reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia, trądzik czy potówki ?

Tusia5058

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Luty 2019
Postów
40
Witam, synek ma 5 tygodni, od 2 krosty na twarzy, a od 2 dni pojawiło się na klatce piersiowej i pojedyncze na rękach, syna karmię tylko piersią. Wizytę u lekarza mamy q poniedziałek. Kapalam go w nadmanganianie potasu, teraz w emolium. Co to jest?
 

Załączniki

  • Screenshot_20190214-080343.png
    Screenshot_20190214-080343.png
    315,4 KB · Wyświetleń: 318
reklama
Rozwiązanie
mój też miał tak dużo tych krost, i tak sobie przypominałam, to z miesiąc dobry trwało,od jakiegoś 2 tyg. życia, bo wtedy mąż był w delegacji i siostra mi przyjechała pomóc, jak miał 8 tyg. to już miał ładną skórę. Na pewno nie wolno natłuszczać, brzydko to wygląda, ale oprócz wody i ewentualnie swojego mleka do smarowania, nic bym nie używała. Do kąpania, jak dziewczyny pisały. I pazurki obcinaj, żeby nie rozdrapał.
reklama
Wygląda na trądzik, ale trochę tego dużo. Ja na IP bym nie jechała, osobiście wezwałabym prywatnie lekarza do domu albo poprosiła o pomoc położna.
 
To fakt. Jak ma jechać z maleństwem i złapać rota, zapalenie oskrzeli lub płuc, to już lepiej wezwać do domu.
Był w tamtym tygodniu lekarz, na twarzy powiedziała że trądzik i kazała natłuszczać a teraz jest gorzej. Wtedy nie miał jeszcze na brzuchu. Położna dzisiaj była powiedziała że może potowki lub łojotokowe, kazała kąpać w krochmalu. W poniedziałek inny pediatria przyjmuje, zobaczymy może zejdzie trochę, ręce mi już ooadaja
 
Nie można tego zbagatelizowac. Wygląda to groźnie. Ja bym wezwała lekarza do domu jak najszybciej. Nie jedź na IP. To za małe dziecko. Teraz ludzie bardzo chorują i kaszlą. Zamów wizytę domową na NFZ albo prywatnie. Byle szybko. Mój mały 2 miesięczny miał parę dni temu kostkę białą w buzi. Zadzwoniłam do przychodni i powiedziałam że nie pójdę do dzieci chorych i żeby przyjechali. Trochę negocjowalam ale przyjechali. I dobrze bo to plesniawka i dostał leki i dlatego jadł mniej bo czuł dyskomfort. Gdybym pojechała z nim do przychodni do dzieci chorych to pewnie dziś leczylibysmy zapalenie płuc. U twojego dziecka jednak sprawa jest moim zdaniem poważna.
 
Był w tamtym tygodniu lekarz, na twarzy powiedziała że trądzik i kazała natłuszczać a teraz jest gorzej. Wtedy nie miał jeszcze na brzuchu. Położna dzisiaj była powiedziała że może potowki lub łojotokowe, kazała kąpać w krochmalu. W poniedziałek inny pediatria przyjmuje, zobaczymy może zejdzie trochę, ręce mi już ooadaja
Łzs trochę inaczej wygląda. My to przerabialismy
 
Był w tamtym tygodniu lekarz, na twarzy powiedziała że trądzik i kazała natłuszczać a teraz jest gorzej. Wtedy nie miał jeszcze na brzuchu. Położna dzisiaj była powiedziała że może potowki lub łojotokowe, kazała kąpać w krochmalu. W poniedziałek inny pediatria przyjmuje, zobaczymy może zejdzie trochę, ręce mi już ooadaja
Co to za lekarz? Trądziku się nie natłuszcza pod żadnym pozorem!!!
 
U nas dokładnie tak samo wyglądał trądzik (na twarzy), na cialku mówili o rumieniu. Ale to właściwie to samo, przyczyny naturalne/hormonalne. Mój mały mial już od chwili narodzin, chwilę to trwało i zeszło, i wlazlo spowrotem. Bujalismy się z tym z 1,5 miesiąca jak nie więcej. Ja kapalam w nadmanganianie, potem w krochmalu (robisz kisiel z mąki ziemniaczanej i dokladasz do wanienki z wodą). Przemylam to kilka razy też swoim mlekiem i delikatnie zasuszalam mascia cynkowa (naprawdę ledwo muskalam). Ze szpitala mieliśmy zalecenia kąpiel z 2 kropelkami olejki z drzewa herbacianego i posypywanir pudrem Alantan. Próbowałam wszystkiego na zmianę ale szczerze mówiąc chyba poprostu zniknelo z czasem. Lekarzem nie jestem ale ponieważ mój synek miał z tym poważny problem to mogę poradzić sprawdzić jak wysypka zachowuje się na dworzu, jeśli znika to zapewne trądzik. I absolutnie nie idz do przychodni, przysługują Wam jeszcze wizyty patronazowe do domu, straszne zarazki teraz w przychodniach.
 
reklama
mój też miał tak dużo tych krost, i tak sobie przypominałam, to z miesiąc dobry trwało,od jakiegoś 2 tyg. życia, bo wtedy mąż był w delegacji i siostra mi przyjechała pomóc, jak miał 8 tyg. to już miał ładną skórę. Na pewno nie wolno natłuszczać, brzydko to wygląda, ale oprócz wody i ewentualnie swojego mleka do smarowania, nic bym nie używała. Do kąpania, jak dziewczyny pisały. I pazurki obcinaj, żeby nie rozdrapał.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry