reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie

Falbala, powtorze za dziewczynami - moze sprobuj sie umowic na wizyte do neurologa...

Ipanema, nam w czwartek pediatra przepisal Zyrtec i kazala podawac go rano na czczo 6 kropli, bo nie zaszczepila mi malej, bo na pleckach ma jeszcze troszke szorstka skore.
 
reklama
wiecie co moze i macie racje z tym neurologiem musze sie lekarza spytac :tak::tak: ale powiem Wam ze jak na razie te leki na alergie mi pomogly moze warto wykonac testy a jak nic nie pokaza to wtedy sie udam do neurologa :-)
 
te alergie to jakas posrana sprawa. Normalnie nikt sie przed tym nie uchroni. Dacie wiare, ze moja babcia dostala alergi w wieku 70 lat !!!! w zyciu z niczym problemu nie miala, i nagle lup.

Moja kuzynka, lat 16, alergia na cukier!

Jej mama, lat 45, alergia na gluten.

szkoda gadac. Niedlugo wszyscy bedziemy alergikami. I tak jak w filmach o przyszlosci, bedziemy sie zywic kolorowymi tabletkami. Brrr ....

Mateuszek nadal rumiany na policzkach. Do alergologa zapisalam sie na przyszly tydzien dopiero. Zobaczymy.
 
Z ostatnich testow alergicznych (przez pobieranie krwi) wychodzi ze Pat nie ma juz uczulenia na jajko, na krowie mleko jeszcze nie ma wynikow, na koci naskorek tez nie ma alergii, ale za to ma niska alergie na psi naskorek :-( wiec narazie o psie moge zapomniec i tylko miec nadzieje ze z niej wyrosnie tak jak z jajka wyrosl. Wyniki na mleko powiennam miec w poniedzialek wiec dam znac.
 
Wama, trzyma kciuki, zeby Pat wyrosl z tych alregii! :tak:
Tez chce Sarze porobic testy na mleko (jeszcze raz), jajka, pomidory, kakao, orzechy i cytrusy - w czwartek mam wizyte u alergologa, zapytam jej o molziwosc zrobienia tych testow.
 
u nas jak robilismy malej testy pol roku temu wyszlo jedynie , ze ma lekka alergie na kauczuk....zero pokarmowki, niby fajnie, ale za to nie mozemy uzywac plynow do plukania i mydla z mydlem bo zaraz obsypana jest.....odkad uzywamy specjalnych kosmetykow odpukac zero zaczerwienien i wypryskow:tak:
 
Silunia, Sara tez ma taka wrazliwa skore :baffled: Skonczylo mi sie Emolium i wykapalam ja w plynie Top to toe z J&J i na drugi dzien rano byla cala obsypana.
 
Kopiuje z watku "chorobowego" ;-)

A my jestesmy po wizycie u alergolog i tak:
  • na wszelki wypadek do 3 roku zycia mam dawac Sarze Bebilon Pepti (wypisala mi recepte na 8 puszek :-p, a u nas w osrodku zdrowia wypisuja jednorazowo max. 4)
  • codziennie wieczorem mam Sarze podawac 10 kropli Zyrtecu
  • jak bedzie miec jakies zaognione zmiany na ciele to smarowac Pimafucortem (malutka tubka 25zl :baffled:, a Sara czasami ma pol plecow i brzucha zaognionych :baffled:)
  • moze jesc jogurty, sery, maslo itd., ale w ograniczonych ilosciach, tzn. jak zje jogurt to juz nie podawac zoltego sera itp.
  • powinna wyrosnac z tych nietolerancji do 3, max. 4 roku zycia - zobaczymy ;-)
  • no i kosmetyki dla alergikow, czylo np. Emolium tak jak uzywamy :tak:
 
reklama
Do góry