reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie

(Kopiuje z chorobowego, bo nie chce mi sie drugi raz tego pisac :-p):
Bylam z Sara u tej alergolog i ona juz na wstepie wykluczyla z tych zmian alergie pokarmowa - to jest jakies podraznienie zewnetrzne, nie wiadomo od czego. Moze byc tez na tle wirusowym (bo wyszlo po tej infekcji, ktora Sara miala przed swietami), bo podobno sa takie paskudztwa, ktore i po 3 mies. moga sie na skorze trzymac, a wygladaja na alergie.

Mam Sare kapac w korze debu na zmiane z kalium i mam do smarowania 2 razy dziennie taki lekki krem mocno nawilzajacy i lagodzacy robiony na recepte. Do tego mam 2 razy dziennie dawac na wszelki wypadek calcium, no i juz widze bardzo duza poprawe :tak: Mysle, ze jeszcze 2-3 dni i cialko bedzie miala znowu gladziutkie :tak:

Mam tylko malej nie dawac czekolady i ograniczyc jajka do max. 3 na tydzien (wliczajac w to np. makaron jajeczny, kluseczki lane itp.). Tak to wszystko po staremu.

Za 2 tyg. mamy znowu wizyte.
 
reklama
(Kopiuje z chorobowego, bo nie chce mi sie drugi raz tego pisac :-p):
Bylam z Sara u tej alergolog i ona juz na wstepie wykluczyla z tych zmian alergie pokarmowa - to jest jakies podraznienie zewnetrzne, nie wiadomo od czego. Moze byc tez na tle wirusowym (bo wyszlo po tej infekcji, ktora Sara miala przed swietami), bo podobno sa takie paskudztwa, ktore i po 3 mies. moga sie na skorze trzymac, a wygladaja na alergie.

Mam Sare kapac w korze debu na zmiane z kalium i mam do smarowania 2 razy dziennie taki lekki krem mocno nawilzajacy i lagodzacy robiony na recepte. Do tego mam 2 razy dziennie dawac na wszelki wypadek calcium, no i juz widze bardzo duza poprawe :tak: Mysle, ze jeszcze 2-3 dni i cialko bedzie miala znowu gladziutkie :tak:

Mam tylko malej nie dawac czekolady i ograniczyc jajka do max. 3 na tydzien (wliczajac w to np. makaron jajeczny, kluseczki lane itp.). Tak to wszystko po staremu.

Za 2 tyg. mamy znowu wizyte.
wklejaj zaraz zdjęcia Sarki:-):-):-) musimy zobaczyć te gładkie poliki;-)
 
Sandra super ze Sarci sie poprawilo i wszystkie wysypki juz prawie zniknely. Oby wiecej nic do niej nie wrocilo. A wy macie jakies zwierzaki moze??
 
no a wiecie co u mnie sie okazalo po 25 latach ze ja mam alegrie tylko nie wiadomo na co bo od zawsze mnie glowa boli gdzies od podstawowki caly czas sa dnie ze mnie nie boli miedzy oczami a sa dni ze po 2 tygodnie zdycham i po zrobienu rtg zatok okazalo sie ze mam wzorcowe zdjecie i to nie zatoki wiem padlo na alergie tylko ze nie wiedza teraz na co i robie za krolika doswiadczalnego bo mi juz 2 raz leki zmieniaja bo tamte nie bardzo pomogly :wściekła/y::wściekła/y: moja lekarka mowi ze to pewnie na kurz ale i tak testy mnie nie mina :no:
 
A wy macie jakies zwierzaki moze??
Zwierzakow nie mamy (niestety), wiec nie wiadomo na co te uczulenia :baffled:
Pewnie jak mala bedzie miec 3 latka to zrobie jej testy skorne - moze wtedy cos wyjdzie :sorry2:

Krostek juz nie ma, jeszcze tylko troszke szorstka skore ma na plecach, ale mysle, ze tez za niedlugo przejdzie :tak:

Falbala, obys w koncu dostala skuteczny lek! :tak: No i zrob testy, moze sie okaze na co ta alergia. Ale niezle, po tylu latach :szok:

Ja kiedys dostalam takiego uczulenia, ze myslalam, ze sie zadrapie - rece, brzuch, uda - wszystko mialam w wysypce jakby mnie ktos pokrzywa potraktowal :-p Pojechalam na pogotowie, dali mi zastrzyk w tylek, lekarz przepisal leki, ktore chyba z tydzien bralam i od tego czasu paskudztwo nie wrocilo. Do teraz nie wiem z czego to bylo :baffled:
 
sandra - super! moze wreszcie sie skoncza te uczulenia u sarki ;-)

u nas pomimo,ze bierzemy 5 kropelek zyrtec na noc, to policzki dalej takie zaczerwienione, z podskornymi krostkami. Tak wiec bez wizyty u alergologa sie nie obejdzie:-(

falballa - a to nie jest migrena czasem?
 
Ipanema moja Alka dostaje 10 kropli zyrtecu na noc (z powodu niewiadomego pochodzenia kaszlu), mamy podawać przez dłuższy czas... a może dermatolog by pomógł? pewnie wizyta u alergologa nie zaszkodzi;-)
falbala a byłaś u neurologa z tymi problemami? mój młodszy brat ma to samo co piszesz i dostał teraz skierowanie od neurologa na TK, lata się za nim ciągną te bóle, mi też się kilka razy przytrafiły, ale wyrosłam z tego:-p
 
reklama
falbala- bedyta dobrze radzi- moze warto byłoby skonsultowac te bóle z neurologiem... wiem,że moja szwagierka miała również "bóle zatokowe" i jak sie okazało był to jakiś problem neurologiczny...
 
Do góry