mleko, czekolada, białko jajek).
 
Testy na alergie u tak małych dzieci prawie nigdy nie wychodzą wiec nie ma potrzeby zebys je powtarzała.Moim zdaniem objawy ewidentnie wskazują na alergie,no i obciążenie genetyczne alergia tez jest,proponuje dobrego alergologa albo laryngologa.Powodzenia.
 
reklama
Do góry