reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia na gluten - pomóżcie!

reklama
Chcialabym troche odswierzyc watek.
Moja corka miala skaze bialkowa i nietolerancje laktozy od malego. Z tego wzgledu gluten wprowadzilam jej dopiero w 10 mcu zycia. Na poczatku dostala rozwolnienia, ktorego oczywiscie nie skojarzylam z glutenem, potem robila mi bardzo czarne kupy jak smola i ze sluzem. Bylam w polsce na testach biorezonansem i wyszlo faktycznie uczulenie na gluten. Pediatra w Polsce kazal mi odstawic gluten na 2-3 miesiace i sprobowac od nowa.
Gdy maja skonczyla rok i 2 tyg powoli zaczelam wprowadzac jej chleb i inne pszenne produkty. Przez kilka dni mialam kupki ze sluzem, ale potem przeszlo. Caly czas jej daje chlebek, z wedlina czy inne rzeczy, ale zauwazylam ze mimo dosc normalnego jak na nia koloru kupek ( od zawsze robila rozne odcienie zielonego, czasem brazowe i pomaranczowe, zaleznie od tego co jadla) sa w niej czarne nitki. Zastanawiam sie, czy to dalej moze byc gluten, dodam, ze produkty nabialowe tez jej podaje, najczesciej zolty ser, jogurty rzadko.

w tych testach biorezonansem wyszlo jeszcze , ze uczulona jest prawie na wszystkie owoce, ale ta alergia glownie objawiala sie wysypka pod kolanami, w zgieciach.

czytalam, ze alergia na gluten objawia sie wlasnie luznymi kupami, bolem brzucha, wzdeciami, brakiem apetytu no i zmianami skornymi typu azs. A moja mala no nie ma takich objawow, oprocz tych nitek w kupce. Ma wysypki jeszcze na nogach, ale podaje jej owoce od czasu do czasu, najbardziej lubi banana. Ma tez wyprysk wielkosci polowy malego paznokcia ną pleckach. Podaje jej tez probiotyk Latopic od dwoch i pol miesiaca.

Co o tym myslicie? Czy to moze byc dalej alergia na gluten?
 
No wlasnie bylam dzis u lekarza, dalam kupke corki do badania, a po nowym roku bedziemy robic testy z krwi. Tu na forum tez poradzili mi zebym odstawila banany, bo to moze byc przyczyna. Sprobuje narazie odstawic banany, jesli sie nie poprawi to napewno gluten tez odstawie.
 
Przyszly wyniki kalu, nie ma w nim nic niepokojacego ze strony pasozytow, bakterii, czy rotawirusow. Niestety nie wykazali czy jest krew w stolcu czy nie ma. Narazie kupki sa w miare. Pediatra mowi, ze to moze byc po prostu wynikiem trawienia, ze tak wyglada kupa.
Dodam, ze mala je caly czas chleb lub produkty przenne i sluzu nie ma, ani innych dolegliwosci brzuszkowych czy skornych.
 
Jaki lekarz stwierdzil u synka uczulenie na gluten...mialam podobna sytuacje ze lekarz stwierdzil ze to uczulenie na gluten po jakims czasie konsultowalam sie jeszcze z innymi lekarzami i jak sie okazalo niepotrzebnie meczylam dziecko taka dieta bo najpierw trzeba wykonac badania zeby wprowadzac cos takiego, obecnie juz po badaniach okazalo sie ze to nie gluten ale cos go uczula do tego niedawno deratolog stwierdzil AZS
 
Ja też mam problem. Mój synek podjada czasami chlebek, robiłam mu tez do zupki kluski z jajka i mąki. Niby azs nie ujawniło się, ale od tych dwóch tygodni ma okropne zaparcia. Nie robi kupy przez 5 dni potem strasznie płacze po wypróżnieniu, kupa jest twarda i zbita, zielona do tego intensywny zapach. Czy alergia na gluten może się w ten sposób objawiać?
 
Witam.Corka 6lat od jakiegoś czasu bole brzucha w okolicach pępka.Kupa co dziennie,wzdęcia czasem odbijanie .Myślałam że ma robaki ale w badaniu nic nie wyszło.Zje płatki na mleku lub pizze mówi że ja boli brzuch .CZY to może być objaw nietolerancji pokarmowej?
 
reklama
Witam.Corka 6lat od jakiegoś czasu bole brzucha w okolicach pępka.Kupa co dziennie,wzdęcia czasem odbijanie .Myślałam że ma robaki ale w badaniu nic nie wyszło.Zje płatki na mleku lub pizze mówi że ja boli brzuch .CZY to może być objaw nietolerancji pokarmowej?
Nie koniecznie - może to być nietolerancja pokarmowa, ale równie dobrze może to być celiakia - płatki na mleku to często nie tylko mleko, ale i pszenica. Dla własnej pewności zrób i panele autoimmunologiczne i alergologiczne, wiem że Polycheck oferuje obydwie opcje, a lepiej sprawdzić na raz niż macie się męczyć i chodzić od lekarza do lekarza licząc, że wykryją co jest przyczyną takiej reakcji.
 
Do góry