reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie

Pszczole wczoraj wieczorem wysypalo niemilosiernie na twarzy, karku, uszach i za nimi, przedramionach i dekolcie:no:, cala noc kwekala i sie drapala:no:. Pobieglam z nia od ranca do padiatry, ktory po szczegolowym wywiadzie stwierdzil, ze Pszczola ma uczulenie na emulsje do opalania Ziajki spf 25 lub/i nadwrazliwosc na slonce (wczoraj kilka godzin siedzialam z nia najpierw w piaskownicy, a pozniej na balkonie, byla w krotkim rekawie, a wysypka jej wylazla tylko w miejscach eksponowanych na promienie sloneczne; btw - ja tez reaguje pokrzywka na slonce przy pierwszym "spotkaniu" po zimie, ale z biegiem wiosenno-letnich dni jest dobrze i normalnie na braz sie opalam, choc juz chyba przestane sie wystawiac na slonce, bo po ciazy mam od groma przebarwien:baffled:...). Po kilkukrotnym posmarowaniu emolium kremem specjalnym, wykapaniu w oilatum i podaniu wapna juz jest w miare oki (szorstkie placki sa, ale juz nie czerwone), ale doktor zakazal Pszczole wystawiac sie na slonce,a skore smarowac w pochmurny dzien min. 30-stka, a w sloneczny minimum 60-tka (musze znalezc hipoalergiczne repelenty; znacie jakies dobre?), bo przy okazji wrazliwosci ma tez sklonnosc do znamion barwnikowych (ma juz kilka pieprzykow:baffled:).Ech...
 
reklama
dominique- ja moge ci z czystym sumieniem poleciec krem linomag sun 30 i mustelę sun 50 (kosztuje ok 50 zł, ale jest rewelacyjny i wydajny:tak::tak:
 
dominique:-( przerąbane z taką alergią, nic nie pomogę, bo się nie znam, ale chyba te specyfiki co pisze ewa nie zaszkodzą, my na razie tylko ziajki ochronnej używamy a tam spf 8...
 
Dominique, i jak Pszczolki wysypka? Zeszla? Przekichane z takim uczuleniem na slonce :no: A co do kremow ochronnych to my w zeszlym roku mialysmy ten Linomag SPF 30, o ktorym Ewcia pisala.

A u nas raz lepiej, raz gorzej jezeli chodzi o wyglad skory :sorry2: Na ciele nie ma nic, tylko niestety na twarzy jej rozne zaczerwienienia wyskakuja :sorry2:Wczoraj np. miala kompletnie czerwona brode od zamka z kamizelki (ktory wcale ostry nie byl). Wrazliwa ma strasznie cere, ale moze z wiekiem jej to przejdzie.
Narazie lecimy z Bebilonie Pepti (do 3 r.ż., w sumie lepiej, bo na recepte place 50% mniej :-p)i uzywamy kosmetykow Emolium. Tak to Sarka zyje jak kazde inne dziecko :-):-):-)
 
Skora Pszczoly juz gladziusienka:tak: Po kuracji emolium i wapnem wszystko zniknelo. Jestem na 99% pewna, ze to reakcja skory na ziajke, a nie fotoalergia, bo wczoraj i dzis posmarowalam mala zakupionym swiezo linomagiem spf 30 (dzieki ewcia za cynk;-):tak:) i latala na placu zabaw w pelnym sloncu, a na skorze ani kropki:tak: Ale i tak na lato musze jej jeszcze jakis preparat z filtrem min. 60 zakupic:tak:
 
Super Dominique, ze wiesz juz co szkodzilo skorze Pszczoly :tak:
A ten preparat z SPF 60 na lato to z jakiej firmy bedziesz kupowac? Bo tez musze kupic cos mocnego Sarze, bo ona ma strasznie wrazliwa ta skore :baffled:
 
czytałam gdzieś, że filtry mogą być tylko do 50......ale to chyba było dawno temu;-) a ten linomag to i ja znajdę, bo nasza ziajka do ogródka za słaba, już buzia, karczycho i rączki nieźle opalone:tak:
 
czytałam gdzieś, że filtry mogą być tylko do 50......ale to chyba było dawno temu;-) a ten linomag to i ja znajdę, bo nasza ziajka do ogródka za słaba, już buzia, karczycho i rączki nieźle opalone:tak:

Do 100 spf sa na pewno repelenty (powyzej 60 to sa juz blokery slonecznie, nie filtry; moja kumpela chora na bielactwo (zanik barwnika w skorze) uzywa kremu z spf 99:tak:), moze teraz juz nawet wyzsze, nie wiem:zawstydzona/y:

Zakupilam Pszczole na lato balsam sorai z spf 60 SORAYA OPALANIE - BALSAM DO OPALANIA DLA DZIECI SPF 60 - Drogeria internetowa DOMURODY.PL, ale na razie jeszcze linomagu 30spf uzywamy:tak:
 
My tez musimy sie zaopatrzyc w jakis krem z wysokim filtrem, bo moje dziecko przez te calodzienne spacery wyglada jakby z Karaibow wrocilo :-p

Dominique, dzieki za cynk z tym balsamem z Soraya - nawet nie taki drogi, musze w aptece u nas sprawdzic czy maja :tak:A dobrze sie rozsmarowuje?
 
reklama
Witam dzisiaj dowiedziałam się że mój synek uczulony jest na kurcz i różne pyłki. Mieszkamy w centrum dużego miasta i tego kurzu jest na potęgę szczególnie w lato kiedy okna są pootwierane. Znajoma powiedziała mi że są takie specjalne odkurzacze które mają rekomendację brytyjskiej fundacji alergologicznej. nie mam o tym pojęcia czy może któraś z was posiada taki odkurzacz i mogłaby mi jakiś polecić? dziękuję z góry za pomoc
 
Do góry